Погода
Комунальний заклад соціального захисту "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Мамине щастя" Дніпровської міської ради

Директор закладу:

Земенкова Марина Олегівна
Автобіографія

Е-mail: [email protected]
Графік роботи: понеділок – четвер  9:00 - 18:00, п’ятниця  9:00 - 16:45
Графік прийому громадян: понеділок – четвер  9:00 - 18:00, п’ятниця  9:00 - 16:45

 

ОСНОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ:

Заклад забезпечує соціальну підтримку та надає матерям з дітьми унікальні можливості в умовах цілодобового перебування виховувати власну дитину, поступово долати проблеми, життєві кризи, психологічні бар’єри, а також допомагає їм здобувати професійний фах освіту, формуючи навички самостійного життя.
Жінки з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах, перебуваючи в Закладі мають можливість отримувати безкоштовно соціальні, психологічні послуги, юридичну допомогу і підтримку для подолання життєвих труднощів.
Максимальний термін перебування жінки з дитиною у Закладі не перевищує 12 місяців.
Команда фахівців Закладу відповідно до індивідуального плану роботи з кожною мешканкою систематично консультує матерів з питань розвитку та виховання дітей різних вікових категорій, своєчасно сприяють в оформленні соціальних виплат, місця реєстрації, влаштуванні дітей у дошкільні установи, школи, їх ефективній адаптації до нового середовища, соціалізації, повноцінному медичному обстеженню, компетентній психологічній підтримці.
Також з отримувачам послуг закладу регулярно за планом проводяться психологічні заняття, скеровані на формування усвідомленого материнства, досягнення позитивних особистісних, характерологічних змін, розвиток навичок самостійного проживання з дитиною, успішної реінтеграції в суспільство тощо.

УМОВИ ЗАРАХУВАННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ОТРИМУВАЧІВ ПОСЛУГ ДО КЗСЗ «ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ТА СІМЕЙ «МАМИНЕ ЩАСТЯ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

В своїй діяльності заклад керується діючим Положенням КЗСЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради від 23.01.2019 року №48/40 та рішенням Дніпровської міської ради VII cкликання «Про внесення змін до Положення про Комунальний заклад соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради» від 22.01.2020 року №113/53, відповідно до п. 5.3 зарахування до Центру здійснюється за наказом директора Центру на підставі:
- особистого звернення потенційного отримувача послуг;
- направлення управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради, якому підпорядковано Центр.
Для влаштування вагітних жінок, осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, жінок, з дітьми, які зазнали домашнього насильства, до Центру необхідне клопотання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або управління-служби у справах дітей за місцем походження отримувачів послуг, або уповноваженого підрозділу органу Національної поліції до управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради.
Для зарахування до Центру подається документ, що посвідчує особу, медична довідка про стан здоров’я, обмінна карта пологового будинку, пологового відділення (облікова форма № 113/о), медична довідка, у разі прийняття жінки з немовлям - медична довідка про народження дитини, а у разі прийняття жінки з дитиною (дітьми) – медична довідка на жінку та дитину (дітей), витяг з історії розвитку дитини (ф. 112/0), карта імунізацій (ф.063-1/0).
У разі відсутності зазначених документів Центр разом з відповідним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання жінки надає допомогу в їх оформленні.
Відповідно до п. 5.8 до Центру не приймаються особи за наявності у них алкогольної або наркотичної залежності, із симптомами хвороби в період загострення хронічних інфекційних захворювань.
Зарахування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, до закладу здійснюється протягом робочого дня, тривалість якого визначається регламентом Центру (понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00).

Штатний розпис станом на 02.09.2019
Штатний розпис на 2020 рік
Штатний розпис на 2021 рік
Фінансова звітність за I квартал 2020 року

Фінансова звітність за 2019 рік
Фінансова звітність за 2020 рік

Положення

ЦЕНТР НАДАЄ НАСТУПНІ ПОСЛУГИ:

  • Надання тимчасового притулку;
  • Соціально-психологічна підтримка;
  • Надання психологічної допомоги, спрямованої на захист, адаптацію та реабілітацію;
  • Послуги з надання соціально правового консультування та скерування;
  • Допомога у реєстрації місця проживання
  • Допомога у здобутті освіти, фаху, навичок самостійного життя.

 Центр разрахован на 40 осіб (матерей з немовлями).

День захисту дітей 2020

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне з найбільш «дитячих» свят у світі. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зростали здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Фахівці КЗСЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» ДМР всі свої зусилля спрямовують на захист інтересів дітей, які опинились разом зі своїми матусями у складних життєвих обставинах.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. Сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, але й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. Саме тому, наш Центр має таку назву – «Мамине щастя».

АНАЛІЗ РОБОТИ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

«ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ТА СІМЕЙ

«МАМИНЕ ЩАСТЯ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА 2020 РІК

Діяльність Комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради орієнтована на здійснення й реалізацію соціальних заходів, спрямованих на раннє виявлення, надання послуг та забезпечення першочергових потреб вагітних жінок, осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, жінок з дітьми, які зазнали домашнього насильства в умовах цілодобового перебування.

Згідно перспективного плану роботи керівництвом та командою фахівців закладу протягом 2020 року здійснювалася низка заходів щодо підтримки дітей та сімей, сумлінно велась діяльність за всіма пріоритетними напрямками роботи, виконувалися основні завдання, затверджені Положенням про Комунальний заклад соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради від 23.01.2019 року №48/40 та зміни до нього від 22.01.2020 року №113/53.

Метою діяльності Центру є проведення соціальної роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства з вагітним жінками, з особами, які перебувають у складних життєвих обставинах (далі – СЖО), надання комплексу послуг особам, які перебувають у СЖО, жінкам з дітьми, які зазнали насильства, з метою підвищення спроможності жінок забезпечення належного догляду та виховання дітей, попередження розлучення дітей з батьками; забезпечення права дітей на виховання в сім’ї, прав осіб, які перебувають у СЖО, на захист і допомогу з боку держави; запобігання соціальному сирітству; поліпшення соціального благополуччя осіб, які перебувають у СЖО.

Наразі в закладі перебуває 5 матерів та 13 малолітніх дітей, з якими проводиться психологічна робота, спрямована на стабілізацію психоемоційного стану, подолання наслідків стресу, професійну та соціальну адаптацію, надається юридична допомога та роз’яснення щодо оформлення пільг, передбачених чинним законодавством. Матері систематично долучаються до заходів, спрямованих на формування усвідомленого материнства, довірливих стосунків з членами сім’ї, підвищення самооцінки, удосконалення навичок спілкування та догляду за дітьми, особистими речами, збереження здоров’я матері та дитини, оволодіння новими соціально необхідними вміннями та навичками, облаштування оселі та приведення помешкання до належного санітарно-гігієнічного стану, безпечного для перебування в ньому дитини.

Дії команди фахівців завжди націлені на надання комплексу безоплатних соціальних, психологічних, юридичних послуг вагітним жінкам, жінкам з дітьми, що зазнали домашнього насильства, та жінкам з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах в умовах цілодобового перебування протягом обмеженого терміну перебування (максимальний термін не перевищує 12 місяців). Спостерігається постійна зміна категорії отримувачів послуг, які в більшій мірі позитивним чином долають життєві труднощі на момент вибуття із закладу.

В цілому протягом 2020 року в Центрі перебувало 58 осіб, серед яких 20 матерів та 38 малолітніх дітей. Всім отримувачам послуг відповідно до їх проблем було надано соціальні послуги та необхідну комплексну допомогу у подоланні складної життєвої ситуації:

- організовано медичне обстеження 20 жінок та 38 дітей, 2 немовлятам було надане сприяння в медичній реабілітації з метою поліпшення фізичних показників на фоні недоношеності (1 дитина померла, зважаючи на обтяжливий анамнез згідно медичних висновків);

- усі жінки отримали допомогу в оволодінні навичками самообслуговування та догляду за дитиною;

- видано всім отримувачам послуг продукти харчування для самостійного приготування їжі, забезпечено необхідним одягом, взуттям, засобами гігієни;

- 20 матерям з дітьми було відновлено необхідні документи та оформлено нові, у тому числі, паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, оформлено (переоформлено) доступні види державної соціальної допомоги для сімей з дітьми, документи щодо житла, реєстрації тощо;

- 3 жінок влаштовано на офіційну роботу, 2 жінкам посприяли в проходженні та закінченні навчальних курсів на безоплатній основі;

- 2 отримувачам послуг вирішено питання з їх місцем реєстрації;

- 1 багатодітній матері надана допомога в отриманні житла в гуртожитку міста у результаті клопотань до органів виконавчої влади на місцях, органів місцевого самоврядування щодо покращення житлово-побутових умов;

- 4 особам зібрано повний пакет документів для постановки на квартирний облік та отримання житлової площі в гуртожитках м. Дніпра;

- усім жінкам надавалася допомога з налагодження стосунків з родиною та соціальним оточенням, в результаті чого наразі 15 осіб поліпшили свої родинні стосунки, 2 жінки офіційно вступили до шлюбу, 5 жінок розпочали нові стосунки;

- 3 жінки отримали адресну матеріальну допомогу від міського голови;

- всіх малят раннього віку (7 дітей) завчасно було поставлено на електронну чергу до ДНЗ, 1 дитину переведено в інший ДНЗ, 1 дитину влаштовано в спеціалізований ДНЗ, надане сприяння з переведенням 3 дітей до нової школи на час перебування в закладі.

За результатами проведеної соціальної роботи в 2020 році 14 матерів вибуло із закладу, більшість з них успішно влаштувались в громаді. В результаті проведеної роботи жінкам та їх дітям поліпшено психоемоційний стан, навчено будувати взаємини з найближчим оточенням, оформлено належні соціальні виплати, перенаправлено до медичних закладів міста з метою комплексного обстеження та лікування дітей тощо. Постійно проводилась комплексна психолого-педагогічна робота, спрямована на підвищення рівня виховного потенціалу матерів, розкриття внутрішніх ресурсів, профілактику залежностей.

Більшість осіб, які перебували протягом цього року в закладі, отримали шанс уберегти сім’ю та власних дітей, поліпшити психоемоційний стан родини, налагодити взаємовідносини з рідними, соціальним оточенням, побудувати нові стосунки, розширити коло спілкування, здобути навички самостійного життя. А суттєвим досягненням в роботі закладу стало пробудження в ході ретельної роботи з практичними психологами та командою фахівців зацікавленості матерів до потреб дітей, молоді матері навчилися створювати умови для повноцінного розвитку дітей, дбати про їх здоров’я, не байдужі до аспектів їх гармонічного виховання.

Протягом року в роботі закладу значна увага приділялася жінкам з дітьми, які зазнали домашнього насильства. 7 жінок та 15 малолітніх дітей, що постраждали від домашнього насильства, отримали від команди фахівців закладу своєчасну, якісну та професійну допомогу. Постраждалим особам та їх дітям було створено безпечні умови тимчасового цілодобового перебування в закладі, забезпечено захист їх прав та інтересів шляхом надання соціально-правових послуг й клопіткої співпраці з правовими установами. Своєчасно надано психологічну підтримку жінкам та малолітнім дітям, які постраждали від домашнього насильства, в рамках розроблених індивідуальних програм адаптації, реабілітації та реінтеграції у суспільство таких осіб. Проведено з ними роботу, спрямовану на профілактику повторного насилля в сім’ї, подолання страхів, поліпшення й стабілізацію психоемоційного стану членів сімей, підвищення рівня психолого-педагогічних знань батьків щодо виховання дітей, навчання методам самоконтролю та саморегуляції, формування навичок конструктивного подолання конфліктних ситуації та розвиток особистісних характеристик.

Відповідно до рішення міської ради від 24.06.2020 року № 85/58 «Про внесення змін до рішення міської ради від 23.01.2019 №48/40 «Про реорганізацію Комунального закладу «Дніпровський міський соціальний центр матері та дитини» Дніпровської міської ради шляхом перетворення у Комунальний заклад соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради», яке набирає чинності з 01.04.2021 року на базі закладу створюються такі структурні підрозділи:

- відділення для матерів з дітьми (в умовах стаціонарного перебування), яке наразі функціонує;

- відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

В місті досить гостро стоїть проблема домашнього насильства. Постраждалі особи потребують негайного вилучення з середовища, в якому вони проживають у зв’язку з загрозою їх життю та здоров’ю.

На підставі цього заклад вже цілеспрямовано готується до відкриття другого відділення - відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, адже протидія та запобігання домашньому насильству є ключовим напрямком в роботі закладу. Окрім того, керівництво, команда фахівців закладу прикладає всі необхідні зусилля для створення безпечного середовища постраждалим особам, наданні жінкам своєчасної компетентної допомоги задля розірвання кола насильства, психоемоційного відновлення, пошуку виходу жінок зі складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати, залучаючи ресурси громади. Робота в даному напрямку активно триває.

За результатами спільної роботи команди фахівців закладу вибуло в 2020 році з позитивним результатом 13 матерів з дітьми, які подолали свої складні життєві обставини та спроможні самостійно вирішувати життєві труднощі.

Такі показники підтверджують ефективність діяльності закладу з ранньої профілактики соціального сирітства та успішного подолання особами складних життєвих обставин.