Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра
Комунальний заклад "Дніпровський міський соціальний гуртожиток" Дніпровської міської ради

Директор закладу:
Сова Віталій Іванович

Автобіографія

Адреса: місто Дніпро, вулиця Карагандинська, 7 А 
Телефон: 728-15-75
E-mail: [email protected]
Графік роботи: понеділок – четвер 9:00 - 18:00, п’ятниця 9:00 - 17:00, перерва 13:00 - 13:45

Основна діяльність:

Заклад для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, а також одиноких матерів з дітьми, які опинилися у складній життєвій ситуації, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років з дітьми після закінчення строку перебування в Комунальному закладі соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради, метою діяльності якого є створення умов для соціальної адаптації осіб, що в ньому проживають, та їх підготовка до самостійного життя.
Основними завданнями закладу є надання соціальних послуг з підтриманого проживання, соціальної інтеграції та реінтеграції особам, які тимчасово проживають у гуртожитку.
Інформація отримувачам соціальних послуг з інтелектуальними та сенсорними порушеннями надається в доступний спосіб, зокрема шляхом застосування жестової мови, простої мови, шрифту Брайля тощо.
Надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних та інформаційних послуг зазначеним особам.
Надання вищезазначених послуг здійснюються за рахунок міського бюджету.
Гуртожиток відповідно до покладених на нього завдань:
забезпечує створення соціально-побутових умов для осіб, які тимчасово проживають у гуртожитку;
забезпечує навчання, розвиток і підтримку навичок самостійного проживання зазначених осіб, зокрема шляхом сприяння наставництв; надає допомогу в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем і шляхів їх розв’язання, складенні плану виходу із складної життєвої ситуації, організації розпорядку дня, веденні домашнього господарства; надає особам, які тимчасово проживають у гуртожитку, психологічну допомогу, інформацію з питань соціального захисту населення, допомогу в оформленні документів, організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, сприяє отриманню безоплатної правової допомоги, реєстрації місця проживання (перебування), отриманню (відновленню) житла, працевлаштуванню тощо.
У разі потреби організовує надання зазначеним особам екстреної медичної допомоги.

Баланс за 2020 рік

Баланс за 2021 року

Фінансовий звіт за 2020 рік

Фінансовий звіт за  2021 рік.

Звіт про рух грощових коштів за 2020 рік

Звіт про надходження та використання коштів загального фонду за 2020 рік

Звіт про надходження та використання коштів загального фонду за  2021 рік.

Звіт про рух грошових коштів за 2021 рік.

Баланс за 2022 рік

Фінансовий звіт за 2022 рік

Звіт про рух грошових коштів за 2022 рік

Звіт про надходження та використання коштів загального фонду за 2022 рік

Баланс за І квартал 2023 року

Фінансовий звіт за І квартал 2023 року

Звіт про надходження та використання коштів загального фонду за І квартал 2023 року

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами за І квартал 2023 року

Баланс за І півріччя  2023 року

Фінансовий звіт за І півріччя 2023 року

Звіт про надходження та використання коштів загального фонду за І півріччя 2023 року

Заробітна плата директора Комунального закладу ”Дніпровський міський соціальний гуртожиток” Дніпровської міської ради складає:

- відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України від 18 травня 2015 року № 526 "Про умови оплати праці працівників закладів соціального захисту дітей, закладів соціального обслуговування соціальної підтримки сімей, дітей та молоді і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді" (зі змінами) посадовий оклад директору встановлюється в розмірі 8571 грн. (вісім тисяч п’ятсот сімдесят одна гривня 00 копійок), що відповідає 18 тарифному розряду Єдиної тарифної сітки закладів соціального захисту дітей і закладів соціального обслуговування. Посадовий оклад переглядається у разі змін чинного законодавства;

- премія, розмір якої встановлюється відповідно до положення про преміювання працівників Закладу зазначеного в колективному договорі за погодженням з уповноваженим органом. Зокрема, таке преміювання здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці;

- надбавка до посадового окладу за складність, напруженість в роботі у розмірі до 50% посадового окладу відповідно до чинного законодавства;

- матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі посадового окладу;

- інші види оплат, передбачені умовами оплати праці згідно чинного законодавства.

Виплати здійснюються у межах затвердженого фонду оплати праці на відповідний бюджетний період.

 

 

Соціальний заклад для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років,а також одиноких матерів з дітьми, які опинилися у складній життєвій ситуації, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років з дітьми після закінчення строку перебування в Комунальному закладі соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради

 

Комунальний заклад

«Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради

Звіт за 2022рік

Аналіз роботи

Комунального закладу «Дніпровський міський соціальний гуртожиток»

Дніпровської міської ради за 2022рік

 

Комунальний заклад « Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради» (далі – Заклад) заснований на спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міста Дніпро.

Заклад є стаціонарною соціальною - педагогічною установою, призначеною для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, а також одиноких матерів з дітьми, які опинилися у складній життєвій ситуації, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

Контроль та організаційно-методичне забезпечення діяльності закладу здійснює департамент соціальної політики Дніпровської міської ради.

 

Заклад підконтрольний та підзвітний Дніпровській міській раді.

 

Заклад у своїй діяльності взаємодіє: із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, службою у справах дітей, міським центром соціальних, його спеціалізованими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями.

 

У своїй діяльності Заклад керується: Конституцією України, законами України, нормативними актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями та розпорядженнями Органу управління майном, іншими нормативно-правовими актами, що регулюють його діяльність.

 

Основними напрямками діяльності закладу є:

 • забезпечення мешканців закладу житлом;
 • створення соціально-побутових умов для їх проживання;
 • надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних та інформаційних послуг;
 • забезпечення захисту прав та інтересів отримувачів послуг, надання допомоги в оформленні правових документів;
 • здійснення заходів щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя.

 

Заклад розташований на двох поверхах загальною площею 833,6 кв.м. та налічує 15 житлових кімнат, 6 робочих кабінетів, тренінг – клас, тренажерну залу, пральний блок, кухню – студію, та ін..

 

 • з метою створення належних соціально-побутових умов для проживання заклад має два блоки: адміністративний блок, який розташований на цокольному поверсі. До нього входять робочі кабінети працівників, тренажерна зала, кабінет завідуючої господарством, які облаштовані сучасними меблями та обладнанням, камера схову, де мешканці можуть залишити сезонні речі та речі, які були ними придбані на перспективу, пральня для самообслуговування, до якої входять приміщення для сортування білизни, пральний цех, обладнаний трьома сучасними пральними машинами та прасувальна кімната.

 

З метою дотримання вимог правил техніки безпеки, під час виконання слюсарних робіт та навчання правил користування устаткуванням, електроприладами та інструментами в Закладі облаштована майстерня.

До другого блоку входять 15 житлових кімнат, розташованих на першому поверсі закладу, які розраховані на 2 особи зі зручними, сучасними меблями (ліжко, шафа, приліжкова тумба, стіл, стільці). Дві з цих кімнат призначені для проживання одиноких матерів з дітьми які теж обладнані сучасними меблями (ліжко, дитяче ліжечко, шафа, тумба, стіл, стільці та стілець для годування).

 

Поруч розташований кабінет соціального педагога - обладнаний наочністю, меблями, оргтехнікою, кабінет практичного психолога, тренінг-клас з великим плазмовим телевізором, мультимедійним обладнанням та м’якими меблями, де отримувачі послуг мають змогу слухати лекції, семінари та проводити вільний час, переглядати разом фільми, футбольні матчі, приймати друзів.

Житловий блок обладнано кухнею-студією для самообслуговування з сучасними меблями, посудом, устаткуванням.

 

Також для зручності отримувачів послуг є кімнати для сушки білизни, санітарні вузли та душові кімнати. Усі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та протипожежним правилам. В закладі установлена сучасна протипожежна сигналізація.

 

З метою організації дозвілля отримувачів послуг в закладі обладнано тренажерну залу з тенісним столом.

 

 

 

І. Практична робота:

 

Відповідно до нормативних документів стосовно роботи Закладу та Положення, Заклад розрахований на проживання 30 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років. , а також одиноких матерів з дітьми, які опинилися у складній життєвій ситуації, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

Також в зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, відповідно до наказу Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради від 16.03.2022 № 24, з метою забезпечення соціального захисту осіб, які переміщені до м. Дніпра із постраждалих від бойових дій регіонів України до Закладу було поселено внутрішньо переміщених осіб.

Станом на 01 січня 2022 року в Закладі мешкало 21 особа з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2022 року до Закладу було зараховано 8 осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За звітний період із Закладу відраховано 8 отримувачів послуг, а саме:

- за власним бажанням: 4 особи;

- у зв’язку із успішним виконанням поставлених завдань (вступом до навчального закладу на денну форму навчання та забезпеченням гуртожитком, народження дитини) із Закладу відраховано: 1 особа;

- у зв’язку з закінченням граничного терміну перебування (три роки або набуття 23-річного віку) із Закладу відраховані: 2 особи;

- у зв’язку з грубими порушеннями правил внутрішнього розпорядку із Закладу достроково відраховано: 1 ососба;

 

Станом на 01.01.2023 року в Закладі проживає 21 отримувач послуг.

Протягом 2022 року до Закладу було зараховано 35 внутрішньо переміщених осіб (з них 6 дітей).

За звітний період було відраховано: 26 особи (з них 4 дітей).

Станом на 01.01.2023 року в Закладі проживає 9 внутрішньо переміщених осіб (з них 2 дітей).

 

За звітний період Закладом було надано 6098 соціальних послуги з них, за видами послуг:

 • соціально-педагогічні – 2664
 • юридичні – 81
 • соціально-економічні – 315
 • інформаційні – 699
 • медичні – 316
 • соціально-побутові – 1816
 • послуги з працевлаштування – 207

Внутрішньо переміщеним особам надано послуг - 243

Проведено роботу по соціалізації в такому обсязі:

 

 • навчання соціально-побутовим навичкам 24 отримувачів послуг;
 • налагоджено зв’язки з родиною у 14 отримувачів послуг;
 • організовано медичне обстеження 14 отримувачам послуг;
 • надано допомогу одягом, взуттям інше 6 отримувачам послуг;
 • влаштовано на роботу 12 отримувача послуг;
 • зменшено асоціальну поведінку у 9 отримувачів послуг;
 • здійснення соціально-побутового патронажу 12 отримувачів послуг;
 • представництво інтересів здійснено по 18 отримувачам послуг;
 • оформлено/ відновлено документи 15 отримувачам послуг;

 

 

 

ІІ. Заходи щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя, соціально-педагогічні заходи по вихованню всебічно розвиненої особистості:

 

 • Сприяння створення у гуртожитку обстановки психологічного комфорту і безпеки.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо життєвого самовизначення.
 • Індивідуальний підхід до кожного отримувача послуг, зміна світогляду від споживчого до самозабезпечення.
 • Індивідуальні та групові бесіди з учасниками конфліктних ситуацій.
 • Навчання взаємодії з роботодавцями та технологіями само презентації.
 • Формування мотивації та пізнавальних процесів до продовження освіти та здобуття знань та навиків більш високого рівня.
 • Формування вмінь та навичок отримувачів послуг щодо планування та раціонального використання особистого бюджету, самостійного проведення закупівель продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, взуття тощо.
 • Навчання навичкам економного шопінгу, а саме: мінімізація витрат на продукти харчування та товарів першої необхідності; навчання навичкам самообслуговування, таких як: самостійне приготування їжі, прання особистих речей, навички санітарної гігієни, прибирання кімнат для проживання, виносити сміття, витирання пилу, підмітання підлоги.
 • Проведення роботи з отримувачами послуг за принципом гуманістичної педагогіки: суб’єкт – суб’єктні відносини, опора на позитивне, визнання самоцінності і цінності себе як особистості.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо адаптації особистості у соціальному середовищі
 • Виховання прагнення піклуватися про своє здоров’я і подолання зневажливого ставлення до нього; формування санітарно – гігієнічних навичок, подолання неакуратності, неохайності.
 • Робота з отримувачами послуг з профілактики правопорушень, що згубно впливають на розвиток і поведінку особистості.
 • Формування розвитку соцiально-побутових вмiнь та навичок отримувачів послуг у сферi самообслуговування.
 • Проведення рейдових перевірок санітарно-гігієнічного стану житлових та побутових приміщень гуртожитку.
 • Формування навичок самозбереження, віри в свої сили та подолання фобій.
 • Здійснення контролю щодо пошуку роботи отримувачами послуг.
 • Проведення святкових заходів до традиційних українських та державних свят.

Соціально педагогічні заходи:

Постійно проводяться інформаційні заходи за темами: здорового безпечного способу життя, підвищення спроможності щодо самостійного відстоювання власних прав та інтересів при звернення до офіційних установ та у повсякденному житті, тренування покращення комунікативних навичок ефективного спілкування, відповідальне ставлення до навчання, утримання на робочому місці, прийняття рішень щодо вибору конкурентоспроможної професії, поважне ставлення до похилих людей, розширення власного кругозору.

Виховні індивідуальні та групові бесіди на теми:

 • Розпиття спиртних напоїв у гуртожитку;
 • Нецензурна лайка та правила спілкування;
 • Адаптація до нових умов, правил, колективу та особистих питань;
 • Формування бачення шляху свого особистого розвитку, його етапів, напрямку, активності та результатів;
 • Наслідки вживання алкоголю, енергетиків та тютюнопаління;
 • Розвинення та вдосконалення комунікативних навичок;
 • Сумлінне навчання та ввічливе спілкування з викладачами та однолітками;
 • Працевлаштування. Активний пошук.
 • Торгівля людьми. Правила поведінки в інших країнах.
 • Активний відпочинок літом. Правила поводження на воді, в лісі;
 • «Наслідки та вплив негативних емоцій на здоров’я людини», «Психологічні хвороби», «Розмова по телефону. Правила та особливості» (розвинення та вдосконалення комунікативних навичок»

Тренінги, дискусії, заходи на тему:

 • «Девіантна та суїцидальна поведінка»
 • «Поведінка на співбесіді при працевлаштуванні»
 • «Феномен «першого враження»»
 • «Протидія боулінгу»
 • «Конфлікти з друзями та батьками»
 • «Маніпуляція, як їм протидіяти»
 • «Токсичні стосунки, протидія та вихід із них»
 • «Планування бюджету «Піраміда витрат»
 • «Як я бачу свою майбутню сім’ю», присвячена всесвітньому дню батьків;
 • «Розвиток творчого потенціалу»
 • «Дії населення при радіаційному забрудненні»
 • «Взаємодія та шляхи порозуміння у складних ситуаціях»;
 • Практичні аспекти збереження електроенергії;
 • «Мрії збуваються»;
 • Тиждень права

Практичні заняття:

 • «Складаємо розклад витрат на харчування. Меню».
 • «Плануємо свій дохід».
 • «Первинна допомога при побутовій травмі»
 • Тестування по соціальній взаємодії (ціль: адаптація, само представництво на співбесіді при працевлаштуванні);

 

 • Перегляд матеріалів та дискусія до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом «Не дай СНІДу шанс»: перегляд відеоматеріалів та обговорення питань профілактики та шляхів передачі ВІЛ.

 

Психологи чеської організації «Людина в біді» яка надає гуманітарну, правову та соціальну допомогу населенню, провели психологічний тренінг «Підхід резіліанс», спрямований на розвиток навичок позитивного мислення та самодопомоги людині у стресовому стані.

 

Вікторина «Цікаві факти та історія українського козацтва»;

Диспут: «На скільки ви розсудливі», «Хто ви ведучий чи ведений»

Організаційно-освітні заходи:

 • Проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних, міжнародних, науково-методичних заходів з національно-патріотичного виховання.
 • Похід на перегляд фільму Михайла Ухмана «Шлях поколінь» та відвідування концерту «Етапи розвитку рок музики»
 • День української мови, приєднання до написання диктанту;
 • Патріотична година, присвячена дню Конституції України.
 • Виховна робота щодо інформування про події в країні та огляд важливих історичних подій.
 • Інформаційно - виховна година присвячена Дню державного прапора України, 24 серпня День незалежності України.
 • Святкування Дня вишиванки, фотосесія у вишиванках, співи українських народних та патріотичних пісень.
 • Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму. Що є поняття – націоналізм і нацизм.

День ЗСУ – це день наших воїнів найкращої армії світу… сильних, мужніх, стійких кмітливих та з почуттям гумору! Всі мешканці нашого гуртожитку, і діти, і дорослі, з радістю гуртом взялися до приготування святкових смаколиків для наших захисників. Напекли солодких пирогів та насмажили пиріжків з картоплею та капустою. Після пригощання разом з військовими відвідали святковий концерт.

 

 

Заходи з працевлаштування:

- інформаційна допомога з пошуку роботи/підробітку;

- перегляд та пошук вакансій на сайті, індивідуальний підбір під особистиістні якості та побажання (графік роботи, умови праці, відстань до роботи та інше)

- «Дошка вакансій» розміщення об’яв на інформаційній дошці у гуртожитку та викладення вакансій у груповий чат у месенджер «телеграм»

- консультування з приводу оформлення документів, отримання довідок.

- допомога в пошуку роботи/підробітку.

 

 

Пішохідні туристичні походи мальовничими оклицями Придніпровська та ознайомлення з елементами спортивного орієнтування на місцевості та пошуком геокешингово «кладу» (протяжність маршруту більше 10 км).

Навчання плаванню, вдосконалення навичок спортивного орієнтування, спортивні заняття на вуличних тренажерах.

Індивідуальні та групові прогулянки-бесіди з мешканцями гуртожитку до парку, лісу, річки з елементами каністерапії, аква-терапії.

Святкування особистих свят мешканців, привітання с Днем народження іменинників.

Заняття по інтересам (розпускання в’язаних речей на нитки для в’язання, настільні ігри: «Таємне стає явним», «УНО», шашки, малювання на картині за номерами, ігри та розваги з дітками ТПО, відвідування крезі-ленду.

Заняття в тренажерній залі. Проведення тренувань з настільного тенісу з тренерами-волонтерами.

Війна в Україні. Огляд подій.

Проводились загальні збори мешканців гуртожитку:

 • ознайомлено з перспективами, нововведеннями та принципами психологічної роботи у новому році, а також розроблено розклад занять на рік з обговоренням зауважень та пропозицій.;
 • ознайомлення зі змінами у призначенні відповідальних педагогів соціальних за ведення особових справ;
 • розглянуто питання про правила поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з військовими діями; розглянуто поняття тривоги, страху, паніки та як з ними впоратися (вправи);
 • нагадування про поняття «комендантська година»;
 • проінформовано мешканців стосовно нових правил вступу в навчальні заклади у 2022 році та відміну ЗНО.
 • проведення підсумків по прибиранню кімнат за І, ІІ, ІІІ,IV квартали (обрано переможців та нагороджено телевізорами в кімнату);
 • вибори старости, заступника старости та інші питання.
 • Створено у мережі фейсбук групи КЗ «ДМСГ»ДМР, з метою висвітлення інформації та подій із життя гуртожитку;
 • Створено у месенджері «Телеграм» групу для мешканців гуртожитку та соціальних педагогів для спілкування, швидкого оповіщення, обміну необхідною важливою інформацією, голосування з різноманітних питань та ін..

Соціально-економічні заходи:

Роз’яснювальна робота на теми:

 • стосовно ситуації в країні, перехід на режим бережливості та економії коштів та обмеження зайвих фінансових витрат
 • складання та перегляд списків таких продуктів (крупи, борошно, сіль, цукор, чай, кава та ін..);
 • харчування гуртом та спільного приготування страв задля економії бюджету кожного із мешканців;
 • Інформування стосовно пунктів та програм з допомоги ВПО, пільгових та безкоштовних послуг, отримання допомоги, виплат.
 • розподіл отриманих коштів на основні потреби: складання списків необхідних речей та продуктів у рамка свого бюджету, закупки
 • придбання теплого сезонного одягу, ковдри та ін..

 

Психологічна робота:

 

 • Психологічний супровід новоприбулих мешканців гуртожитку в період їх адаптації до нових правил і умов проживання в закладі та нового соціального кола. Вивчення їх особових справ, проведення індивідуальних зустрічей – бесід з метою більш детального вивчення їх особистості;
 • Психокорекційна робота з дітками ВПО по подоланню різноманітних страхів (вибухів, собак, води, темряви, павуків та ін..) Арт-терапевтичні вправи.
 • Ознайомлення з методами та вправами на релакс та психічне розвантаження для зниження впливу на психіку травмуючи ситуацій (дихальні вправи, вода, як ресурс, вправи про безпечне місто, арт-терапія та ін..)
 • Психологічний супровід ВПО;
 • Психологічна підтримка під час вагітності та підготовка до родів (переживання з приводу зовнішності та набору ваги, подолання страху під час вибухів)
 • Спостереження за мешканцями з метою виявлення можливих труднощів або особливостей їх особистості, які можуть негативно впливати на соціалізацію у гуртожитку та у суспільстві взагалі;
 • Проведення тестувань за психологічними методиками та надання корисної та пізнавальної інформації в рубриці «Цікава психологія»;
 • Психологічна підтримка мешканців гуртожитку, які виїхали з гуртожитку ( тимчасово перебувають закордоном, в лавах ЗСУ).
 • Тест «Домінуючі риси характеру»;
 • Тест «Яка в вас самооцінка?»;

 

«Психологічна вітальня»:

 • складання «азбуки стресостійкості» (знаходимо ресурсні дії та заняття для кожного);
 • психологія і творчість: заняття по інтересам;
 • настільні ігри та спільні розваги з дітками ВПО;
 • День психічного здоров’я. «Як пройти крізь труднощі і зберегти психічне здоров’я»;
 • «Риси характеру, які допомагають жити довго та щасливо»;
 • «Доброта – прояв сили чи слабкості?»
 • «Як пройти крізь життєві труднощі і зберегти психічне здоров’я»;
 • Булінг та аб’юз;
 • Взаємодопомога, повага, дружба;
 • Вміння володіти своїми емоціями та поведінкою;
 • арт-терапевтичні вправи та творчі заняття по інтересам з метою психологічного розвантаження та покращення психоемоційного стану мешканців, підвищення рівня їх стресостійкості (малювання, квілінг, плетіння, в’язання та ін..) .

 

Майстер-класи «Умілі ручки»:

 1. збирання ліжок;
 2. в’язання;
 3. ремонт одягу;
 4. швидке та якісне прибирання в житлових кімнатах, на кухні, у санвузлах
 5. навчання побутових навичок прання та прасування особистих речей, навчання користуванням пральними машинами

 

Майстер-класи «Куховарочка»:

 1. допомога отримувачам послуг у приготуванні їжі;
 2. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні святкових страв;
 3. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні випічки та ін.

Вечорами, коли майже всі мешканці гуртожитку вдома, ми любимо готувати гуртом щось смачненьке, а потім всі разом їсти та спілкуватись за вечерею. Так ми готували пиріжки з різноманітною начинкою, пироги, запіканку, піцу, курку тощо.

 

На Великдень мешканці гуртожитку приготували паски та різні смаколики, які відправились дарувати радість нашим захисникам.

 

 

 

 • Організація проведення генеральних прибирань на кухні та туалетних кімнатах:
 • розподіл обов’язків;
 • видача засобів для прибирання;
 • контроль за виконанням робіт.

 

Заходи щодо створення безпечних умов для перебування мешканців у гуртожитку при загрозі здійснення терористичного акту:

 • світомаскування та поклейка вікон скетчем;
 • обладнання приміщень та місць для тривалого перебування у цокольному приміщенні гуртожитку під час повітряної тривоги;
 • правила поведінки та першочергових дій при загрозі терористичного акту, ознайомлення з пам’яткою;
 • створення запасу води, продуктів та ін..
 • перші дії та надання першої медичної допомоги при травмах та пораненнях.

 

Волонтерська допомога військовим та ТРО:

 • приготування пиріжків з картоплею та капустою для захисників міста;
 • плетіння маскувальних сіток;
 • допомога в госпіталі.

Зустріч з представниками місії «Агапе» та отримання гуманітарної допомоги продуктами.

Практично щотижня мешканці гуртожитку отримують гуманітарну допомогу (у вигляді спагеті) від депутата Дніпровської міської ради Турчини І.В.

 

З нагоди Дня Святого Миколая до гуртожитку завітали спеціалісти Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА, які привітали дітей ВПО. Діти брали участь в квестах, чарівних перетвореннях, прикрашали символи Нового року (сніжинки та ялинки). Під час заходу панувала неймовірно творча атмосфера.

 

Як завжди, на Новорічні свята ніхто із мешканців гуртожитку не залишився без уваги. Директор закладу Сова В.І. привітав усіх підопічних з Новим роком та подарував солодощі.

 

 

Весна, літо, осінь – протягом цього періоду всі мешканці гуртожитку з задоволенням приймали участь в підтриманні в охайному та квітучому стані прилеглу території. Копали, пололи, висаджували дерева, квіти. Навіть самі маленькі мешканці приєднались до наших заходів.

Підвищення кваліфікації педагогів соціальних та практичного психолога – проходження навчального курсу О. Тарарінох «Робота з постравмватичними стресовими розладами (ПТРС) в умовах військового часу: від болю до відродження» (психолог)

• ознайомлення з методичним посібником «Посилення спроможності соціальних працівників здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я»

• Підвищення кваліфікації – участь у психологічному тренінгу з питань першої психологічної допомоги та профілактики суїцидів у рамках програми співпраці між урядом Норвегії і урядом України. Розбирали питання ефективного реагування на стресові події в житті, управління стресом, опанували нові техніки та практики, складали «план особистої безпеки».

• Візит до Центру соціально-професійної реабілітації, знайомство та отримання інформації про умови перебування підопічних та можливості Центру, домовленості з завідувачкою Жуковою Л.В. про співпрацю та взаємодію.

 

 

ІІІ. Робота щодо захисту прав отримувачів послуг, представництво інтересів:

 

Протягом звітного періоду Закладом здійснювалося представництво інтересів у навчальних закладах м. Дніпро та області, медичних закладах, у відділах реєстрації місця проживання(перебування), банківських установах, Пенсійних фондах
м. Дніпро, управлінні праці та соціального захисту населення Самарського району та ін.

Надалась допомога отримувачам послуг у виборі навчальних закладів, організації підготовки до вступних іспитів, підтримка під час вступу до навчальних закладів, та в подальшому, контроль відвідування навчань.

Надалась допомога отримувачам послуг в оформленні (переоформленні) й отриманні державних виплат і пільг, передбачених відповідно до діючого законодавства.

При зарахуванні до Закладу, у разі потреби, здійснювалась реєстрація місця проживання отримувачів послуг на термін до трьох років.

 

Згідно Постанови Ради Міністрів Українсьої РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 року № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» (зі змінами та доповненнями), спільно з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась робота щодо вирішення питання житла, постановки на квартирний облік та підтвердження перебування на квартирному обліку (перереєстрація) осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у Закладі. Так, станом на 01.01.2023 року, на квартирному обліку у м. Дніпро та Дніпропетровській області перебуває 15 отримувач послуг.

 

ІV. Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Закладі:

1. Згідно Закону України « Про охорону праці», Наказу комітету по нагляду з охорони праці Мінпраці та соцполітики України «Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці», Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, проведена робота з розробки та затвердження інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, програми вступного та первинного інструктажу з питань охорони праці та пожежної безпеки. Розроблені та затверджені тематичний план та програма навчання з питань охорони праці, програма навчання пожежно-технічного мінімуму, цивільного захисту.

2. Відповідно до встановлених діючим законодавством термінів ведуться журнали:

- реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці;

- реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці;

- реєстрації інструктажів з питання пожежної безпеки для працівників Закладу;

- контролю стану первинних засобів пожежогасіння;

- щоденного огляду з технічного стану та пожежної безпеки приміщень Закладу;

- реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки для отримувачів послуг.

3. Проведені тренування по пожежній безпеці та цивільному захисту з працівниками Закладу, згідно затвердженого графіку на 2022 рік (з підтвердженням відповідних актів і записом протоколів);

4. У вересні 2022 року була проведена перезаправлення засобів пожежогасіння;

5. Проведено двічі за рік перевірку працездатності пожежних рукавів (з підтвердженням актів);

6. Згідно діючого законодавства один раз на рік працівники Закладу проходять медичний огляд.

 

Директор Віталій СОВА

 

 

 

Комунальний заклад

«Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради

               Звіт  за 2021 рік                                                                               

    

 

 

 

 

 

Аналіз роботи

Комунального закладу   «Дніпровський міський соціальний гуртожиток»

Дніпровської міської ради  за 2021рік

 

Комунальний заклад « Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради» (далі – Заклад) заснований на спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міста Дніпро. 

Заклад є стаціонарною соціальною - педагогічною установою, призначеною для  проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, а також одиноких матерів з дітьми, які опинилися у складній життєвій ситуації, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

 Контроль та організаційно-методичне забезпечення  діяльності закладу здійснює департамент соціальної політики Дніпровської міської ради.

 

 Заклад підконтрольний та підзвітний Дніпровській міській раді.

 

Заклад у своїй діяльності взаємодіє: із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, його спеціалізованими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями.

         

У своїй діяльності Заклад керується: Конституцією України, законами України, нормативними актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями та розпорядженнями Органу управління майном, іншими нормативно-правовими актами, що регулюють його діяльність.

        

        Основними напрямками діяльності закладу є:

 • забезпечення мешканців закладу житлом;
 • створення соціально-побутових умов для їх проживання;
 • надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних та інформаційних послуг;
 • забезпечення захисту прав та інтересів отримувачів послуг, надання допомоги в оформленні правових документів;
 • здійснення заходів щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя.

 

Заклад розташований на двох поверхах загальною площею 833,6 кв.м. та налічує 15 житлових кімнат, 7 робочих кабінетів, тренінг – клас, тренажерну залу, пральний блок, кухню – студію, та ін..

                              

          Так, з метою створення належних соціально-побутових умов для проживання заклад має два блоки: адміністративний блок, який розташований на цокольному поверсі. До нього входять робочі кабінети працівників, тренажерна зала, кабінет завідуючої господарством, які облаштовані сучасними меблями  та обладнанням,  камера схову, де мешканці можуть залишити сезонні речі та речі, які були ними придбані на перспективу, пральня для самообслуговування, до якої входять приміщення для сортування білизни, пральний цех, обладнаний трьома сучасними пральними машинами та гладильна кімната.                                                                                                                             

 

          З метою дотримання вимог правил техніки безпеки, під час виконання слюсарних робіт та навчання правил користування устаткуванням, електроприладами та інструментами в Закладі облаштована майстерня.

          До другого блоку входять 15 житлових кімнат, розташованих на першому поверсі закладу, які розраховані на 2 особи зі зручними, сучасними меблями (ліжко, шафа, приліжкова тумба, стіл, стільці).

         В 2021 році було придбано 30 нових ліжок для мешканців гуртожитку.

         Також зроблено ремонт в двух житлових кімнатах для проживання одиноких матерів з дітьми які теж обладнані сучасними меблями (ліжко, дитяче ліжечко,  шафа, тумба, стіл, стільці та стілець для годування), обладанано кабінет практичного психолога      

Поруч розташований  кабінет соціального педагога - обладнаний наочністю, меблями, оргтехнікою, тренінг-клас з великим плазмовим телевізором, мультимедійним обладнанням та м’якими меблями, де отримувачі послуг мають змогу слухати лекції, семінари та проводити вільний час, переглядати разом фільми, футбольні матчі, приймати друзів.

Житловий блок обладнано кухнею-студією для самообслуговування з сучасними меблями, посудом, устаткуванням.

          Також для зручності отримувачів послуг є кімнати для сушки білизни, санітарні вузли та душові кімнати. Усі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та протипожежним правилам. В закладі установлена сучасна протипожежна сигналізація.

          З метою організації дозвілля отримувачів послуг в закладі обладнано тренажерну залу з тенісним столом.

                         

                                 

                                                                                                                                                                                             

І. Практична робота:

 

            Відповідно до нормативних документів стосовно роботи Закладу та Положення, Заклад розрахований на проживання 30 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років. , а також одиноких матерів з дітьми, які опинилися у складній життєвій ситуації, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

 

Станом на 01 січня 2021 року в Закладі мешкало 19 осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Протягом 2021 року до Закладу було зараховано 11 осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

            Продовжено термін перебування у гуртожитку 1 отримуву послуг

            За звітний період із Закладу відраховано 9 отримувачів послуг,

- у зв’язку із успішним виконанням поставлених завдань (вступом до навчального закладу на денну форму навчання та забезпеченням гуртожитком, народження дитини) 

- у зв’язку з закінченням граничного терміну перебування (три роки або набуття  23-річного віку) 

 Станом на 01.01.2022 року в Закладі проживає 21  отримувач послуг.

          За звітний період Закладом було надано 7100 соціальних послуги з них, за видами послуг:

 • соціально-педагогічні – 2722
 • юридичні – 24
 • соціально-економічні – 40
 • інформаційні – 427
 • медичні – 243
 • соціально-побутові – 3576
 • послуги з працевлаштування – 68

 

Проведено роботу по соціалізації в такому обсязі:

 

 • навчання соціально-побутовим навичкам  24 отримувачів послуг;
 • налагоджено зв’язки з родиною  у 7 отримувачів послуг;
 • організовано медичне обстеження  19 отримувачам  послуг;
 • надано допомогу одягом, взуттям інше 7 отримувачам послуг;
 • влаштовано на роботу 20 отримувача послуг;
 • зменшено асоціальну поведінку у 29 отримувачів послуг;
 • здійснення соціально-побутового патронажу 30 отримувачів послуг;
 • представництво інтересів здійснено по 18 отримувачам послуг;
 • оформлено/ відновлено документи 5 отримувачам послуг;

     

ІІ. Заходи щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя, соціально-педагогічні заходи по вихованню всебічно розвиненої особистості:

 

 • Сприяння створення у гуртожитку обстановки психологічного комфорту і безпеки.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо життєвого самовизначення.
 • Індивідуальний підхід до кожного отримувача послуг, зміна світогляду від споживчого до самозабезпечення.
 • Індивідуальні та групові бесіди з учасниками конфліктних ситуацій.
 • Навчання взаємодії з роботодавцями та технологіями само презентації.
 • Формування мотивації та пізнавальних процесів до продовження освіти та здобуття знань та навиків більш високого рівня.
 • Формування вмінь та навичок отримувачів послуг щодо планування та раціонального використання особистого бюджету, самостійного проведення закупівель продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, взуття тощо.
 • Навчання навичкам економного шопінгу, а саме: мінімізація витрат на продукти харчування та товарів першої необхідності; навчання навичкам самообслуговування, таких як: самостійне приготування їжі, прання особистих речей, навички санітарної гігієни, прибирання кімнат для проживання, виносити сміття, витирання пилу, підмітання підлоги.  
 • Проведення роботи з отримувачами послуг за принципом гуманістичної педагогіки: суб’єкт – суб’єктні відносини, опора на позитивне, визнання самоцінності і цінності себе як особистості.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо адаптації особистості у соціальному середовищі
 • Виховання прагнення піклуватися про своє здоров’я і подолання зневажливого ставлення до нього; формування санітарно – гігієнічних навичок, подолання неакуратності, неохайності.
 • Робота з отримувачами послуг з профілактики правопорушень, що згубно впливають на розвиток і поведінку особистості.
 • Залучення мешканців гуртожитку до виконання громадських робіт на прилеглій території гуртожитку. Підтримка прилеглої території в охайному та квітучому стані.

Так 16.04.2021 мешканці та працівники Закладу взяли участь у комплексній програмі, яку ініціював мер Борис Філатов, «Дніпро квітучий» та провели  висадку дерев на  прибудинковій  території  , а також провели прибирання прибудинкової території гуртожитку.

 

                                           

                             

                                                                                

                                                                                        

 • Формування розвитку соцiально-побутових вмiнь та навичок отримувачів послуг у сферi самообслуговування.
 • Проведення рейдових перевірок санітарно-гігієнічного стану житлових та побутових приміщень гуртожитку.
 • Формування навичок самозбереження, віри в свої сили та подолання фобій.
 • Здійснення контролю щодо пошуку роботи отримувачами послуг.
 • Проведення святкових заходів до традиційних українських та державних свят.

 

 • Проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних, міжнародних, науково-методичних заходів з національно-патріотичного виховання.

У лютому місяці поточного року пройшло святкування Дня Святого Валентина. Мешканці гуртожитку спільно з педагогами соціальними та адміністраторами власноруч прикрасили тренінг-клас

Дівчата приготували різноманітні смаколики

                                   

     Хлопці та дівчата привітали один одного зі святом та весело провели час з розважальними конкурсами та чаюванням

Міжнародний жіночий день 8 березня також пройшло тепло і  весело.

Хлопці порадували своїми привітаннями та подарунками дівчат та працівників закладу.

Організовано спільне святкування новорічних свят та Днів народження мешканців гуртожитку.

 • Організація проведення генеральних прибирань на кухні та туалетних кімнатах:
 • розподіл обов’язків;
 • видача засобів для прибирання;
 • контроль за виконанням робіт.

                                      

Майстер-класи «Умілі ручки»:

 1. заміна електричних конфорок;                                                                             
 2. ремонт одягу;
 3. як прасувати  сорочку, брюки;
 4. швидке та якісне прибирання в житлових кімнатах, на кухні, у санвузлах                                              

 

       

 

майстер-класи «Куховарочка»:

 1. допомога отримувачам послуг у приготуванні їжі;
 2. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні святкових страв;
 3. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні випічки та ін.

                                    

Також проводяться майстер-класи за темами:

 «Мiй дім - охайний та затишний»;

 «Як навчитися раціонально планувати свій бюджет»;

      «Як планувати свій день»;

 «Прання та прасування особистих речей, прибирання в житлових кімнатах, на кухні, у санвузлах».

 

Протягом року проводились інформаційні заняття за темами:

      «Профілактика, захист та лікування простудних захворювань»;

      «Пагубні звички, як боротись»;

 «Важливість підтримки імунної системи у період епідемії коронавіруса»;

      «Реальні масштаби загрози коронавіруса»;

      «Права людини»;

      «Всесвітній день боротьби зі СНІДом»;

      «Протидія насильству»

Тематичні бесіди на тему:

«Конфлікти в колективі. Як налагодити стосунки»;

«Дружба. Довіра. Розчарування. Токсичні стосунки»;

«Професія для душі – чи буває вона?»;

« Профілактика та запобігання боулінгу серед однолітків»;

« Суїцидальна поведінка та як на неї реагувати»

 

Виховна година на тему:

«Насильство-це сміття»;

«День без лайок»;

«Всеукраїнський день боротьби з депресією»;

« Міжнародний день моральності»;

«Вчимося толерантному спілкуванню, бути чемними людьми»;

« Захворювання, які передаються статевим шляхом»;

«Здоров’я жінки»;

«Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми»

 

 

Тренінги на тему:

«16 днів проти гендерно зумовленого насильства в сім’ї та суспільстві»;

 «Групове згуртування»;

Вправи на підвищення стресостійкості, згуртованості мешканців;

Спільний перегляд фільму «Секрет» 2006р., мотивуючого на позитивне мислення, втілення своїх бажань, мрій, планування майбутнього та керування своїм життям.

Бесiди в групі та проведення індивідуальних бесід в напрямку глибинн-особистісного спілкування на теми:  

•        «Девіантна та суїцидальна поведінка»

•        «Поведінка на співбесіді при працевлаштуванні»

•        «Феномен «першого враження»»

•        «Протидія боулінгу»

•        «Конфлікти з друзями та батьками»

•        «Маніпуляція, як їм протидіяти»

•        «Токсичні стосунки, протидія та вихід із них»

•        «Планування бюджету «Піраміда витрат»

•        «Культура поведінки. Нецензурна лайка» та інше

 

Працівники місцевої бібліотеки провели зустріч з мешканцями гуртожитку з нагоди  150-річчя з Дня народження Лесі Українки та розповіли багато цікавого про життя та творчість української поетеси.

   А також зустріч у Літературній вітальні з нагоди 120-річчя з дня народження письменника Підмогильного. (працівники місцевої бібліотеки)

 

 

В цьому році Департаментом соціальної політики Дніпровської міської ради, спільно з ГО «Гордість Дніпра» організували відпочинок для мешканців гуртожитку  на Азовському морі.

Дівчата та хлопці дуже весело провели час. Спілкувались, приймали участь у конкурсах, спортивних змаганнях, купались у морі , засмагали, а у вечері танцювали на дискотеці.

            Ніхто не стане сперечатися, що займатися спортом корисно, особливо для здоров’я, але спорт – це більше, ніж просто здоров’я. У ньому є багато переваг і користі не тільки на фізичному, але і на емоційному рівні. Мешканці захоплені тренуваннями на тренажерах, аеробікою, тенісом

        

Патріотичне виховання

Виховна година присвячена історії Держави: День створення Української Центральної ради.

Година пам’яті катастрофи на Чорнобильській АЕС;

 «День української письменності і мови», День визволення Київа, «День хрещення Київської Русі», «День героїв небесної сотні», Захоплення Криму Росією (з подальшим початком тимчасової окупації півострова), «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни України», День конституції України виховання поваги до Конституції, Законів України,  держаної символіки, День незалежності України. Свято рідного міста.

 

Вечірні чаювання, перегляд новин, тематичних програм, кінофільмів, гра в настольні ігри, які націлені на розвиток пам’яті, уваги, творчих здібностей, мислення, посидючості («Хто я?», «Дабл», «УНО», «Лото» пазли та ін.).

       Постійно проводяться інформаційні заходи за темами: здорового безпечного способу життя, підвищення спроможності щодо самостійного відстоювання власних прав та інтересів при звернення до офіційних установ та у повсякденному житті, тренування покращення комунікативних навичок ефективного спілкування, відповідальне ставлення до навчання, утримання на робочому місці, прийняття рішень щодо вибору конкурентоспроможної професії, поважне ставлення до похилих людей, розширення власного кругозору та ін.

        Для вирішення нагальних потреб раз у квартал  проводяться загальні збори з мешканцями гуртожитку та працівниками.                 

                                

       1 вересня урочисто відзначили День знань.  Більшість мешканців вже є студентами, а деякі мешканці в цьому році вступили  до технікумів та ВНЗ. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий, незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень. В зв’язку з цим директор закладу Сова В.І. привітав усіх зі святом і подарував цукерки

 

 

                                          

                  

           Як завжди, на Новорічні свята, не оставили без уваги наш заклад - Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради та голова Лівобережної адміністрації Дніпровської міської ради Федько Юрій Михайлович.

Всім мешканцям гуртожитку були вручені подарунки та солодощі.

                                         

ІІІ. Робота щодо захисту прав отримувачів послуг, представництво інтересів:

 

         Протягом звітного періоду Закладом здійснювалося представництво інтересів у навчальних закладах м. Дніпро та області, медичних закладах, у відділах реєстрації місця проживання(перебування), банківських установах, Пенсійних фондах
м. Дніпро, управлінні праці та соціального захисту населення Самарського району та ін.

         Надалась допомога отримувачам послуг у виборі навчальних закладів, організації підготовки до вступних іспитів, підтримка під час вступу до навчальних закладів, та в подальшому, контроль відвідування навчань.

         Надалась допомога отримувачам послуг в оформленні (переоформленні)  й отриманні державних виплат і пільг, передбачених відповідно до діючого законодавства.

           При зарахуванні до Закладу, у разі потреби, здійснювалась реєстрація місця проживання отримувачів послуг на термін до трьох років.

         

           Згідно Постанови Ради Міністрів Українсьої РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 року № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» (зі змінами та доповненнями), спільно з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась робота щодо вирішення питання житла, постановки на квартирний облік та підтвердження перебування на квартирному обліку (перереєстрація) осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у Закладі. Так, станом на 01.01.2020 року, на квартирному обліку у м. Дніпро та Дніпропетровській області перебуває 21 отримувач послуг.

         

 

ІV. Фінансова діяльність Закладу:

1.  Затверджено та витрачено коштів на утримання Закладу:

Затверджено на 2021 рік коштів загального фонду:

Витрачено у  2021 році коштів загального фонду:

Всього на рік – 2 624 727,00 грн., з них:

Всього за рік – 2 624 295,22 грн., з них:

 • оплата праці і нарахування на заробітну плату (КФК 2100) –

2258352,00 грн.

 • оплата праці і нарахування на заробітну плату (КФК 2100) –

2258352,00 грн.

 • товарів (КФК 2210) – 132944,00  грн.
 • товарів (КФК 2210)– 132944,00 грн.
 • послуг (крім комунальних КФК 2240) – 99970,00 грн.
 • послуг (крім комунальних КФК 2240) – 99573,11 грн.
 • відрядження (КФК 2250) – 875,00 грн.
 • відрядження (КФК 2250) – 874,00 грн.
 • комунальних послуг та енергоносіїв (КФК 2270) – 126686,00 грн., з них:
 • комунальних послуг та енергоносіїв (КФК 2270) – 126652,11 грн., з них:

теплопостачання (КФК 2271) – 75612,00 грн.

теплопостачання (КФК 2271) – 75611,19 грн.

водопостачання та водовідведення (КФК 2272) – 9402,00 грн.

водопостачання та водовідведення (КФК 2272) – 9380,24 грн.

електроенергії (КФК 2273) – 38949,00 грн.

електроенергії (КФК 2273) – 38947,44 грн.

інші енергоносії та інші комунальні  послуги(КФК) – 2 723,00 грн.

інші енергоносії та інші комунальні  послуги(КФК) – 2713,24 грн.

 • дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм (КФК2280) – 5900,00 грн.

дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм (КФК2280) –5900,00 грн.

 

V. Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Закладі:

          1. Згідно Закону України « Про охорону праці», Наказу комітету по нагляду з охорони праці Мінпраці та соцполітики України «Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці», Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні,  проведена робота з розробки та затвердження інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, програми вступного та первинного інструктажу з питань охорони праці та пожежної безпеки. Розроблені та затверджені тематичний план та програма навчання з питань охорони праці, програма навчання пожежно-технічного мінімуму. 

2. Відповідно до встановлених діючим законодавством термінів ведуться журнали:

- реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці;

- реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці;

- реєстрації інструктажів з питання пожежної безпеки для працівників Закладу;

- контролю стану первинних засобів пожежогасіння;

- щоденного огляду з технічного стану та пожежної безпеки приміщень Закладу;

- реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки для отримувачів послуг.

           3. Проведені тренування по пожежній безпеці та цивільному захисту з працівниками Закладу, згідно затвердженого графіку на 2021 рік (з підтвердженням відповідних актів і записом протоколів);

           4. У вересні 2021 року була проведена перезаправка засобів пожежогасіння;

           5. Проведено  двічі за рік перевірку працездатності пожежних рукавів (з підтвердженням актів)

           6. У листопаді   поточного року пройшли навчання  з питань охорони праці - директор Закладу  та завідувач господарства, а також з питань  пожежної безпеки - директор  Закладу в ТОВ  «Учбовий комбінат «Дніпробуд»;

           7. Проведена перевірка захисного заземлення й опору ізоляції електромережі.

           8. Згідно діючого законодавства один раз на рік працівники Закладу проходять медичний огляд.

 

      Директор                                                                                                       Віталій  СОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

Комунальний заклад

«Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради

           

 

Звіт за 2020рік

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз роботи

Комунального закладу   «Дніпровський міський соціальний гуртожиток»

Дніпровської міської ради  за 2020рік

 

Комунальний заклад « Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради» (далі – Заклад) заснований на спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міста Дніпро. 

          Заклад є стаціонарною соціально - педагогічною установою, призначеною для  проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

 

 Контроль та організаційно-методичне забезпечення  діяльності закладу здійснює департамент соціальної політики Дніпровської міської ради.

 

 Заклад підконтрольний та підзвітний Дніпровській міській раді.

 

Заклад у своїй діяльності взаємодіє: із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, його спеціалізованими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями.

         

У своїй діяльності Заклад керується: Конституцією України, законами України, нормативними актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями та розпорядженнями Органу управління майном, іншими нормативно-правовими актами, що регулюють його діяльність.

        

        Основними напрямками діяльності закладу є:

 • забезпечення мешканців закладу житлом;
 • створення соціально-побутових умов для їх проживання;
 • надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних та інформаційних послуг;
 • забезпечення захисту прав та інтересів отримувачів послуг, надання допомоги в оформленні правових документів;
 • здійснення заходів щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя.

 

Заклад розташований на двох поверхах загальною площею 833,6 кв.м. та налічує 15 житлових кімнат, 7 робочих кабінетів, тренінг – клас, тренажерну залу, пральний блок, кухню – студію, та ін..

                             

          Так, з метою створення належних соціально-побутових умов для проживання заклад має два блоки: адміністративний блок, який розташований на цокольному поверсі. До нього входять робочі кабінети працівників, тренажерна зала, кабінет завідуючої господарством, які облаштовані сучасними меблями  та обладнанням,  камера схову, де мешканці можуть залишити сезонні речі та речі, які були ними придбані на перспективу, пральня для самообслуговування, до якої входять приміщення для сортування білизни, пральний цех, обладнаний трьома сучасними пральними машинами та гладильна кімната.                                                                                                               

 

З метою дотримання вимог правил техніки безпеки, під час виконання слюсарних робіт та навчання правил користування устаткуванням, електроприладами та інструментами в Закладі облаштована майстерня.

           До другого блоку входять 15 житлових кімнат, розташованих на першому поверсі закладу, які розраховані на 2 особи зі зручними, сучасними меблями (ліжко, шафа, приліжкова тумба, стіл, стільці).

      Поруч розташована кімната соціального педагога, обладнана наочністю, меблями, оргтехнікою, тренінг-клас з великим плазмовим телевізором, мультимедійним обладнанням та м’якими меблями, де отримувачі послуг мають змогу слухати лекції, семінари та проводити вільний час, переглядати разом фільми, футбольні матчі, приймати друзів.

      Поруч з житловими кімнатами знаходяться кабінет медсестри та ізолятор з туалетною кімнатою на одну особу, де отримувачі послуг можуть отримати медичні послуги (в штатному розкладі посади медичного працівника немає).

         Житловий блок обладнано кухнею-студією для самообслуговування з сучасними меблями, посудом, устаткуванням.

          Також для зручності отримувачів послуг є кімнати для сушки білизни, санітарні вузли та душові кімнати. Усі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та протипожежним правилам. В закладі установлена сучасна протипожежна сигналізація.

           З метою організації дозвілля отримувачів послуг в закладі обладнано тренажерну залу з тенісним столом.

                         

                                    

                                                                                                                                                                                             

 

                                                             

  

                                                                               І. Практична робота:

 

            Відповідно до нормативних документів стосовно роботи Закладу та Положення, Заклад розрахований на проживання 30 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

 

Станом на 01 січня 2020 року в Закладі мешкало 21 особи з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Протягом 2020 року до Закладу було зараховано 13 осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Продовжено термін перебування у гуртожитку 4 отримувучам послуг, а саме:

 • до набуття особами 23-річного віку 3 отримувачам послуг;
 • з випробувальним терміном 1 отримувачу послуг.

            За звітний період із Закладу відраховано 15 отримувачів послуг, а саме:

за власним бажанням 1 отримувач послуг;

- у зв’язку із успішним виконанням поставлених завдань (вступом до навчального закладу на денну форму навчання та забезпеченням гуртожитком, народження дитини, створення родини) 3 отримувача послуг;

- у зв’язку з отриманням житла 1 отримувач послуг;

- у зв’язку з закінченням граничного терміну перебування (три роки або набуття  23-річного віку) 4 отримувача послуг;

- у зв’язку з грубими порушеннями правил внутрішнього розпорядку із Закладу достроково відраховано: 6 отримувачів послуг.

Станом на 01.01.2020 року в Закладі проживає 19  отримувачів послуг.

 

 

 

За звітний період Закладом було надано 10463 соціальних послуги з них, за видами послуг:

 • соціально-педагогічні – 2470
 • юридичні – 10
 • соціально-економічні – 47
 • інформаційні – 707
 • медичні – 393
 • соціально-побутові – 6822
 • послуги з працевлаштування – 14

 

Проведено роботу по соціалізації в такому обсязі:

 

 • навчання соціально-побутовим навичкам  29 отримувачів послуг;
 • налагоджено зв’язки з родиною  у 14 отримувачів послуг;
 • організовано медичне обстеження  23 отримувачам  послуг;
 • надано допомогу одягом, взуттям інше 11 отримувачам послуг;
 • влаштовано на роботу 9 отримувача послуг;
 • зменшено асоціальну поведінку у 29 отримувачів послуг;
 • здійснення соціально-побутового патронажу 30 отримувачів послуг;
 • представництво інтересів здійснено по 18 отримувачам послуг.

     

ІІ. Заходи щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя, соціально-педагогічні заходи по вихованню всебічно розвиненої особистості:

 

 • Сприяння створення у гуртожитку обстановки психологічного комфорту і безпеки.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо життєвого самовизначення.
 • Індивідуальний підхід до кожного отримувача послуг, зміна світогляду від споживчого до самозабезпечення.
 • Індивідуальні та групові бесіди з учасниками конфліктних ситуацій.
 • Навчання взаємодії з роботодавцями та технологіями само презентації.
 • Формування мотивації та пізнавальних процесів до продовження освіти та здобуття знань та навиків більш високого рівня.
 • Формування вмінь та навичок отримувачів послуг щодо планування та раціонального використання особистого бюджету, самостійного проведення закупівель продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, взуття тощо.
 • Навчання навичкам економного шопінгу, а саме: мінімізація витрат на продукти харчування та товарів першої необхідності; навчання навичкам самообслуговування, таких як: самостійне приготування їжі, прання особистих речей, навички санітарної гігієни, прибирання кімнат для проживання, виносити сміття, витирання пилу, підмітання підлоги.  
 • Проведення роботи з отримувачами послуг за принципом гуманістичної педагогіки: суб’єкт – суб’єктні відносини, опора на позитивне, визнання самоцінності і цінності себе як особистості.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо адаптації особистості у соціальному середовищі
 • Виховання прагнення піклуватися про своє здоров’я і подолання зневажливого ставлення до нього; формування санітарно – гігієнічних навичок, подолання неакуратності, неохайності.
 • Робота з отримувачами послуг з профілактики правопорушень, що згубно впливають на розвиток і поведінку особистості.
 • Залучення мешканців гуртожитку до виконання громадських робіт на прилеглій території гуртожитку. Підтримка прилеглої території в охайному та квітучому стані.

 

                                   

                             

                                                                 

                                                                                        

 • Формування розвитку соцiально-побутових вмiнь та навичок отримувачів послуг у сферi самообслуговування.
 • Проведення рейдових перевірок санітарно-гігієнічного стану житлових та побутових приміщень гуртожитку.
 • Формування навичок самозбереження, віри в свої сили та подолання фобій.
 • Здійснення контролю щодо пошуку роботи отримувачами послуг.
 • Проведення святкових заходів до традиційних українських та державних свят.

В цьому році мешканці гуртожитку та співробітники отримали на Великдень подарунки від Дніпровської міської ради

            

 

 • Проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних, міжнародних, науково-методичних заходів з національно-патріотичного виховання.

У лютому місяці поточного року пройшло святкування Дня Святого Валентина. Мешканці гуртожитку спільно з педагогом соціальним та заступником директора підготували конкурсно-розважальну програму «Все починається з любові».

В гості на  свято були запрошені представники Управління соціального захисту населення, які прийшли не з порожніми руками, а з подарунками.

 

 

 

 • Організація спільних святкувань новорічних свят та Днів народження мешканців гуртожитку.
 • Проведення заходів спільної роботи з міським та районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, благодійною організацією «Даруємо радість», щодо надання соціальних послуг мешканцям гуртожитку.

 

 

Так протягом квітня місяця 2020 року  благодійний фонд «Даруємо радість»  провів  онлайн тренінги на теми: «Фінансова грамотність», «Секс, любов, відносини», «Школа відносин».

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Залучення центрів зайнятості, організацій та приватних підприємств до спільної роботи з питань щодо працевлаштування мешканців гуртожитку.
 • Організація проведення генеральних прибирань на кухні та туалетних кімнатах:
 • розподіл обов’язків;
 • видача засобів для прибирання;
 • контроль за виконанням робіт.

 

 

        Майстер-класи «Умілі ручки»:

 1. заміна дверних замків;                                                                             
 2. переобладнання ламп освітлення;
 3. ремонт господарського приладдя;

 

 

 

 1. укладка кахлю в жіночій душовій кімнаті; 

фарбування фасаду будівлі Закладу та лавок  для відпочинку розташованих на прилеглій території гуртожитку.

                                             

 

 

 

майстер-класи «Куховарочка»:

 1. допомога отримувачам послуг у приготуванні їжі;
 2. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні святкових страв;
 3. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні випічки та ін.

                                    

                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

Також проводяться майстер-класи за темами:

 «Мiй дім - охайний та затишний»;

 «Поведінка у гуртожитку, дотримання правил внутрішнього розпорядку»;

 «Як навчитися раціонально планувати свій бюджет»;

      «Як планувати свій день»;

 «Прання та прасування особистих речей, прибирання в житлових кімнатах, на кухні, у санвузлах».

 

 

Протягом року проводились диспути за темами:

      «Профілактика, захист та лікування простудних захворювань»;

      «Пагубні звички, як боротись»;

 «Важливість підтримки імунної системи у період епідемії коронавіруса»;

      «Реальні масштаби загрози коронавіруса».

 

             Виховні години: «Булінг. Що це», «Вчимося толерантному спілкуванню, бути чемними людьми»,  «Всесвітній день боротьби зі СНІДом», «Права людини», «Протидія насильству».

 

            Тренінг у формі повчального відео «Вчитель на заміну», обговорення переглянутого відео

Літературний вечір (виконання віршів), вечір пісень та розваг.

 

            Патріотичне виховання: година пам’яті катастрофи на Чорнобильській АЕС

виховна година  «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни України з метою нагадати чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні 1941-1945р.» День конституції України- виховання поваги до Конституції, Законів України,  держаної символіки, «День героїв небесної сотні». Шанування подвигу учасників революції гідності з метою увічнення великої людської відваги та самовідданості, завдяки яким змінено хід історії держави гідного вшанування подвигу героїв.

Для вирішення нагальних потреб раз у квартал  проводяться загальні збори з мешканцями гуртожитку та працівниками.

                                       

            Постійно проводяться індивідуальні бесіди за темами: як раціонально планувати власний бюджет, як скласти корисне та недороге меню на кожен день, навчитись стриманості та ввічливості до оточуючих, піклування про власне здоров’я, консультації щодо формування у отримувачів послуг свідомого ставлення до підтримки здоров’я та здорового безпечного способу життя, підвищення спроможності щодо самостійного відстоювання власних прав та інтересів при звернення до офіційних установ та у повсякденному житті, тренування покращення комунікативних навичок ефективного спілкування, відповідальне ставлення до навчання, утримання на робочому місці, прийняття рішень щодо вибору конкурентоспроможної професії, поважне ставлення до похилих людей, розширення власного кругозору та ін.

         

                         

 

         

 

         Враховуючі те що в країні було об’явлено карантин в зв’язку з пандемією коронавіруса COVID-19, у мешканців гуртожитку з’явилося дуже багато вільного часу. Співробітники Закладу намагалися допомогти мешканцям використати це час якомога корисніше.

Більшість мешканців є студентами, тому як самостійно так і за допомогою педагогів соціальних, використовуючи Інтернет та підручники готувались до закриття сесії, складанню ЗНО,  захисту диплома та інше.

 

           За ініцивтивою директора гуртожитку Сови Віталія Івановича проводяться змагання по тенісу та підтягуванню на турніку

         Щоб змусити ум попрацювати між хлопцями та дівчатами влаштовуються турніри  по грі в шахмати

         У дівчат з’явився час для того щоб провести сортування речей. Як виявилось деякі речі потребують ремонту.

Для цього заступник директора гуртожитку проводить майстер - класи  по ремонту одягу

 

ІІІ. Робота щодо захисту прав отримувачів послуг, представництво інтересів:

 

         Протягом звітного періоду Закладом здійснювалося представництво інтересів у навчальних закладах м. Дніпро та області, медичних закладах, у відділах реєстрації місця проживання(перебування), банківських установах, Пенсійних фондах
м. Дніпро, управлінні праці та соціального захисту населення Самарського району та ін.

         Надалась допомога отримувачам послуг у виборі навчальних закладів, організації підготовки до вступних іспитів, підтримка під час вступу до навчальних закладів, та в подальшому, контроль відвідування навчань.

         Надалась допомога отримувачам послуг в оформленні (переоформленні)  й отриманні державних виплат і пільг, передбачених відповідно до діючого законодавства, а саме:

         - оформлення виплати пенсії по втраті годувальника;

          - оформлення матеріальної допомого на лікування травми, отриманої під час ДТП.

           При зарахуванні до Закладу, у разі потреби, здійснювалась реєстрація місця проживання отримувачів послуг на термін до трьох років.

         

           Згідно Постанови Ради Міністрів Українсьої РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 року № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» (зі змінами та доповненнями), спільно з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась робота щодо вирішення питання житла, постановки на квартирний облік та підтвердження перебування на квартирному обліку (перереєстрація) осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у Закладі. Так, станом на 01.01.2020 року, на квартирному обліку у м. Дніпро та Дніпропетровській області перебуває 21 отримувач послуг.

 

            Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 р. № 616 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. № 877» , в минулому році двом мешканцям гуртожитку були видані Сертифікати на придбання житла за рахунок субвенцій з державного бюджету. Так спільно з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було придбане власне житло.

         

 

 

ІV. Фінансова діяльність Закладу:

1.  Затверджено та витрачено коштів на утримання Закладу:

Затверджено на 2020 рік коштів загального фонду:

Витрачено у  2020 році коштів загального фонду:

Всього на рік – 1970375,00 грн., з них:

Всього за рік – 1969762,81грн., з них:

 • оплата праці і нарахування на заробітну плату (КФК 2100) –

1640263,00 грн.

 • оплата праці і нарахування на заробітну плату (КФК 2100) –

1640263,00 грн.

 • товарів (КФК 2210) – 79989,00  грн.
 • товарів (КФК 2210) – 79989,00 грн.
 • послуг (крім комунальних КФК 2240) – 134695,00 грн.
 • послуг (крім комунальних КФК 2240) – 134158,61 грн.
 • відрядження (КФК 2250) – 2261,00 грн.
 • відрядження (КФК 2250) – 2261,00 грн.
 • комунальних послуг та енергоносіїв (КФК 2270) – 111871,00 грн., з них:
 • комунальних послуг та енергоносіїв (КФК 2270) – 111795,20 грн., з них:

теплопостачання (КФК 2271) – 60239,00 грн.

теплопостачання (КФК 2271) – 60238,67 грн.

водопостачання та водовідведення (КФК 2272) – 9402,00 грн.

водопостачання та водовідведення (КФК 2272) – 9390,21 грн.

електроенергії (КФК 2273) – 39507,00 грн.

електроенергії (КФК 2273) – 39505,00 грн.

інші енергоносії та інші комунальні  послуги(КФК) – 2 723.00 грн.

інші енергоносії та інші комунальні  послуги(КФК) – 2661,12 грн.

 

V. Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Закладі:

          1. Згідно Закону України « Про охорону праці», Наказу комітету по нагляду з охорони праці Мінпраці та соцполітики України «Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці», Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні,  проведена робота з розробки та затвердження інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, програми вступного та первинного інструктажу з питань охорони праці та пожежної безпеки. Розроблені та затверджені тематичний план та програма навчання з питань охорони праці, програма навчання пожежно-технічного мінімуму. 

2. Відповідно до встановлених діючим законодавством термінів ведуться журнали:

- реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці;

- реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці;

- реєстрації інструктажів з питання пожежної безпеки для працівників Закладу;

- контролю стану первинних засобів пожежогасіння;

- щоденного огляду з технічного стану та пожежної безпеки приміщень Закладу;

- реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки для отримувачів послуг.

           3. Проведені протиаварійні тренування з працівниками Закладу, згідно затвердженого графіку на 2020 рік (з підтвердженням відповідних актів і записом протоколів);

           4. У жовтні 2020 року була проведена перезаправка засобів пожежогасіння

       5. Виконані плани евакуації людей на випадок пожежі на основі фотолюмінісцентних матеріалів);

           6. У червні місяці поточного року пройшли навчання  з питань цивільного захисту директор та заступник директора Закладу в «Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області»;

           7. Проведено ідентифікацію об’єкта господарської діяльності та узгоджено з ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області;

           8. Згідно діючого законодавства один раз на рік працівники Закладу проходять медичний огляд.

 

                             Директор                                                                                                                 В.І. Сова

 

 

 

Аналіз роботи

Комунального закладу   «Дніпровський міський соціальний гуртожиток»

Дніпровської міської ради  за 2019 рік

      

 

         Основними напрямками діяльності закладу є:

 • забезпечення мешканців закладу житлом;
 • створення соціально-побутових умов для їх проживання;
 • надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних та інформаційних послуг;
 • забезпечення захисту прав та інтересів отримувачів послуг, надання допомоги в оформленні правових документів;
 • здійснення заходів щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя.

 

Заклад розташований на двох поверхах загальною площею 833,6 кв.м. та налічує 15 житлових кімнат, 7 робочих кабінетів, тренінг – клас, тренажерну залу, пральний блок, кухню – студію, та ін..

                            

І. Практична робота:

 

Відповідно до нормативних документів стосовно роботи Закладу та Положення, Заклад розрахований на проживання 30 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

 

Станом на 01 січня 2019 року в Закладі мешкало 24 особи з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2019року до Закладу було зараховано 8 осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Продовжено термін перебування у гуртожитку до набуття особами 23-річного віку 2отримувачам послуг.

За звітний період із Закладу відраховано 11 отримувачів послуг, а саме:

- у зв’язку із успішним виконанням поставлених завдань (вступом до навчального закладу на денну форму навчання та забезпеченням гуртожитком, народження дитини, створення родини) .

- у зв’язку з отриманням житла

- у зв’язку з закінченням граничного терміну перебування (три роки або набуття  23-річного віку)

- у зв’язку з грубими порушеннями правил внутрішнього розпорядку

Станом на 01.01.2020 року в Закладі проживає 21 отримувач послуг, з них:

За звітний період Закладом було надано 10006 соціальних послуги з них, за видами послуг:

 • соціально-педагогічні – 3445
 • юридичні – 4
 • соціально-економічні – 25
 • інформаційні – 545
 • медичні – 278
 • соціально-побутові – 5695
 • послуги з працевлаштування – 11

 

Проведено роботу по соціалізації в такому обсязі:

 

 • навчання соціально-побутовим навичкам  28 отримувачів послуг;
 • налагоджено зв’язки з родиною  у 11 отримувачів послуг;
 • організовано медичне обстеження  16 отримувачам  послуг;
 • надано допомогу одягом, взуттям інше 18 отримувачам послуг;
 • влаштовано на роботу 10 отримувача послуг;
 • зменшено асоціальну поведінку у 25 отримувачів послуг;
 • здійснення соціально-побутового патронажу 26 отримувачів послуг;
 • представництво інтересів здійснено по 18 отримувачам послуг.

     

ІІ. Заходи щодо соціальної адаптації та підготовки отримувачів послуг до самостійного життя, соціально-педагогічні заходи по вихованню всебічно розвиненої особистості:

 

 • Сприяння створення у гуртожитку обстановки психологічного комфорту і безпеки.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо життєвого самовизначення.
 • Індивідуальний підхід до кожного отримувача послуг, зміна світогляду від споживчого до самозабезпечення.
 • Індивідуальні та групові бесіди з учасниками конфліктних ситуацій.
 • Навчання взаємодії з роботодавцями та технологіями само презентації.
 • Формування мотивації та пізнавальних процесів до продовження освіти та здобуття знань та навиків більш високого рівня.
 • Формування вмінь та навичок отримувачів послуг щодо планування та раціонального використання особистого бюджету, самостійного проведення закупівель продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, взуття тощо.
 • Навчання навичкам економного шопінгу, а саме: мінімізація витрат на продукти харчування та товарів першої необхідності; навчання навичкам самообслуговування, таких як: самостійне приготування їжі, прання особистих речей, навички санітарної гігієни, прибирання кімнат для проживання, виносити сміття, витирання пилу, підмітання підлоги.  
 • Проведення роботи з отримувачами послуг за принципом гуманістичної педагогіки: суб’єкт – суб’єктні відносини, опора на позитивне, визнання самоцінності і цінності себе як особистості.
 • Надання допомоги отримувачам послуг щодо адаптації особистості у соціальному середовищі
 • Виховання прагнення піклуватися про своє здоров’я і подолання зневажливого ставлення до нього; формування санітарно – гігієнічних навичок, подолання неакуратності, неохайності.
 • Робота з отримувачами послуг з профілактики правопорушень, що згубно впливають на розвиток і поведінку особистості.
 • Залучення мешканців гуртожитку до виконання громадських робіт на прилеглій території гуртожитку. Підтримка прилеглої території в охайному та квітучому стані.
 • Формування розвитку соцiально-побутових вмiнь та навичок отримувачів послуг у сферi самообслуговування.
 • Проведення рейдових перевірок санітарно-гігієнічного стану житлових та побутових приміщень гуртожитку.
 • Формування навичок самозбереження, віри в свої сили та подолання фобій.
 • Здійснення контролю щодо пошуку роботи отримувачами послуг.
 • Проведення святкових заходів до традиційних українських та державних свят.
 • Проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культорогічних, межнародних, науково-методичних заходів з національно-патріотичного виховання.
 • Організація спільних святкувань новорічних свят та Днів народження мешканців гуртожитку.
 • Проведення заходів спільної роботи з міським та районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, благодійною організацією «Даруємо радість», щодо надання соціальних послуг мешканцям гуртожитку.

                                

Працівниками Управлінням соціального населення проведена зустріч з мешканцями з нагоди « Дня протидії торгівлі людьми», а також з патрульною поліцією тренінг на тему:» Як побудувати родину без домашнього насильства»

 • Залучення центрів зайнятості, організацій та приватних підприємств до спільної роботи з питань щодо працевлаштування мешканців гуртожитку.
 • Організація проведення генеральних прибирань на кухні та туалетних кімнатах:
 • розподіл обов’язків;
 • видача засобів для прибирання;
 • контроль за виконанням робіт.

            Підрядниками був проведен ремонт підлоги у приміщенні гуртожитку (після затоплення). Мешканці гуртожитку допомогли зробити косметичний ремонт кабінетів.

                               майстер-класи «Куховарочка»:

 1. допомога отримувачам послуг у приготуванні їжі;
 2. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні святкових страв;
 3. допомога та навчання отримувачів послуг у приготуванні випічки та ін.

            

Також проводяться майстер-класи за темами:

 «Мiй дім - охайний та затишний»;

 «Поведінка у гуртожитку, дотримання правил внутрішнього розпорядку»;

 «Як навчитися раціонально планувати свій бюджет»;

       «Ремонт одягу»

 «Як планувати свій день»

 «Раціональне харчування»

 «Прання та прасування особистих речей, прибирання в житлових кімнатах, на кухні, у санвузлах»

           

            Постійно проводяться індивідуальні бесіди за темами: як раціонально планувати власний бюджет, як скласти корисне та недороге меню на кожен день, навчитись стриманості та ввічливості до оточуючих, піклування про власне здоров’я, консультації щодо формування у отримувачів послуг свідомого ставлення до підтримки здоров’я та здорового безпечного способу життя, підвищення спроможності щодо самостійного відстоювання власних прав та інтересів при звернення до офіційних установ та у повсякденному житті, тренування покращення комунікативних навичок ефективного спілкування, відповідальне ставлення до навчання, утримання на робочому місці, прийняття рішень щодо вибору конкурентоспроможної професії, поважне ставлення до похилих людей, розширення власного кругозору та ін.

    

       Вперше відсвяткували Весілля випускників гуртожитку

                        

ІІІ. Робота щодо захисту прав отримувачів послуг, представництво інтересів:

 

            Протягом звітного періоду Закладом здійснювалося представництво інтересів у навчальних закладах м. Дніпро та області, медичних закладах, у відділах реєстрації місця проживання(перебування), банківських установах, Пенсійних фондах
м. Дніпро, управлінні праці та соціального захисту населення Самарського району та ін.

            Надалась допомога отримувачам послуг у виборі навчальних закладів, організації підготовки до вступних іспитів, підтримка під час вступу до навчальних закладів, та в подальшому, контроль відвідування навчань.

            Надалась допомога отримувачам послуг в оформленні (переоформленні)  й отриманні державних виплат і пільг, передбачених відповідно до діючого законодавства, а саме:

            - переоформлені виплати державної соціальної допомоги по інвалідності, у зв’язку з підтвердженням ІІІ групи інвалідності

            - оформлення виплати пенсії по втраті годувальника

      При зарахуванні до Закладу, у разі потреби, здійснювалась реєстрація місця проживання отримувачів послуг на термін до трьох років.

 

            

           Згідно Постанови Ради Міністрів Українсьої РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 року № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» (зі змінами та доповненнями), спільно з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась робота щодо вирішення питання житла, постановки на квартирний облік та підтвердження перебування на квартирному обліку (перереєстрація) осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у Закладі. Так, станом на 01.01.2020 року, на квартирному обліку у м. Дніпро та Дніпропетровській області перебуває 21 отримувач послуг.

            

           Міським головою Дніпровської міської ради Філотовим Б.А. були вручені Сертифікати на отримання грошової компенсації за належні отримання житлові приміщення з метою придбання житла.

 

           В грудні з отримувачами послуг педагогом соціальним було  проведено тренінг з реалізації і захисту прав людини в рамках Всеукраїнського тижня права.

          

   ІV. Фінансова діяльність Закладу:

 

 

1.  Затверджено та витрачено коштів на утримання Закладу:

Затверджено на 2019 рік коштів загального фонду:

Витрачено у  2019 році коштів загального фонду:

Всього на рік – 1 737 654 грн., з них:

Всього за рік – 1 736 306,62грн., з них:

 • оплата праці і нарахування на заробітну плату (КФК 2100) –

1 415 418,00 грн.

 • оплата праці і нарахування на заробітну плату (КФК 2100) –

1 415 418,00 грн.

 • товарів (КФК 2210) – 93 491,00  грн.
 • товарів (КФК 2210) – 93 490,15 грн.
 • послуг (крім комунальних КФК 2240) – 118 878,00 грн.
 • послуг (крім комунальних КФК 2240) – 118 670,23 грн.
 • відрядження (КФК 2250) – 2 597,00 грн.
 • відрядження (КФК 2250) – 2 597,00 грн.
 • комунальних послуг та енергоносіїв (КФК 2270) – 106420,00 грн., з них:
 • комунальних послуг та енергоносіїв (КФК 2270) – 105 281,24 грн., з них:

теплопостачання (КФК 2271) – 52 239,00 грн.

теплопостачання (КФК 2271) – 52 238,82 грн.

водопостачання та водовідведення (КФК 2272) – 11 329,00 грн.

водопостачання та водовідведення (КФК 2272) – 11 322,52 грн.

електроенергії (КФК 2273) – 40 335,00 грн.

електроенергії (КФК 2273) – 39 203,19 грн.

інші енергоносії та інші комунальні  послуги(КФК) – 2 517.00 грн.

інші енергоносії та інші комунальні  послуги(КФК) – 2 516,71 грн.

 

V. Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Закладі:

 

1. Згідно Закону України « Про охорону праці», Наказу комітету по нагляду з охорони праці Мінпраці та соцполітики України «Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці», Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні,  проведена робота з розробки та затвердження інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, програми вступного та первинного інструктажу з питань охорони праці та пожежної безпеки. Розроблені та затверджені тематичний план та програма навчання з питань охорони праці, програма навчання пожежно-технічного мінімуму. 

2. Відповідно до встановлених діючим законодавством термінів ведуться журнали:

- реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці;

- реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці;

- реєстрації інструктажів з питання пожежної безпеки для працівників Закладу;

- контролю стану первинних засобів пожежогасіння;

- щоденного огляду з технічного стану та пожежної безпеки приміщень Закладу;

- реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки для отримувачів послуг.

3. Згідно затвердженого графіку проведення протиаварійних тренувань працівників Закладу на 2019 рік, у березені, травні, серпні 2019 року (акти від 15.03.2019; 15.05.2019; 30.08.2019) проведені тренування працівників Закладу щодо  виникнення пожежі, надання першої допомоги потерпілим, а також евакуації з приміщення та при порушенні цілісності засобів, що містять ртуть (електроламп).

4. У жовтні 2019 року була проведена перезаправка засобів пожежогасіння, перевірка працездатності ПКК (пожарний кран –комплект).

            5. Здійснено перевірку захисного заземлення й опору ізоляції електромережі.

            6.  Придбано засоби індивідуального захисту органів дихання (протигази) та вогнегасники ОП – 6, ВВК - 3,5

            7. Згідно діючого законодавства один раз на рік працівники Закладу проходять медичний огляд.

 

                             Директор                                                             В.ІСова

                                    

 

Перелік послуг, що надаються комунальним закладом «Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради

м. Дніпро, вул. Карагандинська, буд. 7А

 

Комунальний заклад «Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради створений на підставі рішення міської ради № 83/41 від 24.12.2006 року.

Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі — гуртожиток), є закладом для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

Гуртожиток відповідно до покладених на нього завдань:

  1. забезпечує створення соціально-побутових умов для осіб, які тимчасово проживають у гуртожитку;
  2. забезпечує навчання, розвиток і підтримку навичок самостійного проживання зазначених осіб, зокрема шляхом сприяння наставництву, надає допомогу в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем і шляхів їх розв'язання, складенні плану виходу із складної життєвої ситуації, організації розпорядку дня, веденні домашнього господарства;
  3. надає особам, які тимчасово проживають у гуртожитку, психологічну допомогу, інформацію з питань соціального захисту населення, допомогу в оформленні документів, організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, сприяє отриманню безоплатної правової допомоги, реєстрації місця проживання (перебування), отриманню (відновленню) житла, працевлаштуванню тощо;
  4. у разі потреби організовує надання зазначеним особам екстреної медичної допомоги.

Види послуг:

 • соціально-педагогічні;
 • юридичні;
 • соціально-економічні;
 • інформаційні;
 • медичні;
 • соціально-побутові;
 • послуги з працевлаштування.

Інформація про роботу комунального закладу «Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Дніпровської міської ради

 

Назва послуги

Пакет документів, необхідний для влаштування у гуртожиток

Соціально-педагогічна

Юридична

Соціально-економічна Інформаційна

Медична

Соціально-побутова

Послуги з працевлаштування

 

 1. Направлення регіонального/міського/районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі направлення особи віком від 15 до 18 років додається копія відповідного рішення комісії з питань захисту прав дитини.
 2. Копії документів, що засвідчують особу (паспорт/свідоцтво про народження, ідентифікаційний код (за наявності).
 3. Документ про освіту (за наявності).
 4. Письмова заява про зарахування до гуртожитку.
 5. Довідки з лікувального закладу про стан здоров’я (форма № 086-У), довідки про результати дерматологічного обстеження; психічний стан, відсутність залежностей від психоактивних речовин.
 6. Копія акту соціального інспектування (за наявності).
 7. Направлення місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування.
 8. Копія обліково-статистичної картки дитини. У разі направлення особи віком від 15 до 18 років центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готує запит до відповідної служби у справах дітей для отримання зазначеної копії.
 9. Копія індивідуального плану соціального захисту дитини, яка опинилися у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
 10. Копія довідки про відсутність житла або непридатність власного житла для проживання.
 11. Копія документу, що підтверджує статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з її числа.

 

 

 

                                                               

 

 

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТАСПОРТУ

ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА СЛУЖБА ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

 

НАКАЗ

“13” 10 2011                              м.Київ                                                 № 29

 

Про затвердження Інструкції

щодо надання соціальних послуг

соціальним гуртожитком для дітей-сиріт

та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

 

  Відповідно до Законів України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 року № 878 «Про затвердження Типового положення про соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Інструкцію щодо надання соціальних послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі – Інструкція), що додається.

2. Директорам республіканського (АР Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та директорам соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечити впровадження та дотримання в роботі даної Інструкції з 1 січня 2012 року.

3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді від 26 листопада 2007 р. № 61 «Про затвердження Інструкції з обліку роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які перебувають у соціальних гуртожитках».

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Заступник директора                                                            І.М. Дубініна

 

 
 
 

 

 

 

 

                                                                      

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                 Наказ Держсоцслужби

                                                                                                          від 13.10.2011  № 29

 

Інструкція щодо надання соціальних послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

І. Загальні положення

 

Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є закладом для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років (терміном до трьох років). Метою діяльності даних закладів є створення умов для соціальної адаптації осіб, що в ньому проживають, та їх підготовка до самостійного життя.

Соціальні гуртожитки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування утворюються місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування та діють відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 року № 878 „Про затвердження Типового положення про соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

В рамках реалізації проекту «Отримай свій шанс»: забезпечення кращого майбутнього дітей-вихованців та випускників інтернатних закладів шляхом формування життєво-необхідних умінь та  покращення соціальних послуг”, що впроваджується міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI), міжнародною громадською організацією «Міжнародні ініціативи з розвитку дитини» (ICDI) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів (Програма МАТРА) та за сприяння Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, було опрацьовано методику індивідуального планування забезпечення потреб випускників інтернатних закладів в ході їх підготовки до самостійного життя, представлену організацією Королівства Нідерланди «Cardea Youth Care». Дана методика пройшла апробацію соціальними гуртожитками для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Вінницької та Одеської областей.

Враховуючи її практичність та актуальність, зручність побудови інструментарію, та з урахуванням практичного досвіду роботи соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування розроблено Інструкцію щодо надання соціальних послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі – Інструкція).

Інструкція визначає основні вимоги до змісту, обсягу та процесу надання послуг, організації індивідуального планування роботи з отримувачами послуг соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснення їх документування.

Інструкція розроблена відповідно до законів України “Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, “Про соціальні послуги”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 року № 878 «Про затвердження Типового положення про соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Дотримання Інструкції є обов’язковим для соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі – гуртожиток).

 

ІІ. Мета та вимоги до змісту та процесу надання соціальних послуг

1. Мета послуг

Метою надання соціальних послуг, є створення умов для соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з їх числа віком від 18 до 23 років, допомога у набутті навичок самостійного життя у громаді, формування відповідальностей дорослої людини, підготовка до виконання відповідних соціальних функцій у суспільстві.

2. Цільова група

         Цільовою групою є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років після завершення періоду перебування у відповідних закладах для таких дітей, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, припинення піклування, припинення договору про патронат, завершення строкової служби у Збройних Силах, відбуття покарання у вигляді позбавлення волі, за умови відсутності у них житла або у разі, коли їх житло визнане в установленому порядку непридатним для проживання або не підлягає ремонту та реконструкції (далі – отримувачі послуг).

 

3.  Зміст соціальних послуг

Забезпечення:

  • тимчасовим проживанням;
  • ліжко-місцем, місцем для зберігання особистих речей, та, за необхідності, постільною білизною, рушниками, посудом;
  • умовами для здійснення санітарно-гігієнічних процедур, самостійного приготування їжі.

Надання допомоги:

 • в придбанні необхідних речей, одягу, продуктів харчування;
 • у розвитку навичок піклування про своє здоров’я;
 • у плануванні бюджету, веденні домашнього господарства;
 • у виготовленні (поновленні) документів, в оформленні й отриманні державних виплат, пільг;
 • щодо підтримки або відновлення (встановлення) стосунків з рідними, друзями, соціальним оточенням;
 • щодо здобуття отримувачами послуг професійної освіти, роботи, утримання на робочому місці;
 • у реалізації та захисті житлових, майнових прав;
 • у вирішенні конфліктних ситуацій, розв’язанні спорів.

Направлення до лікарів для профілактичних оглядів, діагностики та лікування, у разі потреби.

Консультування з питань організації раціонального харчування.

Виклик лікаря, за потреби – супроводження отримувача послуг до медичного закладу.

Планування майбутнього влаштування у громаді після виходу з гуртожитку.

Проведення тренінгів, навчальних занять з соціальної та психологічної адаптації, підготовки до самостійного життя.

 

4. Процес надання послуг у гуртожитках

4.1. Зарахування до гуртожитку

         Направлення і зарахування до гуртожитку відбувається на підставі чітких критеріїв належності потенційного отримувача послуг до цільової групи.

4.1.1. Визначення критеріїв належності до цільової групи послуг

         Перед направленням особи до гуртожитку спеціаліст відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем останнього проживання/перебування потенційного отримувача послуг збирає про нього інформацію та необхідні документи, що дають право на влаштування до гуртожитку.

         До гуртожитку не зараховуються особи, що перебувають в стані алкогольної, наркотичної або токсичної залежності, ті, що потребують стороннього догляду, а також психічно хворі особи.

         У разі самостійного звернення до гуртожитку особи, директор закладу може прийняти рішення про поселення.

         У таких випадках директор гуртожитку протягом двох робочих днів повідомляє відповідний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем останнього проживання/перебування отримувача та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який здійснює контроль та організаційно-методичне забезпечення діяльності закладу.

4.1.2. Перелік документів, що необхідні для зарахування до гуртожитку

Пакет документів, що необхідний для влаштування в гуртожиток:

 1. Направлення регіонального/міського/районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (додаток 1). У разі направлення особи віком від 15 до 18 років додається копія відповідного рішення комісії з питань захисту прав дитини.
 2. Копії документів, що засвідчують особу (паспорт/свідоцтво про народження, ідентифікаційний код (за наявності).
 3. Документ про освіту (за наявності).
 4. Письмова заява отримувача про зарахування до гуртожитку              (додаток 2).
 5. Довідки з лікувального закладу про стан здоров’я (форма № 086-У), довідки про результати дерматологічного обстеження; психічний стан, відсутність залежностей від психоактивних речовин.
 6. Копія акту соціального інспектування (за наявності).
 7. Направлення місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування.
 8. Копія обліково-статистичної картки дитини. У разі направлення особи віком від 15 до 18 років центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готує запит до відповідної служби у справах дітей для отримання зазначеної копії.
 9. Копія Індивідуального плану соціального захисту дитини, яка опинилися у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
 10. Копія довідки про відсутність житла або непридатність власного житла для проживання.
 11. Копія документу, що підтверджує статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з її числа.

У разі відсутності повного пакету документів працівники гуртожитку та відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем останнього проживання/перебування отримувача послуг допомагають в отриманні необхідних документів після зарахування до закладу.

 

4.1.3. Укладення договору про надання соціальних послуг соціальним гуртожитком

Послуги соціальним гуртожитком надаються на підставі договору між закладом та отримувачем послуг, що регулює взаємні відносини сторін.

Після оформлення письмової заяви отримувача послуг про зарахування до гуртожитку, сторони підписують договір про надання соціальних послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Примірний договір про надання послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (додаток 3) може бути змінений з урахуванням установчих документів закладу.

Договір, укладається з метою визначення прав та обов’язків отримувача послуг та працівників гуртожитку. Договір має передбачати обов’язкову участь отримувача послуг у виконанні індивідуального плану.

До договору додаються правила внутрішнього розпорядку для отримувачів послуг.

Перед підписанням договору отримувачу послуг роз’яснюються його основні положення, їх зміст, призначення та додаток до нього.

Договір складається та підписується у двох примірниках, один з яких надається отримувачу послуг, а інший зберігається в його особовій справі.

 

4.1.4. Видання наказу про зарахування отримувача послуг до гуртожитку

Підставою для розміщення отримувача послуг в гуртожиток є наказ, який видається директором протягом одного робочого дня після укладання договору про надання соціальних послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цим наказом призначається працівник, відповідальний за ведення випадку даного отримувача.

4.1.5. Розміщення отримувача послуг в гуртожиток

При розміщенні отримувача послуг ознайомлюють з умовами проживання в гуртожитку, порядком обслуговування, правилами користування кухонними та іншими приладами, санітарними кімнатами, знайомлять з іншими мешканцями, працівниками закладу, проводять вступний інструктаж з правил пожежної безпеки.

Отримувачу послуг виділяють ліжко-місце, надають, у разі відсутності, речі для користування: комплект постільної білизни, рушники, посуд згідно з установчими документами закладу.

Працівник, відповідальний за ведення випадку, заводить на отримувача облікову картку (додаток 4) та особову справу, до якої додаються всі документи, зазначені у п. 4.1.2. У подальшому, до особової справи додаються документи, які відображають процес надання соціальних послуг.

 

4.2. Оцінка стану отримувача послуг

Щодо кожного отримувача послуг проводиться оцінка його стану, що передбачає:

 • первинну оцінку (додаток 5);
 • оцінку соціальних мереж (додаток 6);

         Оцінка проводиться працівником, відповідальним за ведення випадку, із залученням інших працівників гуртожитку та отримувача послуг.

         Проведення оцінки стану отримувача послуг починається з моменту його зарахування і триває не більше 6 тижнів.

Результати оцінки є основою при складанні першого індивідуального плану роботи з отримувачем послуг.

 

         При проведенні оцінки використовуються такі методи:

 • інтервю /бесіда з отримувачем послуг;
 • інтерв’ю/бесіда з працівниками закладу, в якому виховувався отримувач послуг (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав;
 • інтерв’ю/бесіда з особами із соціального оточення отримувача послуг (родичами, сусідами тощо);
 • інтерв’ю/бесіда із законним представником отримувача послуг;
 • інтерв’ю/бесіда з персоналом закладу, де отримувач послуг зараз навчається або працює;
 • вивчення та аналіз документів отримувача послуг;
 • спостереження за поведінкою отримувача послуг;
 • тестування отримувача послуг;
 • практичні вправи з отримувачем послуг;
 • експериментування.

Для проведення збору інформації про стан отримувача послуг необхідно попередньо отримати його згоду на використання конкретного методу, пояснивши мету збору інформації. Якщо така згода відсутня, метод не використовують, однак про відмову отримувача послуг зазначають в його особовій справі або в професійних записах працівника, відповідального за ведення випадку.

 

4.2.1. Первинна оцінка

         Первинна оцінка проводиться з метою визначення стану та потреб отримувача послуг та передбачає з’ясування:

 • стану здоров’я;
 • рівня освіти;
 • статусу отримувача послуг;
 • досвіду перебування отримувача послуг в інтернатних закладах;
 • основної проблеми отримувача послуг;
 • ситуації з житлом, майном;
 • рівня володіння базовими навичками самостійного життя (соціально-побутовими навичками, навичками спілкування, безпечної поведінки, представництва інтересів, пошуку роботи тощо).

         Результати первинної оцінки заносяться до форми. У разі відсутності певної інформації в ході проведення первинної оцінки, про це зазначається у відповідних розділах форми. Якщо працівник, відповідальний за ведення випадку, при проведенні оцінки базових навичок самостійного життя, не має можливості об’єктивно визначити рівень знань, умінь та навичок отримувача послуг на момент оцінювання, про це зазначається у коментарях. В подальшому, при проведенні роботи з отримувачем послуг, працівник, відповідальний за ведення випадку, за необхідності, може доопрацьовувати не визначений в оцінці рівень знань, умінь та навичок отримувача послуг.

4.2.2. Оцінка соціальних мереж

З метою вивчення мережі соціальних контактів, його соціальної історії проводиться оцінка соціальних мереж.

         Оцінка соціальних мереж отримувача послуг передбачає:

 • вивчення соціального оточення отримувача послуг, в т.ч. соціально-значимих в його житті людей;
 • вивчення потреби у відновленні або налагодженні стосунків отримувача послуг з соціальним оточенням;
 • визначення кола осіб, до яких можна звернутися за допомогою у вирішенні проблем отримувача послуг або в ситуаціях прийняття рішень щодо забезпечення його життєдіяльності.

 

Оцінка соціальних мереж містить три складові: 1. Діаграма соціальної мережі. 2. Карта значимих людей. 3. Список «Хто для чого».

Діаграма соціальної мережі розділена на 10 секцій, що дозволяє повною мірою усвідомити та зафіксувати соціальну мережу отримувача послуг.

Заповнення діаграми отримувач послуг починає з розміщення свого ім'я в центрі. Після цього він записує імена інших людей, які входять до  його соціальної мережі, у відповідні розділи діаграми.

Карта значимих людей заповнюється після складання діаграми соціальної мережі. Карта дозволяє вивчити контакти отримувача послуг з людьми, які відіграють ключову роль в його соціальній мережі.

Отримувач послуг обирає 10 найважливіших для нього людей, які зафіксовані в діаграмі, і записує їх до карти значимих людей. Потім для кожного з цих людей отримувач визначає позицію, яка відображає його взаємовідносини з цією людиною.

Список «Хто для чого» використовується для збору інформації про осіб, які можуть надати певну допомогу чи підтримку отримувачу послуг.

Перед початком заповнення форм необхідно провести консультування отримувача послуг під час якого:

 • розкрити суть запропонованого для заповнення методу, пояснити його призначення та необхідність;
 • надати інформацію щодо особливостей заповнення діаграми, карти та списку.

За потреби, можна запропонувати отримувачу послуг допомогу у проведенні оцінки соціальних мереж.

 

4.3. Індивідуальний план роботи з отримувачем послуг

 

Надання соціальних послуг здійснюється згідно з індивідуальним планом роботи з отримувачем послуг, де визначено цілі роботи та дії для їх досягнення (додаток 7).

 

 

4.3.1. Складання індивідуального плану роботи з отримувачем послуг

 

На кожного отримувача послуг працівником, відповідальним за ведення випадку, спільно з отримувачем складається індивідуальний план роботи.

Для складання індивідуального плану роботи потрібно:

 • виявити пріоритетні потреби отримувача послуг та виокремити питання, які спричиняють ускладнення його адаптації та потребують вирішення;
 • визначити ціль роботи з отримувачем послуг, конкретні завдання та дії, необхідні для її досягнення, терміни їх виконання та виконавців.

При формуванні індивідуального плану роботи необхідно враховувати такі сфери:

 • підтримка здоров’я, лікування та ведення здорового/безпечного способу життя;
 • ведення домашнього господарства;
 • формування бюджету;
 • освіта, додаткове навчання, розвиток здібностей;
 • забезпечення гарантованими законодавством пільгами, виплатами;
 • працевлаштування;
 • забезпечення житлом;
 • організація змістовного дозвілля;
 • розвиток особистості, навичок виконання соціальних ролей;
 • встановлення та підтримка стосунків з родиною та значимими особами, соціальним оточенням.

 

Перший індивідуальний план роботи з отримувачем послуг складається протягом одного тижня після проведення оцінки стану отримувача послуг та повинен базуватися на його результатах, додаткової інформації, яку може отримати працівник, відповідальний за ведення випадку, від отримувача послуг або інших осіб.

         Перший індивідуальний план роботи з отримувачем послуг необхідно спрямовувати на досягнення найбільш значущих цілей чи задоволення базових потреб.

 

         Кожен наступний індивідуальний план роботи з отримувачем послуг складається з урахуванням:

 • рівня досягнення цілей попереднього індивідуального плану;
 • визначення нововиявлених потреб;
 • сильних сторін отримувача послуг на момент його формування;
 • підсумкового звіту, зробленого за результатами виконання попереднього плану;
 • після виконання попереднього плану роботи.

 

При складанні індивідуального плану роботи необхідно передбачити обов’язкову участь отримувача послуг у його виконанні шляхом визначення дій, які він буде реалізовувати.

Індивідуальний план повинен бути складений зрозумілою для отримувача послуг мовою, бути узгоджений з ним, підписаний працівником, відповідальним за ведення випадку, та отримувачем.

 

4.3.2. Формування цілей в індивідуальному плані роботи

На момент складання індивідуального плану роботи визначаються всі цілі, які є актуальними та щодо кожної, завдання і дії.

Рекомендовано визначати не більше трьох короткострокових цілей на період до трьох місяців. Цілі повинні бути реалістичні та досяжні за цей період часу. До кожної цілі плану окремо визначаються завдання, дії, терміни їх виконання та відповідальні за виконання. Завдання до цілей визначаються з метою виокремлення складових цілі. Завдання мають бути конкретними та розкривати шляхи, які забезпечать досягнення цілі.

         Для постановки цілей та визначення шляхів їх досягнення використовуються Карти цілей (додаток 8). Цілі, представлені на картах у формі завдання, та необхідні для того, щоб допомогти отримувачу послуг з’ясувати, що є для нього важливим.

         Карти цілей застосовуються щодо кожного отримувача послуг на різних етапах його перебування у закладі, за рішенням працівника, відповідального за ведення випадку.

         Рекомендовано застосовувати Карти цілей після реалізації першого індивідуального плану роботи з отримувачем послуг, що допоможе сформувати наступний, та підвищити рівень мотивації отримувача до досягнення визначених цілей.

При використанні Карти цілей слід враховувати:

 • необхідність передбачити достатньо часу для цього. Якщо немає достатньої кількості часу, можна пояснити отримувачу послуг правила використання Карт цілей, та запропонувати йому визначити цілі самостійно;
 • наявність можливості отримати думку та визначити очікування отримувача послуг щодо власного майбутнього;
 • доцільно застосовувати у тих випадках, коли думка фахівців відрізняється від очікувань отримувача послуг щодо певних цілей, чи отримувач послуг не в змозі зрозуміти, що для нього важливо.

         Заповнення Карти цілей передбачає такі етапи:

 1. Отримувачу послуг даються карти цілей та пропонується обрати ті бажання, серед визначених на карті, які є для нього важливими/актуальними.
 2. Обрані бажання записуються на окремих аркушах та розділяються на три групи: найважливіші, середньої важливості, найменш важливі.
 3. До групи «найважливіше» має бути обрано максимум 8 бажань, які формуються в порядку від найбільш важливого до найменш важливого.
 4. Обираються цілі, над якими буде проводитися робота, перш за все, і визначаються шляхи її досягнення.

 

4.3.3. Виконання індивідуального плану роботи

Працівник, відповідальний за ведення випадку, постійно відслідковує виконання індивідуального плану роботи, обговорює його з отримувачем послуг.

Для цього необхідно проводити індивідуальні зустрічі з отримувачем послуг.

Зустрічі проводяться:

- не рідше одного разу на тиждень протягом перших трьох місяців перебування отримувача послуг в закладі;

- не рідше одного разу на два тижні протягом періоду, що наступає після перших трьох місяців перебування отримувача послуг в закладі.

До зустрічі можуть бути залучені інші фахівці, які, в тому числі, залучаються до виконання індивідуального плану роботи.

 

Під час зустрічей здійснюється обмін спостереженнями і висновками щодо виконання індивідуального плану роботи, визначаються проблемні моменти, робляться примітки про виконання дій, за потреби, вносяться корективи до індивідуального плану роботи. Працівник, відповідальний за ведення випадку, в ході зустрічі повинен робити акцент на успіхи, досягнення та сильні сторони отримувача послуг, що сприятиме підвищенню рівня його мотивації.

За рішенням працівника, відповідального за ведення випадку, у разі виникнення необхідності зафіксувати проблемні питання, що виникають в ході виконання індивідуального плану роботи з отримувачем послуг, прийнятих рішень щодо його корегування, готується звіт про проведення зустрічі (додаток 9). У звіті фіксується дата, присутні, порядок денний, проблемні питання, пропозиції, висновки, визначається дата наступної зустрічі. Звіти зберігаються в особовій справі отримувача.

         Після досягнення цілей, визначених в індивідуальному плані роботи, працівником, відповідальним за ведення випадку, за участі отримувача послуг, робиться на індивідуальній зустрічі підсумковий звіт. Підсумковий звіт робиться по кожній цілі.

У звіті зазначаються вжиті конкретні заходи, кінцеві результати проведеної роботи, робляться висновки про необхідність проведення подальшої роботи або відсутність такої.

Підсумковий звіт є додатком до індивідуального плану роботи з отримувачем послуг.

 

Для підготовки якісного підсумкового звіту рекомендовано використовувати методу постановки запитань за шкалою.

Зазначений метод використовується в ході індивідуальної роботи з отримувачем послуг для оцінки рівня досягнутих цілей, визначених в індивідуальному плані роботи.

На початку застосування методу працівник, відповідальний за ведення випадку, повинен пояснити отримувачу послуг ідею постановки запитань за шкалою.

Порядок постановки запитань за шкалою є наступним:

 1. На підготовленому аркуші зображується шкала від 0 до 10, де 10 - є кінцевою позитивною позицією, і 0 – позиція, в якій нічого бажаного не реалізовано.
 2. Необхідно визначити на якій позиції за шкалою знаходиться отримувач послуг за рівнем досягнення цілі, враховуючи те, що 10 – це ідеальна позиція.
 3. В ході роботи працівник, відповідальний за ведення випадку, акцентує увагу на необхідності здійснення аналізу становища в минулому та на тому, чого вдалося досягти на теперішній час.
 4. За допомогою шкали отримувачу послуг пропонується представити позицію, на якій він перебуває, на момент оцінювання та, що включає в себе ця позиція (які є успіхи, досягнення).
 5. На кінцевому етапі отримувачу послуг пропонується назвати кроки, які необхідно зробити, щоб піднятися вище по шкалі для досягнення поставленої цілі. Зазначене необхідно врахувати при плануванні подальшої роботи з отримувачем послуг.

 

4.4. Оцінка рівня компетентності отримувача послуг

З метою з’ясування рівня навичок, якими полодіє отримувач послуг, проводиться оцінка рівня його компетентності.

         Оцінку рівня компетентності проводить працівник, відповідальний за ведення випадку, не раніше, ніж після виконання першого плану індивідуальної роботи з отримувачем послуг. До процесу оцінювання може бути залучений отримувач послуг.

За необхідності, оцінку рівня компетентності отримувача послуг можна проводити повторно з метою з’ясування змін, які відбулися у розвитку навичок отримувача, та підготовки висновків про результати роботи.

Рішення про необхідність проведення оцінки рівня компетентності отримувача послуг приймає працівник, відповідальний за ведення випадку.

Результати оцінки рівня компетентності можуть бути передумовою:

- для формування цілей при розробці плану індивідуальної роботи з отримувачем послуг;

- для прийняття рішення щодо продовження або припинення роботи з отримувачем послуг.

 

Заповнення Листа оцінки рівня компетентності (додаток 10) передбачає:

 • визначення рівня опанування навичками отримувача послуг в сферах формування стосунків, участі в навчальному процесі чи роботі, організації вільного часу, дозвілля, створення та утримання власного житла та умов життя, формування відносини з органами влади, державними установами і організаціями, збереження здоров’я, розвитку та підтримки соціальних контактів, ставлення до інтимного та сексуального життя;
 • виявлення сильних сторін отримувача послуг, що забезпечується при організації зустрічі з отримувачем послуг, залучаючи його до цього процесу шляхом виявлення його можливостей та здібностей. Виявлення сильних сторін сконцентрує увагу на тому, що саме може потенційно допомогти у досягненні певних цілей.
 • визначення тих аспектів, які необхідно розвивати. При виявленні сильних сторін слід враховувати, що зосередження лише на них не відображає цілісного образу отримувача послуг. Можуть існувати деякі аспекти, в яких отримувач не має відповідних можливостей, навичок, над яким доцільно працювати та враховувати при плануванні роботи з отримувачем послуг.

 

4.5. Зміст роботи з отримувачем послуг

Відповідно до видів і змісту соціальних послуг, визначених у Законі України «Про соціальні послуги», робота у гуртожитку з отримувачем послуг здійснюється за такими напрямами.

 

4.5.1. Соціально-побутова допомога

Гуртожиток забезпечує отримувачу послуг оптимально збалансоване середовище та речі для життя в закладі, можливість для здійснення процедур особистої гігієни.

Працівники поважають потреби отримувача в усамітненні, дають можливість вести господарство, навчатися, підтримувати соціальні контакти.

З метою набуття чи підтримки соціально-побутових навичок та навичок самообслуговування працівники закладу:

- створюють умови та надають можливість самостійно готувати їжу прибирати кімнату, а також інші приміщення загального користування – кухню, ванну та туалетну кімнати, кімнати для занять;

- надають допомогу щодо визначення денного меню отримувача послуг, збалансованого і здорового харчування, придбання продуктів визначення їх якості та умов зберігання;

- організовують навчання у плануванні витрат бюджету, приготуванні їжі, прибиранні, пранні, прасуванні, догляду за житлом, тощо.

- проводять моніторинг самостійного виконання отримувачем послуг соціально-побутових функцій, надають підтримку та консультування.

 

 

 

4.5.2. Соціально-психологічна підтримка

Соціально-психологічна підтримка передбачає допомогу, спрямовану на зміну поведінки отримувача послуг та розвиток його особистості.

         Працівники гуртожитку у ході роботи з отримувачем послуг спрямовують свою діяльність на:

 • формування стереотипів позитивної поведінки отримувача послуг, розвиток його комунікативних навичок та навичок висловлювання власної думки;
 • розвиток вміння брати на себе відповідальність та усвідомлювати значення і наслідки своїх вчинків;
 • стимулювання розвитку позитивних рис характеру;
 • формування впевненості в собі та позитивної самооцінки;
 • набуття навичок планування власного майбутнього, усвідомленого ставлення до власного майбутнього;
 • набуття навичок уникнення та розв’язання конфліктів.

 

4.5.3. Допомога у навчанні, працевлаштуванні

Даний вид допомоги передбачає надання отримувачу послуг інформації про основні професії, про можливості здобуття освіти, перекваліфікації та працевлаштування в громаді, підтримку отримувача послуг під час вступу його до вищого навчального закладу та пошуку роботи, при працевлаштуванні з метою утримання на робочому місці.

З метою надання допомоги у організації навчання, працевлаштування отримувачів послуг працівники закладу:

 • визначають коло зацікавлень отримувача послуг та надають допомогу щодо вибору професії, вибору навчального закладу, місця роботи. Інформують отримувача послуг про призначення та функції центрів зайнятості, молодіжних бірж праці, кадрових агенцій, обговорюють з ним можливості самостійного пошуку роботи шляхом аналізу вакансій та розміщення резюме;
 • допомагають в організації підготовки до вступних іспитів, обговорюють труднощі, які можуть виникнути в ході підготовки. За необхідності, залучають викладачів до організації індивідуальних занять з різних предметів або волонтерів, допомагають у влаштуванні на підготовчі курси;
 • організовують навчання отримувача послуг зі складання резюме, особливостей проходження співбесіди з роботодавцем; 
 • організовують індивідуальні та групові екскурсії, візити на підприємства, в установи, організації, зустрічі з представниками різних видів професій;
 • організовують стажування отримувачів послуг на підприємствах, в установах, організаціях;
 • допомагають у постановці на облік в центр зайнятості;
 • сприяють влаштуванню отримувачів послуг на навчальні курси з оволодіння професією;
 • забезпечують підтримку під час навчання та/або працевлаштування з метою уникнення втрати місця навчання та/або робочого місця.

 

4.5.4. Здійснення представництва інтересів отримувача послуг, розвиток навичок самопредставництва

Представництво інтересів отримувача послуг може відбуватись в ситуації необхідності надання йому допомоги у вирішенні питань в органах державної влади, в тому числі в ситуації, коли отримувач послуг з певних причин переживає труднощі у відстоюванні своїх прав або при спілкуванні з представниками різних підприємств, організацій, структур.

Представництво інтересів може забезпечуватись шляхом:

 • інформування щодо послуг, які отримувач послуг може отримати у громаді;
 • організації візитів отримувача послуг до організацій, установ, служб, закладів, що надають підтримку цільовій групі у громаді. За потреби такий візит може бути здійснений отримувачем послуг спільно з працівником, волонтером гуртожитку;
 • клопотання до різних організацій, установ, служб, закладів щодо надання необхідних послуг отримувачу.

З метою набуття отримувачем послуг навичок самопредставництва, працівник, відповідальний за ведення випадку:

 1. З’ясовує чи має отримувач послуг труднощі із процесом самопредставництва (зокрема під час візитів до дільничного лікаря, при спілкуванні з адміністрацією закладу, де він навчається або на робочому місці).
 2. Визначає причини, які викликають труднощі у отримувача послуг процес самопредставництва та знання, вміння та навички, яких отримувач послуг потребує для усунення причин труднощів.
 3. Готує, за потреби карту різних установ, організацій, служб, закладів та ознайомлює з нею отримувача послуг. Даний документ містить перелік адрес та контактів організацій, установ, служб, закладів, які діють на території громади, із зазначенням осіб, до яких можна звернутись по допомогу або яких можливо залучити до роботи з отримувачем послуг. 
 4. Залучає отримувача послуг до процесу представництва, який повинен бути використаний як матеріал для обговорення та навчання навичкам самопредставництва.

 

4.5.5. Соціально-правова допомога

         Соціально-правова допомога в гуртожитку надається шляхом консультування:

 • з питань трудового, житлового, цивільного, сімейного законодавства України;
 • пільг, передбачених законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
 • прав, свобод та обов’язків, передбачених законодавством.

Працівники закладу:

 • надають допомогу отримувачу послуг у складанні офіційних документів;
 • формують навички відстоювати свої права та діяти в межах правового поля та відповідальності;
 • здійснюють захист прав та інтересів отримувача послуг у різних установах, організаціях, службах, закладах.

До надання соціально-правової допомоги, за можливості, доцільно залучати фахівців з юридичних питань.

За необхідності вирішення питань захисту прав та інтересів отримувачів послуг віком від 15 до 18 років, необхідно інформувати відповідну службу у справах дітей.

 

4.5.6. Допомога у підтримці, розвитку стосунків з соціальним оточенням

Гуртожиток надає отримувачу послуг допомогу у підтримці, відновленні або встановленні та розвитку стосунків з соціальним оточенням.

З метою, надання допомоги у підтримці, відновленні або встановленні та розвитку стосунків з соціальним оточенням працівник, відповідальний за ведення випадку:

 • вивчає соціальне оточення отримувача послуг. Для цього робиться аналіз документів отримувача, його соціальної історії, проводиться оцінка соціальних мереж, визначаються значимі люди в його житті;
 • здійснює збір інформації про соціальне оточення отримувача, особливо про значимих для нього людей, в тому числі їх контактної інформації;
 • проводить зустрічі з особами, які належать до соціального оточення, особливо з рідними та значимими людьми;
 • визначає наявні ресурси та можливості у відновленні або встановленні стосунків, їх розвитку та підтримці, в тому числі готовність отримувача послуг;
 • звертається, за необхідності, до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших установ, організацій, закладів щодо надання допомоги у відновленні ресурсів осіб, які належать до соціального оточення отримувача послуг, з метою розвитку та підтримки стосунків в подальшому;
 • організовує зустрічі, телефонні розмови, листування отримувача послуг з особами, які належать до соціального оточення.

 

4.5.7. Допомога в соціалізації

Для успішної соціалізації отримувача послуг працівники гуртожитку взаємодіють зі спеціалістом відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Для надання допомоги в соціалізації отримувача послуг:

1. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у період перебування отримувача послуг в закладі:

 • звертається до органів місцевої влади і самоврядування щодо вирішення питання житла, постановки на квартирний облік, поновлення права на житло, погашення заборгованості за комунальні послуги тощо;
 • вирішує питання реалізації державних гарантій (якщо такі є для окремих соціальновразливих категорій громадян - пенсій, пільг, встановлення інвалідності); 
 • організовує, за потреби, надання юридичної допомоги у реалізації та захисті житлових та майнових прав отримувача послуг;
 • працює з родиною і значимим оточенням отримувача для відновлення і підтримки соціальних зв’язків;
 • здійснює підтримку після виходу отримувача послуг з гуртожитку.

 

2. Гуртожиток:

 • допомагає отримувачу послуг у встановленні/відновленні та підтримці стосунків з рідними, друзями та іншими особами, які грають важливу роль в його житті;
 • забезпечує навчання отримувача послуг основам ведення домашнього господарства, планування сімейного бюджету;
 • розвиває та підтримує навички самообслуговування, самопредставництва, спілкування, формування стосунків, безпечної поведінки, ведення здорового способу життя;
 • проводить тренінги, навчальні заняття з соціальної та психологічної адаптації, підготовки до самостійного життя;
 • надає допомогу у здобутті/завершенні освіти, профорієнтації, працевлаштуванні;
 • надає допомогу в оформленні та отриманні державних соціальних допомог, необхідних документів.

 

5. Завершення роботи з отримувачем послуг

         З метою підготовки отримувача послуг до виходу, працівник, відповідальний за ведення випадку:

 1. За три місяці до виходу отримувача послуг з гуртожитку, організовує зустріч за участі отримувача послуг, фахівців, залучених до реалізації індивідуального плану роботи, спеціаліста відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем подальшого проживання/перебування отримувача послуг. У разі підготовки до виходу особи віком від 15 до 18 років на зустріч запрошується законний представник. На обговоренні визначаються дії щодо підготовки отримувача послуг до виходу та влаштування в громаді, розподіляються обов’язки. Сформовані пропозиції та прийняті рішення зазначаються у звіті про зустріч.
 2. Після видання наказу про відрахування отримувача послуг з гуртожитку, готується підсумкова оцінка щодо результатів перебування отримувача послуг в гуртожитку, рекомендації для подальшої роботи з ним за місцем проживання (додаток 11), копія якої направляється до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем подальшого проживання/перебування отримувача послуг.

 

Вибуття отримувача послуг із закладу здійснюється на підставі наказу директора, в якому зазначається причина припинення надання послуг.

Також робиться запис в обліковій картці із зазначенням причини відрахування особи з гуртожитку.

Дострокове припинення надання соціальних послуг може відбутись у таких випадках:

 • дострокове успішне виконання поставлених задач;
 • добровільне рішення отримувача послуг (письмова заява про вибуття із закладу);
 • відмова виконувати умови договору;
 • одноразове грубе або систематичне порушення правил внутрішнього розпорядку гуртожитку, яке зафіксоване актами, складеними працівниками гуртожитку

 

У разі дострокового припинення надання соціальних послуг протягом одного робочого дня інформується відповідний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем подальшого проживання/перебування отримувача послуг. Якщо отримувачу послуг від 15 до 18 років інформується також відповідна служба у справах дітей та законний представник дитини.

 

6. Підтримка отримувача послуг після виходу з гуртожитку

У разі потреби та з метою підтримки самостійного проживання отримувача послуг у громаді, після виходу з гуртожитку, йому може бути надано необхідну підтримку.

Підтримка може бути надана відповідним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді згідно з рекомендаціями, підготовленими гуртожитком:

 • у вигляді періодичної допомоги шляхом надання необхідних соціальних послуг;
 • в ході здійснення соціального супроводу.

         Отримувач послуг має бути повідомлений центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про можливість отримання підтримки.

 

ІІІ. Документація гуртожитку з надання соціальних послуг

 

1. Особова справа отримувача послуг

 

На кожного отримувача  в обов’язковому порядку ведеться особова справа, яка включає:

 • направлення обласного/міського/районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до закладу. У разі направлення особи віком від 15 до 18 років до направлення додається копія відповідного рішення комісії з питань захисту прав дитини.
  • клопотання органу виконавчої влади або місцевого самоврядування про направлення до закладу;
  • копії документів, що засвідчують особу;
  • копії документів, що засвідчують наявність статусу особи;
  • копії документів, що засвідчують наявність пільг(за наявності);
  • копія документа про призначення піклувальника (для особи віком від 15 до 18 років);
  • копію акта соціального інспектування від центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (за наявності);
 • довідки з лікувального закладу про стан здоров’я (форма № 086-У), довідки про результати дерматологічного обстеження; психічний стан, відсутність залежностей від психоактивних речовин.
 • копію довідки про відсутність житла або непридатність власного житла для проживання.
 • копію документу, що підтверджує статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з її числа (свідоцтво про смерть батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав, довідка з РАЦСу про запис батька зі слів матері (за потребою).
  • копію документу про освіту (за наявності);
  • копію обліково-статистичної картки дитини;
  • копії Індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (за наявності);
  • заяву особи про зарахування до гуртожитку;
  • копію наказу про зарахування отримувача до гуртожитку;
  • облікову картку отримувача послуг гуртожитку;
  • договір про надання соціальних послуг соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • форму первинного оцінювання;
  • форму оцінки соціальних мереж;
  • індивідуальний план роботи з отримувачем послуг;
  • звіти про зустрічі;
  • лист оцінки рівня компетентності отримувача послуг;
  • копію підсумкової оцінки стану та потреб отримувача послуг на момент виходу з соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • копія наказу про відрахування отримувача послуг з гуртожитку;

 

За необхідності, працівник, відповідальний за ведення випадку, може вести професійні записи у вигляді робочих щоденників, звітів, поточних висновків тощо, які зберігаються в особовій справі отримувача послуг.

Особову справу формує та веде працівник, відповідальний за ведення випадку.

 

2. Зберігання документації

Працівники закладу ведуть упорядковану документацію та вчасно здійснюють записи, відповідно до вимог, які встановлені в закладі. Відповідальність за наявність та належне зберігання документації  несе директор.

Термін зберігання документів з обліку роботи з отримувачами послуг, становить 5 (п’ять) років з дня відрахування з гуртожитку.

У випадках, зумовлених специфікою діяльності гуртожитку у даному напрямку, директор гуртожитку може прийняти рішення про збільшення терміну зберігання або про постійне зберігання документів з обліку роботи з особами, які перебували в гуртожитку.

Спеціалісти несуть відповідальність за збереження відомостей, що містяться у документах з обліку роботи з особами, які перебували в гуртожитку, згідно з чинним законодавством.

 

 

 

Заступник директора                                                            І.М. Дубініна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1 до Інструкції

 

___________________________________ обласний (міський, районний) центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

НАПРАВЛЕННЯ № ________

до соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Прізвище, імя, по батькові  отримувача послуг ________________________

_______________________________________________________________

 

 

Дата народження  __________________________________________________

Місце народження __________________________________________________

 

Адреса, за якою проживав чи був зареєстрований отримувач послуг_______

 

__________________________________________________________________

 

Статус отримувача послуг (необхідне підкреслити):

(дитина-сирота/ дитина, позбавлена батьківського піклування, віком від 15 до 18 років/ особа з числа дітей-сиріт/  дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років)

 

Відомості про закріплення житла ____________________________________

__________________________________________________________________

 

Директор центру

соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді

_____________                                            _________________________

        (підпис)                                                                        (прізвище, ім’я, по батькові)

М.П.

Прибув/ла до соціального гуртожитку               _____________

                                                                                     (дата)

Директор соціального

гуртожитку             

 _______________                           _________________________

(підпис)                                                    (прізвище, ім’я, по батькові)

 М.П.

 

 

 

                                                                              Директор КЗ «Дніпровський

  міський соціальний гуртожиток» ДМР

              Сова В.І.______________________         

                                                                                                                                                           (посада, П.І.Б.)

 

                                                                                  _____________________________

                                                                                   _____________________________

                                                                                   _____________________________

                                                                                    (П.І.Б., місце проживання, телефон                          

                                                 заявника)

 

 

З А Я В А

 

    Прошу зарахувати мене* до Комунального закладу

«ДМСГ» ДМР в зв’язку з  _________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________

на термін з  „____” _____________20__р.  до “____” ____________20__р.

 

 

 

Дата ___________________                               Підпис ________________

 

 

 

 

 

 

ДОГОВІР № ______

про надання соціальних послуг соціальним гуртожитком

 

м. Дніпро                                                «__»__________201_р

 

Комунальний заклад «Дніпровський міський соціальний гуртожиток» ДМР(далі – Заклад), в особі директора 

Сови В,І, який діє на підставі Статуту/Положення, з однієї сторони, та ______________________________________

(далі - Отримувач послуг), з іншої сторони (далі – Сторони) уклали цей договір  про наступне:

 1. Предмет Договору

Предметом договору є надання, в умовах стаціонару, соціальної-педагогічної, житлово-побутової допомоги отримувачу послуг.

 1. Обсяг послуг

Заклад надає отримувачу такі послуги:

    1. надання ліжко місця для тимчасового проживання;
    2. надання на час перебування в закладі комплекту постільної білизни, рушників, посуду;
    3. забезпечення умов для здійснення санітарно-гігієнічних процедур;
    4. консультування з питань навчання, працевлаштування, оформлення необхідних документів, постановки на квартирний облік, отримання житла;
    5. проведення тренінгів, консультацій, індивідуальних та групових занять з соціальної та психологічної адаптації;
    6. надання допомоги у формуванні навичок самостійного життя та підготовці до виходу із Закладу.
 1. Обов’язки Сторін
  1. Заклад зобов’язується:
 • надавати якісні послуги в безпечних умовах;
 • ставитись до отримувача послуг з повагою, визнавати цінність його зусиль у вирішенні власних проблем;
 • надавати чітку та об’єктивну інформацію отримувачу послуг про правила поведінки та порядок надання послуг у Закладі;
 • розробляти та виконувати індивідуальний план роботи з отримувачем послуг, вносити до нього необхідні зміни;
 • ознайомлювати отримувача послуг з результатами проведених оцінювань його становища та потреб;
 • зберігати конфіденційну інформацію про отримувача послуг;
 • надавати інформацію про установи та організації, що надають послуги під час перебування  у Закладі; 
 • заздалегідь інформувати отримувача послуг про неможливість надання послуги відповідно до його потреби, про перенесення зустрічі з працівниками Закладу;
 • сприяти отримувачу послуг в отриманні необхідних соціальних послуг в інших закладах.

 

 

  1. Отримувач послуг зобов’язується:
 • ставитись з повагою до працівників, які надають послуги, інших мешканців Закладу;
 • співпрацювати з фахівцями та виконувати їхні рекомендації;
 • брати участь у проведенні оцінки стану, складанні та виконанні індивідуального плану роботи, брати участь у підготовці заходів та відвідувати заходи, що проводяться у Закладі;
 • вживати заходи щодо постановки на квартирний облік, вирішення питання забезпечення житлом;
 • брати участь у тренінгах, індивідуальних заняттях з соціальної та психологічної адаптації;
 • дотримуватись і виконувати індивідуальний план роботи;
 • дотримуватись правил внутрішнього розпорядку (додаток до Договору);
 • не залишати Заклад без попередження працівників Закладу;
 • ставити до відома адміністрацію/закріпленого фахівця Закладу про всі зміни у власному становищі, що можуть вплинути на надання запланованих послуг;
 • дбайливо ставитись до майна Закладу, у випадку нанесення матеріальних збитків Закладу, відшкодувати нанесені з його вини збитки;
 • виконувати вимоги працівників Закладу щодо підтримання у належному стані кімнати, інших приміщень, а також дотримання правил громадського порядку;
 • відвідувати навчання (місце роботи) відповідно до навчального (робочого) графіку, у разі відсутності роботи (після завершення навчання) докладати зусиль для її пошуку та утримання на робочому місці;
 • заздалегідь інформувати соціального педагога, інших працівників про перенесення зустрічі, у разі неможливості зустрітись з ними;
 • проходити щорічне медичне обстеження за формою 086-У;
 • відшкодувати збитки, спричинені пошкодженням майна Закладу, інших мешканців, співробітників закладу;
 • заощаджувати не менше 10% від власного щомісячного доходу для забезпечення самостійного життя після вибуття із Закладу;
 • звільнити ліжко-місце протягом доби у разі розірвання даного Договору (протягом трьох днів у разі припинення дії Договору на загальних підставах).

 

 

 

 1. Права Сторін
  1. Заклад має право:
 • здійснювати контроль за дотриманням отримувачем послуг рекомендацій всіх фахівців Закладу, за дотриманням отримувачем послуг правил внутрішнього розпорядку;
 • приймати до розгляду мотивовані рішення, згідно письмової заяви отримувача послуг, щодо тимчасового перебування за межами Закладу;
 • у випадку невиконання отримувачем рекомендацій фахівців Закладу або порушень правил внутрішнього розпорядку адміністрація може відрахувати отримувача послуг за власною ініціативою;
 • залучати інших спеціалістів та волонтерів для роботи з отримувачем послуг;
 • розголошувати  особисту інформацію про отримувача в разі ситуації, що загрожує його здоров’ю або інших мешканців та працівників Закладу, у тому числі повідомляти органи та організації, що можуть сприяти  вирішенню проблемної ситуації;
 • обмежити для отримувача послуг користування стаціонарним телефоном;
 • здійснювати перевірку документів осіб, які відвідують отримувача послуг у Закладі;
 • здійснювати з метою підтримання порядку та безпеки в закладі загальний огляд кімнати, в якій проживає отримувач послуг;
 • вимагати від Мешканця звільнення ліжко-місця протягом доби  у разі розірвання даного Договору (протягом трьох днів у разі припинення дії Договору на загальних підставах);
 • вимагати від Мешканця позачергового медичного обстеження у разі виникнення підозри щодо вживання ним наркотичних або токсичних речовин
  1. Отримувач послуг має право:
 • отримувати безкоштовно комунальні послуги та користуватися побутовою технікою, встановленою у закладі для потреб мешканців
 • отримувати визначені в договорі послуги на безоплатній основі;
 • ознайомлюватись з результатами оцінювання, результатами проведеної роботи;
 • розраховувати на гарантоване збереження конфіденційності особистої інформації (за винятком існування загрози для життя і здоров’я отримувача послуг, інших осіб);
 • звертатись до працівників Закладу за допомогою, у разі потреби;
 • бути тимчасово відсутнім в Закладі (більше 24 годин), в разі підписання адміністрацією Закладу заяви, що була подана завчасно (щонайменше за добу до запланованої дати);
 • підтримувати зв’язки з рідними, друзями з дотриманням правил внутрішнього розпорядку;
 • звертатись із скаргою до керівництва Закладу у разі неетичного ставлення працівників Закладу, незадоволення якістю послуг та отримувати відповідь на своє звернення;
 • звертатися до різних інстанцій з метою захисту власних прав і інтересів, вирішення проблем;
 • користуватись стаціонарним телефоном (за умови дозволу адміністратора або керівника закладу);
 • припиняти перебування в Закладі раніше заявленого терміну згідно з установленим порядком.

 

5. Умови припинення дії Договору

  1. Дія договору може бути припинена у таких випадках: позитивні результати завдань, визначених в плані індивідуальної роботи, закінчення максимально можливого терміну перебування в закладі, у разі добровільної відмови від послуг за письмовою заявою отримувача послуг у разі досягнення 18 річного віку або за письмовою заявою законного представника отримувача послуг віком від 15 до 18 років, на вимогу однієї із сторін у разі недотримання ними положень Договору.
  2. Відрахування із Закладу відбувається після повідомлення персоналу та погодження дати відрахування.

 

6. Відповідальність сторін

 

У разі порушення положень цього Договору Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Отримувач послуг є відповідальним за майно та приміщення, яке надається йому в користування на період проживання в закладі.

Адміністрація не несе відповідальності за отримувачів послуг під час їх перебування поза межами Закладу.

    1. Умови розірвання Договору

Договір може бути розірваний на вимогу однієї із сторін у разі недотримання ними положень Договору.

Даний Договір також може бути розірвано з ініціативи адміністрації гуртожитку у разі систематичного або одноразового грубого порушення Мешканцем Правил внутрішнього розпорядку; систематичних прогулів, без поважних причин, місця навчання або роботи; одноразового прогулу, без поважної причини, місця навчання або роботи впродовж 14 днів; відсутності спроби з боку отримувача послуг впродовж тривалого періоду влаштуватись на роботу.

 

    1. Урегулювання спорів

 

 

Спори, що виникатимуть між Сторонами та стосуються виконання зобов’язань за цим Договором, вирішуються шляхом переговорів. Таке вирішення має бути письмово зафіксоване та підписане Сторонами. До врегулювання спорів можуть бути долучені треті особи.

За умови недосягнення згоди суперечки вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

 

                                       9. Термін дії Договору

Цей Договір набирає чинності з “____” ________________ 201__р.

та діє до “___” _______________ 201__р.

 

                                       10. Додаткові умови

9.1. Цей Договір складений у 2 (двох) примірниках, по одному примірнику кожній з сторін. Усі примірники мають однакову юридичну силу.

9.2. Додатки до цього Договору є його невід’ємними частинами.

 

 

 

11. Реквізити Сторін

                

                

Комунальний заклад «Дніпровський                            ______________________________                                                                   

 міський  соціальний  гуртожиток»    ДМР,                           ______________________________

м. Дніпро,    Карагандинська 7А.                           ______________________________                                                                 

                                                                                                     _____________________________

                                                                                                     _____________________________            

______________________________

 

  

 

 

Директор                                    Сова В.І.                                   ________________/_________/

  

 

                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                          

 

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ

для отримувачів послуг КЗ « Дніпровського міського соціального гуртожитку» ДМР

 

 

  1. Правила внутрішнього розпорядку поширюються на всіх отримувачів послуг КЗ «Дніпровського міського соціального гуртожитку» ДМР.
  2. Отримувачі послуг Закладу повинні ознайомитися з правилами внутрішнього розпорядку (підтвердити ознайомлення підписом) і суворо їх дотримуватися.

 

Під час проживання в Закладі кожен мешканець повинен виконувати такі правила:

  1. Дотримуватися норм і правил протипожежної безпеки, техніки безпеки при користуванні електроприладами та побутовою технікою.
  2. Економно витрачати електроенергію та воду.
  3. Підтримувати чистоту і порядок у кімнаті, місцях загального користування та на території Закладу.
  4. Брати участь в обов’язковому чергуванні згідно з графіком, у прибиранні приміщень Закладу (кімнати для проживання, ванні та туалетні кімнати, кухня, коридор.
  5. Готувати для себе їжу, прибирати після приготування їжі, мити посуд після прийому їжі.
  6. Дотримуватися загальних норм і правил культури поведінки, шанобливо ставитися до інших отримувачів послуг.
  7. Мати належний вигляд.
  8. Зберігати тишу після 22.00 години, поважаючи право інших на відпочинок.
  9. Зберігати майно та матеріальні цінності Закладу та інших отримувачів послуг, не використовувати без дозволу продукти харчування, які належать іншим отримувачам послуг Закладу.
  10. Письмово повідомляти про відлучення із Закладу на період більше ніж 24 години (для неповнолітніх мешканців відлучення на такий період можливе лише з дозволу директора закладу).
  11. Надавати контакти осіб, до яких відлучаються на період більше ніж 24 години.
  12. Повідомляти працівників Закладу про можливі зустрічі з родичами, друзями та знайомими на території та у приміщенні Закладу.
  13. Звертатись до чергового працівника в разі виникнення проблем та потреб, у випадках невдоволення якістю послуг, конфліктів з іншими отримувачами послуг.
  14. Дбати про належний стан майна Закладу та речі тимчасового користування.

 

У Закладі забороняється:

  1. Палити, вживати алкоголь, наркотичні та токсичні речовини.
  2. Поводитися брутально по відношенню до інших мешканців, співробітників Закладу, гостей.
  3. Порушувати громадський спокій.
  4. Заходити без дозволу співробітників Закладу у службові приміщення.
  5. Пошкоджувати чи привласнювати майно Закладу (у такому разі всі збитки відшкодовує мешканець).
  6. Утримувати в Закладі домашніх тварин, птахів.
  7. Використовувати чужі речі без дозволу власника.
  8. Розголошувати інформацію про інших осіб, що тимчасово перебувають у Закладі.

 

При порушенні Правил, застосовуються такі санкції:

  • попередження щодо припинення Договору про надання послуг. При виявленні трьох і більше засвідчених актами порушень, директор Закладу висловлює попередження;
  • припинення договору про надання соціальної послуги і відрахування із Закладу. При подальшому виявленні порушень Правил, директор пише лист центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який направляв отримувача послуг, щодо припинення дії договору про надання послуг і видає наказ про відрахування порушника із Закладу.

З правилами внутрішнього розпорядку в Закладі ознайомлений (-на) і зобов’язуюсь їх дотримуватись:

 

 

_____________________                 ___________________________________

         (дата)                                      (підпис особи, яка проживає в Закладі)   

 

 

 

ОБЛІКОВА КАРТКА

отримувача послуг Комунального закладу «ДМСГ»ДМР

 

__________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

 

Дата народження ____________________ Вік ______________ (на момент зарахування)

Статус особи __________________________________________________________________

(дитина-сирота; дитина, позбавлена батьківського піклування, віком від 15 до 18 років; особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років)

Паспортні дані  __________________________________________________________

                                                           (серія, № паспорту, коли і ким виданий)

_____________________________________________________________________________

 

Місце проживання чи реєстрації __________________________________________

                                                                      

_____________________________________________________________________________________________                        (індекс, область, район, місто/село/селище,  вулиця, будинок, квартира, телефон)

 

Місце навчання або роботи ______________________________________________________

_____________________________________________________________________________

            (із зазначенням класу, факультету, курсу, групи, займаної посади тощо)

Відомості про організацію, яка направила отримувача послуг

Назва

Адреса

Контактна особа

Телефон

 

 

 

 

Відомості про організацію, яка працювала з отримувачем послуг

Назва

Адреса

Контактна особа

Телефон

 

 

 

 

Граничний термін перебування у гуртожитку  ___________________________________

                                                                                      (число, місяць, рік) – до (число, місяць, рік)

Фактичний термін перебування у гуртожитку  __________________________________

                                                                                    (число, місяць, рік) – до (число, місяць, рік)

 

Причини відрахування особи з гуртожитку (поставити у відповідному розділі позначку +):

Особиста заява

Закінчення граничного терміну

перебування

Грубе або систематичне порушення правил внутрішнього розпорядку гуртожитку

Забезпечення особи житлом

Інше

 

 

 

 

 

 

Освіта на момент відрахування з гуртожитку_____________________________________

 

 

 

 

Місце роботи на момент відрахування з гуртожитку_________________________________

_____________________________________________________________________________

 

 

 

Адреса, за якою відрахований (на) зареєстрований (на) та буде проживати

 _____________________________________________________________________________

               (індекс, область, район, місто/село/селище, вулиця, будинок, квартира, телефон)

 

Додаткова інформація ______________________________________________________________________

 

Дата прийому __________ ____________________________________________________

                                  (підпис)                                   (П.І.Б) та посада особи, яка здійснила прийом)              

 

Дата відрахування ___________    ________________________________________________

                                    (підпис)                     (П.І.Б) та посада особи, яка здійснила відрахування)                

 

 

 

 

                                                                                                          Додаток 5 до Інструкції

Первинне оцінювання

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

ПІБ отримувача послуг:

 

Період, упродовж якого було проведено первинне оцінювання

 

ПІБ, посада фахівця (фахівців), які провели первинне оцінювання

 

Проблема, з якою звернувся (лась) отримувач послуг

 • Незадовільне матеріальне становище;
 • Конфлікти з родичами;
 • Домашнє насильство
 • Потреба у відстоюванні прав;
 • Потреба в соціальному житлі;
 • Психологіча криза;
 • Потреба в розвитку навичок самостійного життя;
 • Інше (коротко) ________________________________________________________________________

       __________________________________________________________________________________________
 

ВІДОМОСТІ ПРО БАТЬКІВ АБО ОСІБ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ

 

ПІБ матері ______________________________________________________________________________________

Місце проживання ________________________________________________________________________________

Місце роботи _____________________________________________________________________________________

Контактний телефон ________________________________________________________________________________

ПІБ батька ______________________________________________________________________________________

Місце проживання ________________________________________________________________________________

Місце роботи _____________________________________________________________________________________

Контактний телефон ________________________________________________________________________________

 

Відомості про законного представника:

ПІБ ____________________________________________________________________________________________

Місце проживання ________________________________________________________________________________

Місце роботи _____________________________________________________________________________________

Контактний телефон ________________________________________________________________________________

ДОСВІД ПЕРЕБУВАННЯ В ЗАКЛАДІ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Інформація про останній заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в якому перебував(ла) отримувач (ка) послуг

 • назва _________________________________________________________________
 • адреса ________________________________________________________________
 • термін перебування в ньому отримувача послуг__________________________

Інформація про інші заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в яких перебував(ла) отримувач (ка) послуг

 • назва _________________________________________________________________
 • адреса ________________________________________________________________
 • термін перебування в ньому отримувача послуг__________________________

Статус під час перебування в закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 • дитина-сирота;
 • позбавлений батьківського піклування
 • статус не було встановлено

Причини влаштування до закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 • смерть батьків;
 • позбавлення батьків батьківських прав;
 • відібрання дитини без позбавлення батьківських прав;
 • позбавлення батьків волі;
 • батьки самостійно влаштували отримувача послуг до інтернатного закладу або залишили в пологовому будинку
 • інше ______________________________________________________________________________________

Вік, в якому отримувача послуг було влаштовано до закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, термін перебування в ньому _____________________

 

СТАН ЗДОРОВ’Я

Наявність розладів здоров’я _____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

Хронічні захворювання

_____________________________________________________________________________________________

Захворювання на стадії загострення

_____________________________________________________________________________________________

Історія психічних розладів (депресивні стани, спроби суїциду, тощо)

_____________________________________________________________________________________________

Історія наркотичної \ алкогольної залежності

_____________________________________________________________________________________________

Наявність потреби в лікуванні ___________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

Наявність потреби в проходженні медичного обстеження ____________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

 

ОСВІТА ОТРИМУВАЧА ПОСЛУГ

Рівень освітньої підготовки, яку отримано

 • повна середня освіта
 • базова середня освіта
 • середня спеціальна освіта
 • професійно-технічна освіта
 • незакінчена вища освіта
 • вища освіта

 

Тип закладу освіти, в якому навчається/навчався отримувач послуг

 • Загальноосвітня школа
 • Спеціальна (допоміжна) школа
 • Спеціалізована школа (з поглибленим вивченням окремих предметів)
 • Вечірня школа
 • Професійно-технічне училище
 • Технікум
 • ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації

Інформація про заклад освіти, в якому зараз навчається отримувач послуг

 • Назва __________________________________________________________________
 • Факультет ______________________________________________________________
 • Адреса_________________________________________________________________
 • Телефон та ПІБ куратора (за потреби)_______________________________________

 

Рівень шкільної підготовки отримувача послуг

(заповнюється для отримувачів послуг, які закінчили загальноосвітню або  спеціальну школу. Визначається шляхом спостереження за отримувачами послуг, інтерв’ювання співробітників інтернатного закладу)

 • високий рівень засвоєних шкільних знань;
 • середній рівень засвоєних шкільних знань;
 • задовільний рівень засвоєних шкільних знань;
 • незадовільний рівень шкільних знань (через пропуски  навчанні, педагогічну запущеність або інші причини);
 • має труднощі з читанням;
 • має труднощі з писанням,
 • має труднощі з мовленням,
 • має труднощі з усним або письмовим рахунком.

 

ВІДОМОСТІ ПРО ЖИТЛО ОТРИМУВАЧА ПОСЛУГ

Наявність або відсутність житла в отримувача послуг

 • житло є непридатним для проживання і потребує значних капіталовкладень для проведення ремонтних робіт
 • житло наявне, але отримувач послуг не може повернутися через проживання родичів з якими він\вона знаходяться у стані конфлікту
 • власне житло відсутнє
 • отримувач послуг (не) перебуває на квартирному обліку

Статус житла у випадку його наявності:

 • приватизоване;
 • неприватизоване;
 • службове;
 • інше __________________________________________________________

ФІНАНСОВЕ СТАНОВИЩЕ ОТРИМУВАЧА ПОСЛУГ

Джерела прибутку отримувача послуг

 • стипендія;
 • пенсія по втраті годувальника;
 • заробітна платня;
 • аліменти;
 • допомога благодійних організацій;
 • інше __________________________________________________________
 • прибуток в отримувача послуг відсутній.

Загальний розмір щомісячного прибутку отримувача послуг _________________________________________

 • відповідає прожитковому мінімуму, встановленому законодавством України;
 • є меншим від прожиткового мінімуму, встановленому законодавством України.
   

Регулярність отримання прибутку

 • щомісяця;
 • щотижня;
 • кожні два тижні;
 • щодня;
 • нерегулярно

Наявність в отримувача особливих потреб, які потребують додаткових витрат

(зазначити суть потреби та суму, необхідну для її задоволення)

 • потреба додаткових коштів для проходження лікування/медичного обстеження/придбання окулярів тощо

______________________________________________________________________________________;

 • потреба додаткових коштів для продовження навчання ______________________________________________________________________________________;
 • потреба додаткових коштів для організації ремонту/придбання меблів ____________________________

__________________________________________________________________________________________

 • інші потреби ___________________________________________________________________________
 • потреба в додаткових коштах відсутня.

 

       

Базові навички самостійного життя

Знання, уміння, навички

На момент оцінювання

Коментарі (зазначити, що необхідно вжити для розвитку знань, умінь та навичок; у разі відсутності інформації для встановлення рівня знань, умінь та навичок зазначити, що інформація відсутня)

Догляд за собою

1.

В отримувача послуг наявні предмети гігієни (зубна щітка, розчіска тощо)

? так

? ні

 

2.

Шкіра та волосся отримувача послуг виглядають чистими та доглянутими

? так

? іноді

? ніколи

 

3.

Одяг та взуття отримувача послуг є чистими та в належному стані

? так

? іноді

? ніколи

 

4.

Одяг та взуття отримувача послуг відповідають сезону

? так

? іноді

? ніколи

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав, спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; спостереження.

Догляд за одягом та взуттям

1.

Користується засобами для прання та чищення

? так

? іноді

? ніколи

 

2.

Пере одяг вручну

? так

? іноді

? ніколи

 

3.

Вміє прати одяг в пральній машинці (за наявності такої)

? так, робить це самостійно

? так, за підтримки

інших

? ні

 

4.

Прасує одяг

? так

? іноді

? ніколи

 

5.

Чистить одяг та взуття

? так

? іноді

? ніколи

 

6.

Ремонтує одяг, взуття власноруч

? так

? іноді

  ? ніколи

 

7.

Користується послугами будинків побуту або майстрів з ремонту одягу, взуття

? так

? іноді

  ? ніколи

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав; спостереження; моделювання ситуації.

Приготування їжі

1.

Миє посуд після використання

? так

? іноді

? ніколи

 

2.

Знає назви основних  продуктів харчування

? так

? ні

 

3.

Може підготувати список основних продуктів для придбання

? так

? ні

 

4.

Може придбати продукти на тиждень та не виходити за рамки запланованого бюджету

? так

? ні

 

5.

Знає міри продуктів

 ? так

  ? ні

 

6.

Користується плитою

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

7.

Користується духовою шафою (у разі потреби)

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

 

8.

Користується кухонним приладдям

? так

? ні

 

9.

Користується кулінарними рецептами

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

10.

Готує щонайменше сім - десять простих страв, в тому числі перші страви 

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє
  • цього робити

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав; спостереження; моделювання ситуації; експериментування.

 

Ведення домашнього господарства

1.

Підтримує охайний стан в кімнаті

? так

? іноді

? ніколи

 

2.

Прибирає в кімнаті

? так

? іноді

? ніколи

 

3.

Зберігає речі на відведених місцях

? так

? іноді

? ніколи

 

4.

Міняє постільну білизну щонайменше один раз на 10 днів

? так

? іноді

? ніколи

 

5.

Миє підлогу, витирає пил щонайменше один раз на тиждень

? так

? іноді

? ніколи

 

6.

Миє вікна (за потреби)

? так

? іноді

? ніколи

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав; спостереження; експериментування.

Планування бюджету

1.

Знає, скільки складає його (її) сукупний дохід

  • так
  • ні

 

2.

Раціонально планує щоденні витрати (з урахуванням пріоритетності витрат на харчування, громадський транспорт)

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

3.

Може імпульсивно витратити значну суму грошей

 • так, робить це  постійно
 • так, іноді
 • ніколи цього не робить

 

4.

Знає ціни на продукти та речі першої необхідності

  • так
 • ні

 

5.

Позичає гроші у знайомих

  • так, постійно
  • так, часто
  • так, іноді
  • ніколи

 

6.

Позичає гроші знайомим або малознайомим людям

  • так, постійно
  • так, часто
  • так, іноді
  • ніколи

 

7.

Відкладає кошти для майбутніх закупівель або непередбачуваних витрат

  • Так
  • іноді
  • ніколи

 

8.

Планує витрати на відпочинок (не більше 10% від доходу)

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав, спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; спостереження; моделювання ситуації; експериментування, тестування.

Базові навички спілкування

1.

Представляється при спілкуванні з незнайомими людьми або під час телефонної розмови

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

2.

Вислуховує питання співрозмовників та чітко відповідає на них

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

3.

Чітко та зрозуміло формулює запитання або прохання

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

4.

Підтримує розмову

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

5.

Може пояснити свої почуття, емоції

  • так
  • іноді
  • ніколи

 

6.

Знає, які теми є недоречними в розмові з малознайомими людьми

  • так
  • ні

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав, спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; спостереження; моделювання ситуації; експериментування.

Навички самопредставництва

1.

Може отримати необхідну інформацію від офіційних структур по телефону

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

2.

Може отримати необхідну інформацію від офіційних структур або від фахівців

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

3.

Може написати офіційний документ (заяву, клопотання тощо)

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

4.

Розуміє зміст офіційних документів

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє цього робити

 

5.

У разі виникненні проблеми звертається до інших за допомогою

 • так
 • іноді
 • ніколи

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав, спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; спостереження; моделювання ситуації; експериментування.

Навички підтримки здоров’я та ведення здорового способу життя

1.

Знає, в чому полягає суть основних спеціалізацій лікарів (офтальмолога, гастроенторолога, невропатолога, психіатра, кардіолога, хірурга, дерматолога тощо)

  • так, чітко знає про  суть спеціалізації фахівців
  • має нечітке уявлення про спеціалізації фахівців
  • не знає про суть спеціалізації фахівців

 

2.

Звертається до цих лікарів у разі потреби

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє  цього робити

 

3.

Може пояснити лікарю, в чому суть розладу здоров’я

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, оскільки не вміє  цього робити

 

4.

Розуміє рекомендації лікаря

  • так, за потреби може попросити лікаря про роз’яснення
  • не завжди розуміє, але може попросити значиму особу про роз’яснення
  • ні, завжди або майже у всіх випадках не розуміє рекомендацій лікаря, але  звертається за роз’ясненням
  • ні, завжди або майже у всіх випадках не розуміє рекомендацій лікаря, але  звертається за роз’ясненням

 

5.

Дотримується рекомендацій лікаря

  • так, робить це самостійно
  • так, за підтримки інших
  • ні, ігноруючи рекомендації та вказівки лікаря

 

6.

Знає про наявність контрацептивних засобів

  • так
  • ні

 

7.

Усвідомлює ризик венеричних захворювань, небажаної вагітності

  • так
  • ні

 

8.

Усвідомлює ризик вживання наркотиків, тютюну, алкоголю

  • так
  • ні

 

9.

Знає, що таке ВІЛ/СНІД

(відмінність між діагнозами, шляхи передачі, наслідки прояву)

  • так, володіє знаннями з цього питання
  • так, але має невиразне уявлення щодо цього питання
  • не знає

 

10.

Знає, де можна пройти тестування на ВІЛ/СНІД

  • так
  • ні

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав, спостереження; моделювання ситуації, тестування.

Навички пошуку роботи

1.

Усвідомлює, яка робота є доступною для нього

  • так
  • ні

 

2.

Може підготувати резюме

  • так
  • ні

 

3.

Може підготувати заяву для прийому на роботу

  • так
  • ні

 

4.

Знає про центри зайнятості, їх функції

  • так
  • ні

 

5.

Може звернутися до центрів зайнятості самостійно

  • так
  • ні

 

6.

Може домовитись про проходження співбесіди

  • так
  • ні

 

7.

Знає, як підготуватися до співбесіди

  • так
  • ні

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, працівниками закладу, в якому він перебував (вихователями, класним керівником, лікарем тощо) або прийомними батьками, батьками-вихователями, опікуном, піклувальником, в сім’ї яких отримувач проживав, спостереження; моделювання ситуації; експериментування, тестування.

Навички збереження робочого місця

1.

З’являється на роботу вчасно

  • так
  • ні

 

2.

Знає свої посадові обов’язки і виконує їх

  • так
  • ні

 

3.

Знає як спілкуватися з керівництвом, колегами

  • так
  • ні

 

4.

Знає як поводитися в колективі

  • так
  • ні

 

5.

Знає свої права, як працівник

  • так
  • ні

 

Можливі методи збору інформації: інтерв’ю/бесіда з отримувачем послуг, персоналом закладу, в якому він працює, його законним представником, моделювання ситуації.

 

 

Дата складання ______________________

 

Працівник, відповідальний за ведення випадку ___________________

 

 

                                                                                                          Додаток 6 до Інструкції

Оцінка соціальних мереж

 

Знайомі

Робота

1. Діаграма соціальної мережі

 

Сім'я

Навчальний заклад

Друзі

Клуби / церква

Сусіди 

Інше

Родичі

Інтернатний заклад

               
       

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2. Карта значимих людей

 

Ім'я

Вік :

Як довго ви знаєте один одного?
1.Меньше місяця
2. Від 1 місяця до 1 року.
3. Більше року.

Як часто ви зустрічаєтеся?
1. Ніколи
2. Декілька разів на рік
3. Кожен місяць
4.Щоденно /
щотижня

Якщо ти потребуєш допомоги, ти звернешся до нього / неї
1. Майже ніколи
2. Іноді

3. Завжди

Якщо ти засмучений ти підеш до неї / нього?
1. Майже ніколи
2. Іноді
3. Завжди

Хто ініціює контакт

1. Він / вона
2. Я
3. Обидва

Наскільки він / вона важливі для тебе?
1. Дуже важливий
2. Досить таки важливий

3. Не дуже важливий

Хотіли б ви щось змінити в цих відносинах
Зараз або пізніше?

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Список «Хто для чого»
 


До кого ви йдете:


• Коли відчуваєте себе хворим ...


• Коли вам треба зробити важкий вибір ...


• Коли у вас є грошовий борг і ви хочете з цим розібратися ...


• Коли у вас виникають питання щодо сексу ...


• Коли ви сердиті на своїх батьків ...


• Коли вам потрібна допомога з домашнім завданням ...


• Коли ви щасливі і хочете розділити цю радість ...


• Коли вам сумно ....


• Коли вам нудно, і ви хочете зайнятися чимось хорошим ...


• Коли ви не знаєте, як вирішити конфлікт ...


• Коли ви хочете обговорити своє майбутнє ...

 

Коли ви шукаєте роботу…

 

Коли ви приймаєте важливе рішення…


• І так далі

 

                                                                                                          Додаток 7 до Інструкції

 

Індивідуальний план роботи з отримувачем послуг

 

Отримувач послуг ____________________

 

Обставини, які впливають на життєдіяльність отримувача послуг (за результатами проведеного оцінювання)

 

 

 

 

 

 

 

 

Цілі, які є актуальними на момент складання плану

Ціль 1:

 

 

Ціль 2.

 

 

Ціль 3.

 

 

 

Завдання до цілі 1:

-

 

-

 

-

 

Дії:

 

Термін виконання

Примітка

про виконання

Отримувач послуг:

-

-

-

-

-

 

 

Працівник:

-

-

-

-

-

 

 

Заплановані модулі (тренінги, навчальні заняття) для отримувача послуг

 

Які наявні знання, навички, особливості, ресурси допоможуть досягненню цілі? (за результатами оцінювання)

 

 

Завдання до цілі 2:

-

 

-

 

-

 

Дії:

 

Термін виконання

Примітка

про виконання

Отримувач послуг:

-

-

-

-

-

 

 

Працівник:

-

-

-

-

-

 

 

Заплановані модулі (тренінги, навчальні заняття) для отримувача послуг

 

Які наявні знання, навички, особливості, ресурси допоможуть досягненню цілі? (за результатами оцінювання)

 

 

Завдання до цілі 3:

-

 

-

 

-

 

Дії:

 

Термін виконання

Примітка

про виконання

Отримувач послуг:

-

-

-

-

-

 

 

Працівник:

-

-

-

-

-

 

 

Заплановані модулі (тренінги, навчальні заняття) для отримувача послуг

 

Які наявні знання, навички, особливості, ресурси допоможуть досягненню цілі? (за результатами оцінювання)

 

 

Ставлення отримувача послуг до запланованих дій, готовність до співпраці

 

________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Домовленості щодо частоти зустрічей для оцінки та обговорення виконання плану індивідуальної роботи

__________________________________________________________________

Дата складання плану _________________________

Підписи:

Працівник, відповідальний за ведення випадку ______________________

Отримувач послуг _________________________

 

                                                                                                                      Додаток до Плану

Підсумковий звіт

 

Дата зустрічі ___________________________________________

 

Фахівці, залучені до зустрічі _______________________________________

 

Ціль 1.

 

Запланований період часу для досягнення цілі (у місяцях)
 

 

Реально використаний час (у місяцях)

 

 

Що було зроблено для досягнення цілі 1 (чіткі індикатори виконання: дії, їх кількість, наприклад: проведено 2 зустрічі з інспектором центру зайнятості щодо постановки на облік отримувача послуг)

 

 

Досягнуті кінцеві результати

 

 

 

Чи вважає отримувач послуг, що він отримав необхідну допомогу?

 

 

Чи задоволений отримувач послуг результатами?

 

 

 

 

 

 

Домовленості щодо найближчого майбутнього (що потрібно зробити, чи є доцільним продовжувати роботу, чи виявив бажання отримувач послуг продовжувати роботу)

 

 

 

Підписи:

 

Працівник, відповідальний за ведення випадку _________________

 

 

Отримувач послуг ____________________

 

Якщо одна зі сторін не поставила підписи, що є причиною?

 

 

                                                                                                          Додаток 8 до Інструкції

Карти цілей

 

Матеріальні потреби

Я б хотів мати або встановити такі речі:
• холодильник
• телевізор
• ліжко
• стільці
• I-pod
• музичну систему
• пральну машину
• шафу
• столи
• книги
• мобільний телефон
• спортивне взуття
• щось ще ...

Спосіб життя

Я б хотів:
• мати власну кімнату
• жити в іншому місті
• знати більше про те, як знайти місце проживання
• мати тихе місце для себе.
• навчитися готувати
• мати мотоцикл
• заплатити борги
• позичити грошей / отримати позику
• економити гроші
• керувати своїми фінансами
• краще стежити за чистотою свого приміщення.
• частіше мити посуд
• жити якомога чіткіше виконуючи режим дня
• застилати власне ліжко
• пофарбувати свою кімнату
• щось ще ...

Вільний час


Я б хотів:
• мати більше кишенькових грошей
• не грати на гроші
• займатися більше фізичними вправами
• триматися подалі від кримінальних угруповань
• триматися подалі від поганих друзів
• знати, як користуватися громадським транспортом
• навчиться водити
• відвідувати спортивний клуб
• слухати музику
• писати
• навчиться грати на музичному інструменті
• мати більше часу на розваги
• танці
• мати гарне ліжко
• їздити за місто
• мати менше зобов'язань
• менше боятися і хвилюватися
• кататися на велосипеді, гуляти
• щось ще ...

Сім'я


Я б хотів:
• бачити частіше свою сім'ю
• поліпшити свої взаємини
• знати своїх сестер / братів
• забути минуле
• пробачити
• знати більше про своїх родичів
• створити свою сім'ю
• побачити моїх батька / мати / дядька / бабусю / дідуся
• щось ще ...

Відносини з владою, вирішення офіційних питань
 

Я б хотів:
• знати, що говорити, коли я дзвоню в офіс або посадовій особі
• знати, що робити, якщо до мене несправедливо ставляться
• навчитися заповнювати складні форми і бланки
• не боятися міліції
• знати, що робити, коли щось зі мною трапитися
• не стати учасником злочину
• знати де і як отримати документи, що засвідчують мою особу
• розв'язувати проблеми з міліцією і владою
• подати заяву на вступ до навчального закладу
• щось ще

Взаємовідносини, інтимне життя і секс


Я б хотів:
• знайти того, хто зробить мене щасливим
• перестати битися (боротися)
• проводити більше часу зі своїм хлопцем / дівчиною
• мати партнера, який мене поважає
• насолоджуватися сексуальними стосунками
• зустріти того, на кого можна покластися
• ладнати зі своїми братами і сестрами
• заводити друзів
• знайти когось, з ким можна поговорити з приводу сексуальних проблем (гомосексуалізм)
• мати сексуальні стосунки
• щоб до мене не приставали
• мати сім'ю
• не одружитися / не виходити заміж
• щось ще

Здоров'я та зовнішній вигляд


Я б хотів:
• відчувати себе у формі
• схуднути
• мати більше енергії
• рідше потрапляти в нещасні випадки
• добре виглядати
• бути симпатичним
• їсти здорову їжу
• перестати палити
• перестати вживати алкоголь
• контролювати свою поведінку і почуття
• відвідувати зубного лікаря
• подолати свою депресію
• інше

Освіта і робота


Я б хотів:
• рідше пропускати заняття в навчальному закладі
• отримати диплом
• навчитися писати грамотно
• вивчити який
-небудь мову
• поліпшити моє читання
• вести себе добре під час занять
• ладити з викладачами
• робити домашнє завдання
• навчитися виконувати домашнє завдання
• займатися спортом
• мати фінансову підтримку для здобуття освіти
• знати, як влаштуватися на роботу
• розв'язувати проблеми з роботодавцем
• отримати роботу
• мати відповідний одяг, щоб отримати роботу
• поліпшити свою зовнішність
• інше

Дружба та громадські відносини


Я б хотів:
• проводити більше часу з друзями
• бути своїм для когось
• надсилати листи друзям / родині
• приходити / не спізнюватися на зустрічі
• ладити з одногрупниками

• ладити з сусідами по кімнаті
• помиритися з другом
• знайти когось, хто вислухає мене
• навчитися приймати правильні рішення
• мати мету в житті
• знати, як сказати НІ
• мати більше друзів.
• мати найкращого друга
• знайти себе
• мати друзів, які не п'ють / не вживають наркотики
• бути чесним
• інше


                                                                                                          Додаток 9 до Інструкції

 

Звіт про зустріч № ________

Отримувач послуг _______________________________________

Дата зустрічі ___________________________________________

Фахівці, залучені до зустрічі _______________________________________

 

Питання до розгляду на зустрічі

 

 

 

 

 

Що вдалося досягти за період після останньої зустрічі

 

 

 

 

 

Проблемні питання, що виникають на даний час

 

 

 

 

 

Пропозиції, прийняті рішення

 

 

 

Дата наступної зустрічі ________________________

 

Працівник, відповідальний за ведення випадку           ___________________

(підпис)

 

Отримувач послуг ____________________________

(підпис)

 

 

                                                                                                          Додаток 10 до Інструкції

 

Лист оцінки рівня компетентності отримувача послуг

 

 

Отримувач послуг: ________________________

 

 

Дата внесення записів: ______-______-_______ Дата завершення: ________-________-_______

 

 

Контрольні цифри: 0 = немає, 1 = небагато, 2 = значно, 3 = повністю, 4 = невідомо.

 

1. Формування стосунків з  рідними

Визначає місце отримувача послуг в системі взаємовідносин.

 

Здатність:

Брати на себе ініціативу у встановленні контакту з рідними (телефонні дзвінки, листи) ................... 0 1 2 3 4

Вести бесіду з рідними ................................................................................................................................ 0 1 2 3 4

Наважитися висловити свою думку у розмові з рідними......................................................................... 0 1 2 3 4

Домовлятися з рідними за наявності розбіжностей ................................................................................. 0 1 2 3 4

Залагоджувати суперечки ……………….. ................................................................................................ 0 1 2 3 4

Демонструвати розуміння точки зору і права вибору брата (братів) / сестри (сестер) ........................ 0 1 2 3 4

Пам'ятати дні народження рідних та вітати їх …….................................................................................. 0 1 2 3 4

Розуміти, чого чекати від батьків/рідних................................................................................................... 0 1 2 3 4

Просити допомоги у батьків/рідних при вирішенні проблем.................................................................. 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

2. Участь в навчальному процесі чи роботі

Знання і навички, які дають можливість оволодіти професією.

 

Здатність:

Приходити в навчальний заклад / на роботу вчасно ............................................................................... 0 1 2 3 4

Слухати викладача, начальника і одногрупників/ колег ........................................................................ 0 1 2 3 4

Задавати питання, якщо щось незрозуміло .............................................................................................. 0 1 2 3 4

Реагувати на прохання викладача / начальника ...................................................................................... 0 1 2 3 4

Розділяти роботу на послідовні етапи і планувати її .............................................................................. 0 1 2 3 4

Працювати над чимось певний період часу ............................................................................................. 0 1 2 3 4

Виконувати / доводити до кінця роботу, яка не дуже подобається ....................................................... 0 1 2 3 4

Визначать свої можливості та їх межі ...................................................................................................... 0 1 2 3 4

Пишатися своєю роботою і демонструвати це …………………………………………………………. 0 1 2 3 4

Знати, що можна і що не можна говорити викладачу / начальнику ....................................................... 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

3. Розумне використання вільного часу

Розваги у вільний час і правильне проведення часу, коли немає ніяких справ і зобов'язань.

 

Здатність:

Організовувати свій вільний час ………………………….......................................................................... 0 1 2 3 4

Проводити вільний час з іншими ................................................................................................................. 0 1 2 3 4

Брати на себе ініціативу в організації вільного часу .................................................................................. 0 1 2 3 4

Конструктивно взаємодіяти про проведенні вільного часу в групі однолітків….…………………....... 0 1 2 3 4

Приймати правила спільної діяльності ................................................. ……………………………..….... 0 1 2 3 4

Робити своє дозвілля змістовним і цікавим .............................................................. .................................. 0 1 2 3 4

Ясно дати зрозуміти іншим, що він чи вона тільки "новачок" в цій діяльності, і що саме тому не все

виходить .......................... ............................................................................................................................... 0 1 2 3 4

Продовжувати заняття, навіть якщо вже не дуже цікаво ........................................................................... 0 1 2 3 4

Розуміти свої потенційні можливості та обмеження .................................................................................. 0 1 2 3 4

Знати про різні види та можливості розваг ................................................................................................. 0 1 2 3 4

Користуватися бібліотекою і відеотекою ................................................……………………………….... 0 1 2 3 4

Знати, де можна знайти інформацію про (спортивні) клуби і як можна вступити туди ......................... 0 1 2 3 4

Проводити приємно вільний час у вихідні дні ……………………............................................................ 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

4. Створення та утримання власного житла та умов життя

Пошук або створення місця, де отримувач послуг може жити і уживатися із сусідами

 

Здатність:

Готувати прості страви ....................................…………………………………………………………….. 0 1 2 3 4

Знати, що треба купити для приготування їжі і як робити покупки ......................................................... 0 1 2 3 4

Користуватися раціонально грошима з урахуванням пріоритетних потреб……………………………. 0 1 2 3 4

Регулярно збирати брудну білизну в кошик для прання ............................................................................ 0 1 2 3 4

Сортувати білизну для прання і користуватися пральною машиною ....................................................... 0 1 2 3 4

Мити й сушити посуд ..............................................………………………………………………………... 0 1 2 3 4

Прибирати регулярно свою власну кімнату ........................................…………………………………..... 0 1 2 3 4

Утримувати кімнату в чистоті…………………………………………….................................................... 0 1 2 3 4

Підтримувати чистоту і порядок у всьому житлі (вітальні, кухні, ванній та туалетній кімнатах) ......... 0 1 2 3 4

Прибирати регулярно кімнати загального користування

(вітальню, кухню, ванну та туалетну кімнати)  ........................................................................................... 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

5. Відносини з органами влади, державними установами і організаціями

Є заклади і люди на місцях, з якими взаємодіє отримувач послуг, у відповідності з існуючими правилами і законами. Уміння відстояти свої інтереси.

 

Здатність:

Не боятися задати питання посадовій особі (про те, що знає або чого не знає) ..................................... 0 1 2 3 4

Не боятися висловити свою думку посадовій особі .................................................................................. 0 1 2 3 4

Домовлятися з органами влади, якщо є розбіжності ................................................................................. 0 1 2 3 4

Знати, що можна і що не можна сказати посадовій особі ......................................................................... 0 1 2 3 4

Знати, які органи влади для чого і які у них повноваження ..................................................................... 0 1 2 3 4

Визнавати авторитет офіційних органів ..........................................……………………………………... 0 1 2 3 4

Знати, як поводитися в установах, закладах для обслуговування громадян (пошта, лікарня, банк,

соціальні служби) .......................................................................................................................................... 0 1 2 3 4

Самостійно користуватися громадським транспортом .............................................……………….…... 0 1 2 3 4

Знати, як заповнювати складні бланки і форми (про трудову діяльність, зі страхування

і т.д.), або знати, до кого звернутися за допомогою .................................................................................. 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

6. Турбота про своє здоров'я і зовнішній вигляд

Сприяє хорошому фізичному стану і приємному зовнішньому вигляду, правильному харчуванню та уникає ситуацій, що загрожують.

 

Здатність:

Умиватися або приймати душ щодня і чистити зуби ................................................................................. 0 1 2 3 4

Дезінфікувати рани …………………………................................................................................................ 0 1 2 3 4

Регулярно міняти білизну і шкарпетки .......................................................................................................  0 1 2 3 4

Одягатися відповідним чином (одяг чистий, добре сидить) ..................................................................... 0 1 2 3 4

Лягати спати вчасно і регулярно .................................................................................................................. 0 1 2 3 4

Їсти вчасно і регулярно ............................…………………………………………………………………. 0 1 2 3 4

Складати раціон здорового харчування………………………………………............................................ 0 1 2 3 4

Розумно ставитися до споживання алкоголю ..........................................………………………………... 0 1 2 3 4

Знати наслідки вживання алкоголю та наркотиків .................................................................................... 0 1 2 3 4

Знати свою реакцію на алкоголь і наркотики ........................................………………………………..... 0 1 2 3 4

Користуватися медичними послугами (лікаря, стоматолога, аптеки, лікарні) ........................................ 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

7. Створення та підтримка дружніх відносин і соціальних контактів

Уміння встановлювати і підтримувати контакти, звертати увагу на те, що можуть принести ці стосунки, бути відкритим для дружби, висловлювати і отримувати довіру, взаємну підтримку.

 

Здатність:

Встановлювати контакти ............................................................................................................................ 0 1 2 3 4

Підтримувати контакти .............................................................................................................................. 0 1 2 3 4

Призначати зустрічі і вчасно приходити на них ....................................................................................... 0 1 2 3 4

Спілкуватися з однолітками ........................................................................................................................ 0 1 2 3 4

Слухати інших .............................................................................................................................................. 0 1 2 3 4

Сприймати колективні рішення .................................................................................................................. 0 1 2 3 4

Відповідати на образи жартом, ігнорувати їх або спокійно говорити, що все це вже

набридло .................................. ..................................................................................................................... 0 1 2 3 4

Звертатися по допомогу, якщо він / вона не може зробити щось або чогось не знає ............................ 0 1 2 3 4

Чуйно ставитися до проявів емоцій інших ......................................……………………………………... 0 1 2 3 4

Висловлювати свої власні почуття .............................................................................................................. 0 1 2 3 4

Сказати "ні", коли інші хочуть змусити зробити те, що він / вона не хоче ............................................. 0 1 2 3 4

Отримувати компліменти ............................................................................................................................. 0 1 2 3 4

Сприймати критику ....................................................................................................................................... 0 1 2 3 4

Допомагати одноліткам у їх діяльності ....................................................................................................... 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

8. Ставлення до інтимного і сексуального життя

Визначає особисті якості і бажання в інтимних і сексуальних стосунках

 

Здатність:

Встановлювати контакт з тим, хто подобається ......................................................................................... 0 1 2 3 4

Проявляти симпатію до людини, яка подобається...................................................................................... 0 1 2 3 4

Розрізняти, що подобається і що не подобається в особистих стосунках ................................................ 0 1 2 3 4

Висловлювати, що подобається і що не подобається в особистих стосунках  ......................................... 0 1 2 3 4

Розуміти, що іншому подобається і що не подобається в особистих стосунках ...................................... 0 1 2 3 4

Говорити «ні», якщо не хочеться щось робити ................................…………………………………........ 0 1 2 3 4

Припиняти стосунки, якщо не хочеться їх далі будувати .........................................……………………. 0 1 2 3 4

Припиняти стосунки, якщо не хочеться партнеру їх далі будувати........................................................... 0 1 2 3 4

Мати достатні знання про контрацепцію ..................................................................................................... 0 1 2 3 4

Нести відповідальність за контрацепцію ..................................................................................................... 0 1 2 3 4

Мати достатні знання про хвороби, які передаються статевим шляхом .................................................. 0 1 2 3 4

Попередити партнера, у випадку, якщо є хвороба, яка передається статевим шляхом .......................... 0 1 2 3 4

 

Сильні сторони:

________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Що потребує вивчення, розвитку:

________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Працівник, відповідальний за ведення випадку                ____________________________

(підпис)

 

Додаток 11 до Інструкції

 

Підсумкова оцінка стану та потреб отримувача послуг на момент виходу з соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Прізвище, ім’я, по батькові отримувача послуг _________________________

_______________________________________________________________

 

Дата народження __________________________

 

Фактичний термін перебування у гуртожитку  з ___________ до __________

 

Паспортні дані _____________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

Причини вибуття отримувача послуг з гуртожитку _____________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

Адреса, за якою буде проживати  та номер телефону____________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

Дата вибуття_________________________ № наказу____________________

 

1. Життєва ситуація та потреби (зазначаються стан та наявні навички  на момент виходу із закладу,  готовність до самостійного проживання у громаді)

 

1.Здоров’я

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

2.Соціально-побутові навички

________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

3. Працевлаштування\зайнятість (громадські роботи, стажування)

_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Освіта (в тому числі підвищення кваліфікаційного рівня)

_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

5. Стосунки з рідними (за наявності), соціальним оточенням __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Матеріальне становище, джерело доходів __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

РЕКОМЕНДАЦІЇ для подальшої соціальної роботи з отримувачами послуг за місцем проживання

(зазначаються необхідні ресурси, заходи  для отримання допомоги з метою належного проживання в громаді)

 

1.Здоров’я

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

2.Соціально-побутові навички

________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________

3. Працевлаштування\зайнятість (громадські роботи, стажування)

_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Освіта (в тому числі підвищення кваліфікаційного рівня)

_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

5. Стосунки з рідними (за наявності), соціальним оточенням __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Матеріальне становище, джерело доходів __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Додаткові потреби та необхідні заходи для їх забезпечення

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Рекомендація щодо необхідності взяття під соціальний супровід

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Працівник, відповідальний за ведення випадку           ____________________

(підпис)

Директор                                                       ____________________________

(підпис)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих від 28.10.2011 № 01/708

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                   Директорам республіканського

(АР Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських

центрів соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді

 

Про направлення наказу

 

Шановні колеги!

 

Державною соціальною службою для сім¢ї, дітей та молоді  розроблено наказ від 13.10.2011 № 29 «Про затвердження Інструкції щодо надання соціальних послуг соціальним гуртожиткам для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Направляємо наказ та просимо забезпечити його впровадження та дотримання в роботі.

 

 

 

Заступник директора                                                                     І.М. Дубініна

 

 

 

 

 

 

 

http://zakonst.rada.gov.ua/images/gerb.gif

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

26.09.2016 № 1067

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2016 р.
за № 1367/29497

     

Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ)

Відповідно до абзацу чотирнадцятого статті 1 Закону України "Про соціальні послуги", пункту 4 розділу ІV плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня 2016 року № 418-р, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Державний стандарт соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ), що додається.

2. Управлінню профілактики соціального сирітства (Пінчук І.М.) забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Устименка С.О.

Міністр

А. Рева

ПОГОДЖЕНО:

Генеральний секретар
Всеукраїнського громадського об'єднання
"Національна Асамблея інвалідів України"

Заступник Міністра фінансів України -
керівник апарату

Керівник Секретаріату
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні

Голова
Спільного представницького органу
об'єднань профспілок

Перший заступник Міністра
освіти і науки України

Перший заступник
Виконавчого директора
Асоціації міст України

 В. Назаренко


Є. КапінусР. ІллічовГ.В. Осовий


В. КовтунецьО.В. Слобожан

     

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
26.09.2016 № 1067

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2016 р.
за № 1367/29497

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ
соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ)

І. Загальні положення

1. Цей Державний стандарт визначає зміст, обсяг, умови та порядок надання соціальної послуги соціальної інтеграції випускникам інтернатних закладів (установ), показники її якості для суб’єктів усіх форм власності та господарювання, які надають цю послугу.

2. Цей Державний стандарт застосовується для:

1) організації надання соціальної послуги соціальної інтеграції вихованцям інтернатних закладів (установ) різних типів і форм власності з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які у поточному навчальному році здобувають базову або повну загальну середню освіту, та особам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховувались в інтернатних закладах (установах) (далі - випускники інтернатного закладу);

2) здійснення моніторингу та контролю за якістю надання соціальної послуги соціальної інтеграції.

3. У цьому Державному стандарті терміни вживаються в таких значеннях:

висновок інтернатного закладу (установи) - документ, що містить інформацію про рівень оволодіння життєвими навичками, готовності до самостійного життя та потреби потенційного отримувача послуг, підготовлений інтернатним закладом (установою) та наданий суб’єкту, що надає соціальну послугу соціальної інтеграції;

індивідуальний план надання соціальної послуги соціальної інтеграції випускника інтернатного закладу/установи - документ, складений на підставі комплексної оцінки індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, в якому зазначено заходи, що становлять зміст послуги, визначаються строки їх виконання та відповідальні за виконання, періодичність перегляду індивідуального плану;

мультидисциплінарна команда - група спеціалістів, уповноважених різними суб’єктами чи надавачем послуг (психолог, юрист, соціальний педагог тощо), тимчасово створена для забезпечення колегіальності рішень й узгодженості дій при наданні послуги соціальної інтеграції випускнику інтернатного закладу (установи);

надавач соціальної послуги соціальної інтеграції - фахівець із соціальної роботи (соціальний працівник, соціальний педагог, інший фахівець або мультидисциплінарна команда), який (яка) безпосередньо проводить заходи, що становлять зміст соціальної послуги інтеграції;

отримувач соціальної послуги соціальної інтеграції - вихованець інтернатного закладу (установи) із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, який у поточному навчальному році здобуває базову або повну загальну середню освіту; особа із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яка виховувалась в інтернатному закладі (установі);

оцінка потреб - процес збору, узагальнення та аналізу надавачем послуги інформації про індивідуальні потреби отримувача послуги та рівень оволодіння ним життєвими навичками з метою розроблення індивідуального плану надання соціальної послуги соціальної інтеграції випускника інтернатного закладу (установи);

соціальна послуга соціальної інтеграції - комплекс заходів із надання допомоги випускникам інтернатних закладів (установ), спрямований на розвиток соціальної компетентності, сприяння реалізації особистісного потенціалу в період переходу до самостійного життя, мінімізацію ризиків потрапляння у складні життєві обставини;

суб’єкт, що надає соціальну послугу соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів/установ, - підприємства, установи, організації, заклади незалежно від форми власності та господарювання, фізичні особи - підприємці, які відповідають Критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2012 року № 1039.

Інші терміни застосовуються у значеннях, наведених у Цивільному кодексі України, Законах України "Про соціальні послуги", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про охорону дитинства", "Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", постанові Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2013 року № 324 "Про затвердження Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів" та в інших нормативно-правових актах.

ІІ. Загальні підходи до організації та надання соціальної послуги інтеграції

1. Підставою для надання соціальної послуги соціальної інтеграції (далі - соціальна послуга інтеграції) є письмове/усне звернення (заява) до надавача соціальної послуги соціальної інтеграції (далі - надавач соціальної послуги інтеграції) служби у справах дітей, керівника інтернатного закладу (установи), в якому (якій) проживає та виховується потенційний отримувач соціальної послуги інтеграції, або особисте звернення особи із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яка виховувалась в інтернатному закладі (установі).

2. Рішення про надання соціальної послуги інтеграції приймається суб’єктом, що надає соціальну послугу інтеграції, протягом 14 календарних днів з дати отримання звернення про надання такої послуги за результатами ознайомлення з висновком інтернатного закладу (установи) або початкової оцінки потреб особи із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яка звернулася до суб’єкта, що надає послугу.

За результатами прийнятого рішення суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції (далі - суб’єкт, що надає послугу), видає відповідний наказ, у якому визначається фахівець, відповідальний за надання соціальної послуги інтеграції. На підставі наказу укладається договір про надання соціальної послуги інтеграції (далі - договір).

Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, може відмовити отримувачеві соціальної послуги інтеграції в її наданні, якщо напрям діяльності суб’єкта, що надає соціальні послуги, не відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувача соціальної послуги інтеграції.

Відмова повинна супроводжуватися письмовим поясненням причини та довідковою інформацією про можливість отримати необхідну соціальну послугу в іншого суб’єкта, що надає соціальну послугу, відповідно до спеціалізації.

3. У процесі надання соціальної послуги надавач соціальної послуги інтеграції активно взаємодіє з отримувачем соціальної послуги інтеграції та його близькими родичами, найближчим соціальним оточенням, враховує думку отримувача соціальної послуги інтеграції при визначенні його індивідуальних потреб, плануванні та проведенні заходів, що становлять зміст послуги.

Відповідно до виявлених потреб до надання соціальної послуги залучаються педагоги та фахівці інтернатного закладу (установи), спеціалісти інших закладів, підприємств чи організацій, представники громади (за згодою), які об’єднуються у мультидисциплінарну команду.

4. Підставами для припинення надання соціальної послуги інтеграції є:

успішне виконання індивідуального плану та досягнення позитивного результату щодо інтеграції отримувача соціальної послуги інтеграції;

закінчення строку дії договору про надання соціальної послуги інтеграції;

перенаправлення отримувача соціальної послуги інтеграції до іншого надавача соціальної послуги інтеграції у зв’язку зі зміною місця його проживання (перебування);

письмова відмова від послуги отримувача соціальної послуги інтеграції.

5. Рішення про завершення надання соціальної послуги інтеграції обговорюється з членами мультидисциплінарної команди за результатами підсумкового перегляду індивідуального плану та приймається надавачем соціальної послуги інтеграції разом з отримувачем соціальної послуги інтеграції та/або його законним представником.

6. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, видає наказ про завершення надання соціальної послуги інтеграції та обов’язково інформує отримувача соціальної послуги інтеграції про можливість подальшої підтримки та отримання інших соціальних послуг з урахуванням його індивідуальних потреб.

ІІІ. Укладання договору про надання соціальної послуги інтеграції

1. Після видання наказу про надання соціальної послуги інтеграції з отримувачем соціальної послуги інтеграції та його законним представником (у разі якщо отримувачем соціальної послуги інтеграції є неповнолітня особа) протягом 7 робочих днів укладається договір.

2. У договорі зазначаються умови надання соціальної послуги інтеграції та зобов’язання сторін, місце її надання, періодичність зустрічей надавача соціальної послуги інтеграції з отримувачем соціальної послуги інтеграції, тривалість надання соціальної послуги інтеграції.

3. Договір підписується отримувачем соціальної послуги інтеграції, його законним представником (у разі його наявності) та представником суб’єкта, що надає послугу. Кожна зі сторін отримує один примірник договору.

ІV. Визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги інтеграції

1. Після укладення договору проводиться оцінка потреб отримувача соціальної послуги інтеграції та визначається рівень його готовності до самостійного життя (комплексна оцінка) за формою, наведеною в додатку 1 до цього Державного стандарту. Строк проведення оцінки потреб не повинен перевищувати 30 календарних днів.

2. Оцінка потреб отримувача соціальної послуги інтеграції проводиться надавачем соціальної послуги інтеграції із залученням отримувача соціальної послуги інтеграції та його законного представника, а також членів мультидисциплінарної команди. При оцінюванні індивідуальних потреб надавач соціальної послуги інтеграції використовує інформацію з особової справи отримувача соціальної послуги інтеграції (у разі якщо отримувачем соціальної послуги інтеграції є неповнолітня особа), необхідну для надання послуги, зокрема щодо місця його походження, наявності батьків чи інших родичів, забезпечення житлом, стану здоров’я, а також висновки та рекомендації працівників інтернатного закладу стосовно рівня сформованості соціально-побутових навичок, освітнього рівня, особливостей розвитку та поведінки, здібностей та інтересів, професійної орієнтації, рівня готовності до самостійного життя тощо, з дотриманням норм законодавства про захист персональних даних.

3. У ході проведення оцінки потреб отримувача соціальної послуги інтеграції розробляється індивідуальний план надання соціальної послуги інтеграції та розпочинається надання послуги.

V. Складання індивідуального плану надання соціальної послуги інтеграції

1. Індивідуальний план надання соціальної послуги інтеграції (далі - індивідуальний план) є основою для надання соціальної послуги та ґрунтується на оцінці потреб отримувача соціальної послуги інтеграції.

2. Індивідуальний план складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Державного стандарту, та узгоджується з отримувачем соціальної послуги інтеграції та/або його законним представником (якщо отримувачем соціальної послуги інтеграції є неповнолітня особа).

Якщо отримувачем соціальної послуги інтеграції є дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, індивідуальний план узгоджується з індивідуальним планом соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що складається відповідно до Типового положення про комісію з питань захисту прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866, і розглядається як його додаток.

Індивідуальний план складається у двох (трьох) примірниках і підписується отримувачем соціальної послуги інтеграції, його законним представником (якщо отримувачем соціальної послуги інтеграції є дитина) та суб’єктом, що надає соціальну послугу інтеграції.

По одному примірнику індивідуального плану надається отримувачу соціальної послуги інтеграції та його законному представнику (у разі його наявності), один - залишається у надавача соціальної послуги інтеграції.

3. З метою досягнення позитивних результатів соціальної послуги інтеграції не менше ніж один раз на квартал проводиться проміжний перегляд індивідуального плану та його корегування.

4. Підсумковий перегляд індивідуального плану проводиться впродовж останнього місяця надання соціальної послуги інтеграції.

VІ. Місце та строки надання соціальної послуги інтеграції

1. Соціальна послуга інтеграції надається за місцем проживання (перебування) отримувача соціальної послуги інтеграції або в приміщенні суб’єкта, що надає послугу.

2. Для учнів випускних класів інтернатного закладу надання соціальної послуги інтеграції починається не пізніше ніж за чотири місяці до завершення навчального року та продовжується після вибуття з інтернатного закладу (установи).

Строк надання соціальної послуги інтеграції визначається індивідуально для кожного отримувача соціальної послуги інтеграції залежно від його потреб, узгоджується з отримувачем соціальної послуги інтеграції та/або його законним представником і зазначається в договорі.

3. У разі зміни отримувачем соціальної послуги інтеграції постійного місця проживання (перебування) надавач соціальної послуги інтеграції не пізніше ніж через п’ять робочих днів повідомляє про це відповідний місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, а також службу у справах дітей (якщо отримувачем соціальної послуги інтеграції є неповнолітня особа) та передає інформацію про отримувача соціальної послуги інтеграції, стан виконання індивідуального плану та рекомендації щодо подальшої роботи з отримувачем соціальної послуги інтеграції.

У разі запланованої зміни місця перебування (проживання) неповнолітнього отримувача соціальної послуги інтеграції інформація про нього направляється не пізніше ніж за місяць до запланованої дати вибуття отримувача соціальної послуги інтеграції з інтернатного закладу (установи).

VІІ. Принципи надання соціальної послуги інтеграції

1. Доступність соціальної послуги інтеграції:

суб’єкт, який надає соціальну послугу інтеграції, вживає заходів щодо інформування отримувачів соціальної послуги інтеграції та/або їхніх законних представників про соціальну послугу інтеграції, порядок звернення за її наданням, порядок та умови її надання. Інформація для отримувачів соціальної послуги інтеграції розміщується на спеціальних стендах у доступному місці приміщення суб’єкта, що надає послугу, в інтернатних закладах (установах), соціальних гуртожитках для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, гуртожитках, що належать навчальним закладам, та в інших установах, організаціях. Інформація має бути доступною та зрозумілою для потенційних отримувачів послуг.

2. Незалежність отримувача соціальної послуги інтеграції:

надавачі соціальної послуги інтеграції застосовують індивідуальний підхід (з урахуванням фізичного та психічного стану отримувачів соціальної послуги інтеграції) та шанобливо ставляться до кожного отримувача соціальної послуги інтеграції незалежно від його етнічного та соціального походження, релігійних та інших переконань, віку, статі, стану здоров’я;

надавач соціальної послуги інтеграції залучає та заохочує отримувача соціальної послуги інтеграції до активної участі в усіх заходах, що становлять зміст послуги, шляхом надання йому можливості висловлювати свою точку зору з питань, що стосуються його життя та впливають на нього і на його майбутнє; сприяє поступовому підвищенню рівня самостійності отримувача соціальної послуги інтеграції у прийнятті рішень щодо власного життя, відповідальності за прийняті рішення, зводить до мінімуму необхідність приймати рішення за нього;

при наданні соціальної послуги інтеграції, зокрема при складанні та реалізації індивідуального плану, надавач соціальної послуги інтеграції бере до уваги сильні сторони отримувача соціальної послуги інтеграції, мотивує та спонукає його до самостійного виконання заходів індивідуального плану та поступового зростання відповідальності;

надавач соціальної послуги інтеграції інформує отримувача соціальної послуги інтеграції та/або його законного представника про їхні права та обов’язки, а також про органи державної влади й громадські організації, до повноважень яких належить забезпечення захисту прав людини та прав дітей, шляхом розміщення інформації на інформаційних стендах, вручення інформаційних листівок, буклетів.

3. Захист і безпека отримувача соціальної послуги інтеграції:

надавач соціальної послуги інтеграції провадить свою діяльність із повагою до гідності отримувача соціальної послуги інтеграції та з недопущенням негуманних і дискримінаційних дій, застосування фізичного, психологічного чи інших форм насильства або жорстокого поводження;

надавач соціальної послуги інтеграції інформує отримувачів соціальної послуги інтеграції щодо їхніх прав та обов’язків:

отримувачам соціальної послуги інтеграції та їхнім законним представникам надається інформація про порядок оскарження непрофесійних дій надавача соціальної послуги інтеграції;

надавачу соціальної послуги інтеграції забороняється використовувати для особистих цілей речі отримувачів соціальної послуги інтеграції, отримувати від них кошти, подарунки тощо;

надавач соціальної послуги інтеграції у разі виявлення при наданні послуги факту загрози життю чи здоров’ю неповнолітнього отримувача соціальної послуги інтеграції негайно інформує службу у справах дітей.

4. Конфіденційність інформації:

надавач соціальної послуги інтеграції вживає заходів щодо захисту персональних даних відповідно до вимог Законів України "Про інформацію", "Про захист персональних даних", конфіденційної інформації щодо отримувачів соціальної послуги інтеграції та їхніх законних представників;

надавач соціальної послуги інтеграції в обов’язковому порядку ознайомлює отримувачів соціальної послуги інтеграції із заходами з дотримання принципу конфіденційності;

надавач соціальної послуги інтеграції інформує отримувачів соціальної послуги інтеграції про нерозголошення отриманої ними конфіденційної інформації.

VІІІ. Зміст соціальної послуги інтеграції

1. Основними заходами, що становлять зміст соціальної послуги інтеграції (додаток 3), передбачено:

відвідування отримувача соціальної послуги інтеграції за місцем його проживання (перебування);

оцінка потреб отримувача соціальної послуги інтеграції та визначення рівня його готовності до самостійного життя (комплексна оцінка);

психологічна підтримка (допомога у формуванні позитивної мотивації, впевненості в собі, позитивної самооцінки, навичок спілкування, розв’язання конфліктних ситуацій тощо);

розвиток, формування та підтримка соціальних навичок (самостійного життя, самообслуговування, планування бюджету, прийняття та реалізація рішень, формування здорового способу життя та безпечної поведінки, комунікативні навички тощо);

консультування з питань професійного самовизначення, здобуття освіти, працевлаштування;

допомога отримувачу соціальної послуги інтеграції у зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків (зустрічі, бесіди, спілкування телефоном із позитивно налаштованими родичами отримувача соціальної послуги соціальної інтеграції);

підбір і закріплення наставника за отримувачем послуги соціальної інтеграції, надання підтримки наставнику в його діяльності;

інформування з питань прав і гарантій, установлених чинним законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

інформування щодо органів, організацій та закладів, які можуть надавати підтримку отримувачу соціальної послуги інтеграції після вибуття з інтернатного закладу (установи);

проведення групових форм роботи з отримувачами соціальної послуги інтеграції (тренінги, практичні заняття, рольові ігри, дискусії, групи взаємодопомоги);

залучення до надання соціальної послуги інтеграції інших суб’єктів соціальної роботи та ресурсів громади;

направлення отримувача соціальної послуги інтеграції до інших надавачів соціальних послуг інтеграції, у тому числі для отримання спеціалізованих послуг;

посередництво та представництво інтересів отримувача соціальної послуги інтеграції;

листування з іншими суб’єктами надання соціальних послуг, оформлення запитів до установ та організацій.

2. Зміст і обсяг соціальної послуги інтеграції для кожного отримувача соціальної послуги інтеграції визначаються залежно від індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані.

3. У разі успішного виконання індивідуального плану надавач соціальної послуги інтеграції проводить заходи щодо підготовки отримувача соціальної послуги інтеграції до завершення її надання, спрямовані на підвищення його самостійності та відповідальності за свою життєдіяльність.

4. Після завершення надання соціальної послуги інтеграції надавач соціальної послуги інтеграції впродовж шести місяців з дати завершення надання соціальної послуги проводить моніторинг стабільності досягнутих результатів шляхом індивідуальних зустрічей, телефонних розмов з отримувачем соціальної послуги інтеграції та його наставником.

У разі вступу отримувача соціальної послуги інтеграції до вищого або професійно-технічного навчального закладу поза межами адміністративно-територіальної одиниці, у якій проводить свою діяльність суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, повернення отримувача соціальної послуги інтеграції за місцем свого походження моніторинг проводиться шляхом обміну інформацією з фахівцями відповідних служб, органів і закладів за новим місцем проживання (перебування) отримувача соціальної послуги інтеграції.

ІХ. Використання ресурсів при організації надання соціальної послуги інтеграції

1. Суб’єкт, що надає послугу інтеграції, забезпечує необхідну кількість працівників відповідно до потреб отримувачів соціальної послуги інтеграції згідно зі штатним розписом.

2. Навантаження на одного надавача соціальної послуги інтеграції не повинно перевищувати 10 осіб.

3. Соціальна послуга інтеграції надається безпосередньо надавачами соціальної послуги інтеграції з дотриманням вимог законодавства про інформацію та про захист персональних даних.

4. Надавачі соціальної послуги інтеграції повинні володіти необхідними знаннями й навичками відповідно до кваліфікаційних вимог, визначених у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80. Соціальні послуги, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 14 жовтня 2005 року № 324.

5. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, вживає заходів із:

підвищення кваліфікації надавачів соціальної послуги інтеграції;

формального та неформального професійного навчання надавачів соціальної послуги інтеграції;

проведення атестації надавачів соціальної послуги інтеграції;

організації супервізії.

6. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, розробляє та затверджує посадові інструкції надавачів соціальної послуги інтеграції.

Х. Приміщення та обладнання

1. У разі якщо соціальна послуга інтеграції надається за місцем розташування суб’єкта, що надає таку послугу, суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, забезпечує наявність необхідної кількості приміщень для проведення заходів із надання соціальної послуги інтеграції (приміщення для індивідуальних і групових форм роботи з отримувачами соціальної послуги інтеграції).

2. Приміщення повинні відповідати санітарним і протипожежним вимогам, бути забезпечені безперебійним водопостачанням і водовідведенням, освітленням, опаленням, обладнані засобами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю відповідно до чинних нормативних документів.

3. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, для забезпечення виконання заходів цієї соціальної послуги повинен забезпечити надавача соціальної послуги інтеграції робочим місцем, обладнанням, інвентарем, витратними матеріалами, необхідними для виконання їхніх обов’язків.

ХІ. Інформаційно-методичне забезпечення організації та надання соціальної послуги інтеграції

Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, організовує інформаційно-методичне забезпечення своєї діяльності, зокрема забезпечує своїх працівників нормативно-правовими актами, методичними та іншими матеріалами у сфері надання соціальних послуг.

ХІІ. Взаємодія з іншими суб’єктами, що надають соціальну послугу

Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, організовує виконання заходів з надання соціальної послуги інтеграції із залученням (за потреби та на договірній основі) інших підприємств, установ, організацій і фізичних осіб.

ХІІІ. Оцінка ефективності надання соціальної послуги інтеграції

1. Ефективність надання соціальної послуги інтеграції визначається у ході зовнішнього та внутрішнього оцінювання якості соціальної послуги.

2. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, проводить опитування отримувачів соціальної послуги інтеграції та/або їхніх законних представників з метою отримання відгуків стосовно організації та надання соціальної послуги інтеграції.

Результати опитувань обговорюються в ході аналізу діяльності суб’єкта, що надає соціальну послугу інтеграції, та надавачів соціальної послуги інтеграції і враховуються в подальшій роботі з метою підвищення ефективності та якості надання соціальної послуги.

ХІV. Механізм оцінювання дотримання стандарту соціальної послуги інтеграції

1. Діяльність суб’єкта, що надає соціальну послугу інтеграції, підлягає внутрішньому та зовнішньому оцінюванню на відповідність професійним вимогам і законодавству України.

Для проведення внутрішнього та зовнішнього оцінювання якості надання соціальної послуги інтеграції застосовуються показники якості соціальної послуги інтеграції, наведені в додатку 4 до цього Державного стандарту.

Результати проведення внутрішнього та зовнішнього оцінювання якості надання соціальної послуги інтеграції оприлюднюються і поширюються серед отримувачів соціальної послуги інтеграції, населення адміністративно-територіальної одиниці, у якій проводить свою діяльність суб’єкт, що надає послугу.

2. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, не рідше ніж один раз на рік проводить внутрішнє оцінювання своєї діяльності щодо відповідності соціальної послуги інтеграції, яка ним надається, вимогам цього Державного стандарту та вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків.

3. До процедури оцінювання залучаються надавачі соціальної послуги інтеграції, отримувачі соціальної послуги інтеграції та/або їхні законні представники.

З цією метою розробляється та впроваджується процедура консультацій з отримувачами соціальної послуги інтеграції та/або їхніми законними представниками, членами їхніх сімей щодо відповідності обсягу, змісту, умов та порядку надання соціальної послуги вимогам, установленим у цьому Державному стандарті.

4. Суб’єкти, що надають послугу, підлягають зовнішньому оцінюванню, що проводиться органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами відповідно до законодавства.

5. Суб’єкт, що надає соціальну послугу інтеграції, вживає заходів щодо:

інформування отримувачів соціальної послуги інтеграції та/або їхніх законних представників про проведення та результати внутрішнього та зовнішнього оцінювання діяльності суб’єкта, що надає послугу;

забезпечення безперешкодного доступу отримувачів соціальної послуги соціальної інтеграції та/або їхніх законних представників до органу, що проводить зовнішнє оцінювання.

ХV. Документація для організації процесу надання соціальної послуги

1. Суб’єкт, що надає послугу, проводить свою діяльність відповідно до установчих документів (положень, статутів), цивільно-правових договорів (для фізичних осіб - підприємців).

2. Документація ведеться, оформляється та зберігається відповідно до вимог законодавства.

ХVI. Фінансово-економічне обґрунтування вартості соціальної послуги

1. Вартість соціальної послуги розраховується з урахуванням її собівартості, адміністративних витрат і податку на додану вартість відповідно до законодавства.

2. Вартість соціальної послуги, що надається за рахунок місцевих бюджетів, формується з урахуванням фінансових можливостей відповідних місцевих бюджетів.

Начальник Управління
профілактики
соціального сирітстваІ. Пінчук

 

Додаток 1
до Державного стандарту
соціальної послуги
соціальної інтеграції
випускників інтернатних
закладів (установ)
(пункт 1 розділу IV)

     

ОЦІНКА
потреб отримувача соціальної послуги соціальної інтеграції та рівня його готовності до самостійного життя (комплексна оцінка)

 

Додаток 2
до Державного стандарту
соціальної послуги соціальної
інтеграції випускників
інтернатних закладів (установ)
(пункт 2 розділу V)

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН
надання соціальної послуги інтеграції

 

Додаток 3
до Державного стандарту
соціальної послуги
соціальної інтеграції випускників
інтернатних закладів (установ)
(пункт 1 розділу VIII)

ОСНОВНІ ЗАХОДИ,
що становлять зміст соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ), та орієнтовний час для їх виконання

№ з/п

Назва заходу

Орієнтовний час виконання заходу-1, людино-годин

Періодичність-1

Кількість заходів на 1 послугу

Загальний час на 1 послугу

1

Відвідування отримувача соціальної послуги соціальної інтеграції за місцем його проживання (перебування)

1,0

Протягом місяця з дня отримання звернення щодо надання послуги

2

2,0

2

Оцінка потреб отримувача соціальної послуги соціальної інтеграції та визначення рівня його готовності до самостійного життя

16,0

Один раз за період надання послуги

1

16,0

3

Надання психологічної підтримки (допомога у формуванні позитивної мотивації, впевненості в собі, позитивної самооцінки, навичок спілкування та розв’язання конфліктних ситуацій)

1,0

Не менше ніж 1 раз на місяць

10

10,0

4

Розвиток, формування та підтримка соціальних навичок (навичок самостійного життя, самообслуговування, планування бюджету, прийняття та реалізації рішень, формування здорового способу життя та безпечної поведінки, комунікативні навички)

1,0

Не менше ніж 1 раз на місяць

12

12,0

5

Консультування з питань професійного самовизначення, здобуття освіти, працевлаштування

1,0

Не менше ніж 1 раз на місяць упродовж перших 6 місяців надання послуги

6

6,0

6

Допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків (зустрічі, бесіди, спілкування телефоном з позитивно налаштованими родичами)

1,0

Не менше ніж 5 разів за період надання послуги

5

5,0

7

Підбір та закріплення наставника за отримувачем послуги, надання підтримки наставнику в його діяльності

1,0

Не менше ніж 5 разів за період надання послуги

5

5,0

8

Інформування з питань прав і гарантій, установлених чинним законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

1,0

За потреби, але не менше ніж 1 раз за період надання послуги

1

1,0

9

Інформування щодо органів, організацій та закладів, які можуть надати підтримку отримувачу послуг після вибуття з інтернатного закладу

1,0

За потреби, але не менше ніж 1 раз за період надання послуги

1

1,0

10

Проведення групових форм роботи з отримувачами послуги (тренінги, практичні заняття, рольові ігри, дискусії, організація груп взаємодопомоги)

2,0

Не менше ніж 1 раз на два місяці

5

10,0

11

Допомога в оформленні документів

1,0

За потреби, але не менше ніж 1 раз за період надання послуги

1

1,0

12

Залучення до надання послуги інших суб’єктів соціальної роботи та ресурсів громади

1,0

За потреби

1

1,0

13

Направлення отримувача послуги до інших надавачів соціальних послуг, у тому числі для отримання спеціалізованих послуг

0,5

За потреби

1

0,5

14

Посередництво та представництво інтересів

1,0

За потреби

1

1,0

15

Листування з іншими суб’єктами надання соціальної послуги, оформлення запитів до установ та організацій

1,0

За потреби

2

2,0

УСЬОГО

73,5

__________
-1Час, необхідний для виконання заходів із надання соціальної послуги, та періодичність цих заходів є орієнтовними, застосовуються як середні показники і можуть змінюватися відповідно до складності випадку та стану задоволення потреб отримувача послуги.

 

Додаток 4
до Державного стандарту
соціальної послуги
соціальної інтеграції випускників
інтернатних закладів (установ)
(пункт 1 розділу ХІV)

ПОКАЗНИКИ
якості соціальної послуги соціальної інтеграції

1. Частка випускників інтернатного закладу (установи), охоплених соціальною послугою соціальної інтеграції, від загальної кількості випускників інтернатного закладу (установи).

2. Частка отримувачів соціальної послуги соціальної інтеграції, у яких після отримання послуги відбулися стабільні позитивні зміни в житті (налагодження контактів з родичами, вступ до навчального закладу, покращення психологічного стану, отримання житла), від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

3. Частка отримувачів соціальної послуги соціальної інтеграції, які не набули навичок самостійного життя та планування власного майбутнього, від загальної кількості отримувачів соціальної послуги.

4. Частка отримувачів соціальної послуги соціальної інтеграції, які потребують подальшого соціального супроводу.

5. Частка отримувачів соціальної послуги соціальної інтеграції, які налагодили соціальні контакти в громаді та мають стабільні позитивні соціальні зв’язки.

6. Частка надавачів соціальної послуги соціальної інтеграції, навантаження яких перевищує показник, визначений Державним стандартом соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ), затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 26 вересня 2016 року № 1067, від загальної кількості надавачів цієї послуги.

Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 15.11.2016 — 2016 р., № 88, стор. 108, стаття 2896, код акта 83660/2016