Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра
Комунальний заклад соціального захисту "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Мамине щастя" Дніпровської міської ради

Директор закладу:

Земенкова Марина Олегівна
Автобіографія

Е-mail: [email protected]
Графік роботи: понеділок – четвер  9:00 - 18:00, п’ятниця  9:00 - 16:45
Графік прийому громадян: понеділок – четвер  9:00 - 18:00, п’ятниця  9:00 - 16:45

 

ОСНОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ:

Заклад забезпечує соціальну підтримку та надає матерям з дітьми унікальні можливості в умовах цілодобового перебування виховувати власну дитину, поступово долати проблеми, життєві кризи, психологічні бар’єри, а також допомагає їм здобувати професійний фах освіту, формуючи навички самостійного життя.
Жінки з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах, перебуваючи в Закладі мають можливість отримувати безкоштовно соціальні, психологічні послуги, юридичну допомогу і підтримку для подолання життєвих труднощів.
Максимальний термін перебування жінки з дитиною у Закладі не перевищує 12 місяців.
Команда фахівців Закладу відповідно до індивідуального плану роботи з кожною мешканкою систематично консультує матерів з питань розвитку та виховання дітей різних вікових категорій, своєчасно сприяють в оформленні соціальних виплат, місця реєстрації, влаштуванні дітей у дошкільні установи, школи, їх ефективній адаптації до нового середовища, соціалізації, повноцінному медичному обстеженню, компетентній психологічній підтримці.
Також з отримувачам послуг закладу регулярно за планом проводяться психологічні заняття, скеровані на формування усвідомленого материнства, досягнення позитивних особистісних, характерологічних змін, розвиток навичок самостійного проживання з дитиною, успішної реінтеграції в суспільство тощо.

УМОВИ ЗАРАХУВАННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ОТРИМУВАЧІВ ПОСЛУГ ДО КЗСЗ «ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ТА СІМЕЙ «МАМИНЕ ЩАСТЯ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

В своїй діяльності заклад керується діючим Положенням КЗСЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради від 23.01.2019 року №48/40 та рішенням Дніпровської міської ради VIIІ cкликання «Про внесення змін до рішення міської ради від 23.01.2019 року №48/40 "Про реорганізацію Комунального закладу "Дніпровський міський соціальний центр матері та дитини" Дніпровської міської ради шляхом перетворення у Комунальний заклад соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради» від 24.05.2023 року №80/37, відповідно до п. 6. Положення, зарахування до Центру здійснюється на добровільній основі, за наказом директора Центру на підставі:
- направлення управління - служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради, яком підпорядковано Центр (для вагітних жінок, осіб, які перебувають у СЖО);
- клопотання центру соціальних служб або управління - служби у справах дітей за місцем походження отримувачів послуг (для влаштування до відділення матерів з дітьми).
Влаштування жінок з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства, до відділння матерів з дітьми здійснюється на підставі направлення структурного підрозділу органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, уповноваженого органу Національної поліції, центрів соціальних служб, мобільної бригади соціально-психологічної допомоги за формою встановленою Міністерством соціальної політики України, та особистої заяви постраждалої особи, до якої додається копія документа, що посвідчує особу (за наявності).
Для зарахування до Центру подається документ, що посвідчує особу, медична довідка про стан здоров’я, обмінна карта пологового будинку, пологового відділення (облікова форма № 113/о), медична довідка, у разі прийняття жінки з немовлям - медична довідка про народження дитини, а у разі прийняття жінки з дитиною (дітьми) – медична довідка на жінку та дитину (дітей), витяг з історії розвитку дитини (ф. 112/0), карта імунізацій (ф.063-1/0).
У разі відсутності зазначених документів Центр разом з відповідним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання жінки надає допомогу в їх оформленні.
Відповідно до п. 6.13 до відділення матерів з дітьми не приймаються жінки за наявності у них алкогольної або наркотичної залежності, із симптомами хвороби в період загострення хронічних інфекційних захворювань, наявності психічних захворювань у гострій стадії, хронічних психічних захворювань у стадії загострення, пограничних станів, що супроводжуються розладами поведінки, шкідливими для хворого та інших осіб.
Зарахування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, до закладу здійснюється протягом робочого дня, тривалість якого визначається регламентом Центру (понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00).


ПОЛОЖЕННЯ

Направлення вагітних жінок та жінок з дітьми до Центру

«Мамине щастя»

 

1. Для влаштування вагітних жінок, жінок з дітьми, які зазнали домашнього насильства,  та жінок з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах до Центру необхідне клопотання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або управління-служби у справах дітей за місцем походження отримувачів послуг до управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради. До клопотання районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обов’язково додаються висновки оцінки потреб сім’ї/особи за результатами обстеження умов проживання дитини/особи та копія Акту оцінки потреб сім’ї/особи, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 13 липня 2018 року № 1005  (додатки 1-2).

 

2. Направлення на отримання послуг у Центрі «Мамине щастя» видає служба у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради. Направлення обов’язково передається до Центру «Мамине щастя» при влаштуванні вагітної жінки чи жінки з дитиною до Центру.

 

До направлення додаються:

  •  
  • клопотання районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або управлінняслужби у справах дітей;
  • висновок оцінки потреб сім’ї/особи за результатами обстеження умов проживання;
  • особисті документи матері та дитини (паспорт/свідоцтво про народження матері, свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційні коди, свідоцтво про одруження);
  • характеристики, документи про освіту (за наявності);
  • довідки з лікувального закладу охорони здоров’я:
  • а) Вагітної жінки чи матері:
  • обмінна карта пологового будинку, пологового відділення (ф.113/0);
  • довідка про відсутність контактів з інфекційними хворими протягом останніх 21 днів (епідеміологічне оточення);
  • дані про інфекційні захворювання: - флюорографічне обстеження; реакція Вассермана, ВІЛ–інфікованість, гепатит В та С;

Дитині віком від 0 до 18 років:

  • медична довідка про народження дитини;
  •  витяг з історії розвитку дитини (ф.112/0);
  •  карта імунізації (ф.0631/0);
  •  історія розвитку дитини (ф.112/0), якщо дитина до влаштування в соціальний центр матері та дитини перебувала під наглядом амбулаторнополіклінічної служби;
  • довідка від сімейного лікаря при переведенні з пологового стаціонару, яка потім додається до історії розвитку дитини (ф.112/0);
  • флюорографічне обстеження для дітей віком від 14 років.

 

Зарахування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, до Центру здійснюється протягом робочого дня, тривалість якого визначається регламентом Центру.

 

3. Направлення видається терміном на три місяці. Фахівці закладу під час перебування особи в Центрі спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечують комплексне надання послуг, звертаються до органів місцевої влади і самоврядування щодо вирішення питання житла матері з дитиною. Також фахівець центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відповідальний за супровід отримувача послуг, бере участь у засіданнях мультидисциплінарної команди Центру з метою мобілізації ресурсів громади для підтримки і задоволення базових потреб матері з дитиною після виходу із Центру. Продовження терміну перебування особі в закладі розглядається кожні три місяці на мультидисциплінарному засідання команди фахівців на базі закладу.

Роздрукувати файлом

Інформація про винагороду керівника КЗ: Розмір оплати праці (посадового окладу, винагороди) директора комунального закладу розраховується на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", наказу Міністерства праці та соціальної політики від 05.04.2006 №104 «Про умови оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» наказу Міністерства соціальної політики України від 18.05.201 №526 «Про умови оплати праці працівників закладів соціального захисту дітей і закладів соціального обслуговування», наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, рішення міської ради від 26.05.2021 №77/7 «Про підпорядкування комунальних закладів та установ Дніпровської міської ради виконавчим органам Дніпровської міської ради».

ЦЕНТР НАДАЄ НАСТУПНІ ПОСЛУГИ:

  • Надання тимчасового житла вагітним жінкам і матерям з дітьми, які мають намір відмовитися від своїх дітей, або є загроза вилучення дітей;
  • Соціально-психологічна підтримка вагітних жінок, жінок з дітьми, навчання батьківським навичкам та догляду за дитиною;
  • Надання психологічної допомоги жінкам з дітьми в аналізі їх життєвих ситуацій, визначення основних проблем і шляхів їх розв'язання;
  • Психологічне консультування жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства; надання психологічної допомоги, спрямованої на захист, адаптацію та реабілітацію жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, були вилучені із середовища, в якому існувала загроза їх життю та здоров'ю;
  • Сприяння здобуттю особами, які перебувають у СЖО, освіти, фаху, навичок самостійного життя з дитиною поза межами Центру, захист їх прав та інтересів;
  • Соціально-правові послуги – консультування та скерування: надання правової підтримки вагітним жінкам, особам, які перебувають у СЖО, жінкам з дітьми, які постраждали від ДН; сприяння отриманню безоплатної правової допомоги у контактах з державними органами, установами та організаціями, іншими структурами; сприяння у реєстрації місця проживання (перебування), отриманні (відновленні) житла, працевлаштуванні тощо; надання допомоги в оформленні документів (свідоцтво про народження, посвідчення особи, медичних довідок тощо), а також питань з соціального захисту населення.

 Центр разрахован на 40 осіб (матерей з дітьми).