Фінансові інструменти для ведення бізнесу

 

3 третього  лютого   2020  року,   за   ініціативи    Президента    України    Володимира    Зеленського,  стартувала   Державна  Програма  з  підтримки  мікро - та малого  підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%».

Суть Програми дуже проста. Це потужний інструмент для стимулювання появи нових підприємців та заохочення пересічних українців відкривати і розвивати власний бізнес в Україні. (Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва»)

 

 Український фонд стартапів приймае заявки на фінансування проєктів. Подати їх можна на сайті usf.com.ua.

 

 

 

Фінансові інструменти підтримки МСБ  Банківські продукти та програми допомоги малому і середньому підприємництву України

Державними банками України передбачена низка фінансових та консалтингових продуктів для малого і середнього підприємництва, детальніше за посиланням.

Актуальний банківський продукт - Програма КУБ.

 

  Європейський Союз пропонує українським малим та середнім підприємцям значні можливості для розвитку бізнесу, виходу на ринки ЄС та пошуку там бізнес-партнерів. Це і різноманітна грантова підтримка, вигідні кредити, навчальні програми, доступ до нових технологій, які дозволять модернізувати власний бізнес. Крім того, європейські фінансові інструменти допомагають набути позитивного досвіду в прозорості ведення бізнесу, а разом з тим отримати позитивну репутацію.

Програма COSMEОдна з ключових програм Євросоюзу з бюджетом 2,3 млрд. євро, яка розрахована на період з 2014 до 2020 року та спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ). Приєднання до COSME відкриває Україні доступ до бюджету програми у розмірі близько 900 млн. євро. Фінансові ресурси будуть надаватися у вигляді грантів на фінансування проектів, які підтримують експортну та інноваційну діяльність МСБ.

Горизонт 2020" (Horizon 2020). До найбільш перспективної Програми ЄС «Горизонт 2020» з досліджень та інновацій з бюджетом майже 80 млрд євро Україна офіційно приєдналася 20 березня 2015 року, коли підписала Угоду щодо участі в програмі. Програма «Горизонт 2020» відкриває нові можливості для України: мобільність в цілях навчання (стипендії за напрямком Марії Склодовської-Кюрі, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, інноваційні гранти для підтримки наукового супроводження проектів). 

Програма ЄС «Еразмус+». У 2014 році Україна приєдналася до Програми ЄС «Еразмус +» в якості країни-партнера. Програма передбачає налагодження міжнародної міжуніверситетської та академічної співпраці, здійснення навчальних обмінів між вищими навчальними закладами, заохочення до навчання за кордоном, реформування системи вищої освіти та управління навчальним процесами. Для моніторингу оголошень та подачі конкурсних заявок Єврокомісія створила інформаційний портал програми www.ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/, який містить всю необхідну інформацію для зацікавленої української аудиторії.

Сайт Національного Еразмус+ Офісу в Україні - http://erasmusplus.org.ua/.

Програма Креативна Європа. Це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів було виділено 1,46 мільярди євро. 

Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) 

Програма ООН оголошує набір підприємців на тренінги

Програма USAID Україна. Конкурентоспроможна економіка України

Освітні програми MASHAV. Найважливішими завданнями Програми є: - розвиток сільського господарства - основна частина діяльності МАШАВ спрямована на поширення нових сільськогосподарчих технологій з метою боротьби із голодом та убозтвом, від яких потерпають мільйони людей у країнах, що розвиваються; - охорона здоров’я - велика увага, як і раніше, приділяється проблемам, пов’язаним із браком медичних працівників та фахівців, задіяних у профілактиці захворювань у країнах, що розвиваються. Співробітництво у цій сфері зосереджене у галузі офтальмології, епідеміології та вірусології.

Інкубаційні програми 1991

Пошук партнерів

16 жовтня 2018 року – 15 жовтня 2023 року. Програма «Конкурентоспроможна економіка України» сприяє розвитку потужної, багатосторонньої та відкритої української економіки шляхом підтримки новостворюваних підприємств (стартапів) та малих і середніх підприємств (МСП) у підвищенні їхньої конкурентоспроможності на внутрішніх і зовнішніх ринках. До основних завдань програми належать допомога у формуванні кращого середовища для діяльності бізнесу, підтримка нових та інноваційних галузей і підприємств, а також сприяння розвитку експорту та торгівлі.

Проєкт USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».  Проєкт спрямований на підтримку стійкого економічного зростання на широкій суспільній базі на основі підвищення конкурентоздатності та якості управління у аграрному секторі з залученням до нього ширшого спектру учасників економічної діяльності, що дасть змогу забезпечити належні джерела доходів для мешканців сільських територій.

Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні». Проєкт «Трансформація фінансового сектору в Україні» (далі Проект FST) – це чотирьохрічна програма, основним завданням якого є розвиток та покращення надання фінансових послуг в Україні, які б відповідали потребам громадян України та суб’єктів господарювання усіх розмірів.

Фонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) WNISEF. Перший в Україні та  Молдові  регіональний  фонд  прямих інвести- цій  з  капіталом  150 млн. доларів США, заснований  за  фінансування  уряду  США  через Агентство  США  з міжнарод- ного розвитку (USAID).

Канадський департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку

Фонд Східна Європа

Європейський  банк  реконструкції  та  розвитку  (ЄБРР)  Гранти  малим  та  середнім  підприємствам для зростаня їх бізнесу

 Детальніше...     Детальніше (документ у форматі .doc)...

Посольство Канади в Україні

Інтернет - ресурси для міжнародного партнерства та пошуку освітніх, фінансових можливостей:

Culture Bridges.   Culture Bridges впроваджується Британською Радою, яка працює у партнерстві з Європейською мережею національних інститутів культури (EUNIC) в Україні. Програма із  бюджетом  1,363  млн. євро  триває  з листопада 2017 року по жовтень 2020 року. Мета грантів мобільності полягає у сприянні професійному розвитку фахівців сектору культури та креативних індустрій та налагодженні партнерств між Україною та ЄС.

Creative Enterprise Ukraine.   British Council Ukraine спільно з британською агенцією з  інновацій  Nesta  представляє міжна- родну навчальну програму для молодих креативних  підприємців – Creative  Enterprise.  Програма  розрахована на креативних підприємців та підприємців-початківців. Перевага надається бізнесам до двох років.

EU4Business - Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE).  Вікно  сусідства  Європейського  фонду для  Південно-Східної   Європи  (EFSE)  розглядає  МСП  як  головну  опору  для  місцевих  економік  та  рушійну  силу  у створенні  робочих місць. Фонд  надає невеликі  кредити, у тому числі в місцевій валюті,  і  допомогу через  місцеві банки мікропідприємствам (менш ніж 10 працівників) та малим підприємствам (менш ніж 50 працівників),  а  також  приватним  господарствам з  низьким  доходом.  Підтримка  надається  ММП у таких галузях,  як  сільське господарство, промисловість, торгівля та послуги.

Ініціатива Європейського Союзу «EU4Business».  Підтримка МСБ в  рамках  ініціативи  «EU4Business»  надається спільно з такими організаціями, як Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк.

Програма «Initiative East» . В рамках ПВЗВТ У 2014 році Україна, Грузія та Молдова підписали Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, яка відкрила так звану Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) з ЄС, з метою створення нових можливостей, збільшення прямих іноземних інвестицій, економічної модернізації та створення нових робочих місць у цих трьох країна.

Пряме фінансування від ЄБРР за підтримки «EU4Business»

Механізм прямого фінансування МСП в рамках ПВЗВТ

Східне партнерство: Готові до торгівлі - ініціатива «EU4Business».  Проект  допомагає  експортно-орієнтовним малим та середнім  підприємствам (МСП)  з  країн  Східного партнерства  інтегруватися до  глобальних  виробничо-збутових мереж та виходити на нові ринки, зокрема Європейського Союзу (ЄС).

Жінки у бізнесі Програма ЄБРР «Жінки у бізнесі».  Програма допомагає  малим  та  середнім  підприємствам   під керів- ництвом  жінок в  отриманні  доступу  до  фінансових ресурсів та ноу-хау,  необхідних  для розвитку.  В  рамках програми ЄБРР надає бізнес-консультації МСП під керівництвом жінок, щоб  допомогти  підприємствам  стати  більш конкуренто- спроможними.

Програма COSME спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ)    Програма ЄС «Еразмус+» - налагодження міжнародної міжуніверситетської та академічної співпраці    Фонд Східна Європа  Програма КУБ - актуальний банківський продуктEuropean Bank - Європейський  банк  реконструкції  та  розвитку  (ЄБРР) Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН)

Програма USAID Україна. Конкурентоспроможна економіка України

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.