Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра
Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості" Дніпровської міської ради

 Дані про директора: Директор - Пальчун Тетяна Володимирівна;

 Адреса закладу: м. Дніпро, вул. Космонавтів, 8

                                               вул. Семафорна, 42

                                               вул. Космонавта Волкова, 6

 Телефон: (097) 615 – 15 – 75;

E-mail та сторінка у соц. мережі Facebook: https://www.facebook.com/kpnz.cdtut.dmr/ ;

Графік роботи адміністрації:     Пн. – пт. 08.30. – 17.00. Перерва – 12.00. – 12.30.

Інформація про основну діяльність закладу

Комплексний навчальний заклад позашкільної освіти. 1010 дітей, що відвідують 63 групи, 35 гуртків. Серед педагогів закладу - 2 народних майстра України, 1 – Відмінник освіти України, 9 - мають педагогічне звання "Керівник гуртка - методист", 5 - колективів, що мають звання "Зразковий художній колектив". 6 навчальних авторських програм мають гриф Міністерства освіти і науки України "Рекомендовано".

У 2022 – 2023 навчальному році   педагогічний колектив Центру дитячої та юнацької творчості  працював у рамках дослідно – експериментальної програми з Інститутом проблем виховання НАПН України з розроблення теми НД «Науково-методичне забезпечення інноваційного розвитку позашкільної освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа», а також впровадження у навчальний процес закладу результатів науково-дослідної роботи лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України на тему «Модернізація організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти».

Продовжив роботу згідно з концепцією Національно – патріотичного виховання до 2025 року, згідно з ідеологією реформи освіти концепції виховання «Нова українська школа», що почала діяти з 2018 року за умов поступового виконання формули з 8 базових компонентів. Продовжив роботу над обласною програмою «Освіта Дніпропетровщини» до 2025 року. Орієнтувались  на інновацію, креативність, науковість у розвитку творчих здібностей та задатків потенційно обдарованих дітей. Відпрацьовано та впроваджено систему дистанційного навчання для гуртківців, які виїхали за межи країни, активно проводиться робота з дітьми – переселенцями.

 

За даними показниками визначає основні напрямки роботи:

Ефективне підвищення професіоналізму керівників гуртків КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР в області користування та застосування ІКТ технологій. Перехід до інтенсивного використання можливостей мережі Інтернет, удосконалення рівня навчання та ведення занять за власним напрямком через відкритий доступ до інформаційного простору.

Розширення напрямків роботи  МАНМІН (Мала Академія народних мистецтв і наук), відкрити нові відділення у МАНМІН. Регенерація системи навчання у МАНМІН у зв’язку зі збереженням етнокультурної спадщини поколінь, виховання громадянина-патріота, нового ставлення до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, інтегрованість української культури в європейський та світовий простір.

Удосконалення реалізації заходів серед керівників гуртків та вихованців з комплексних довгострокових програм згідно з напрямками роботи, шляхом забезпечення інформаційних методичних планів, звітів, фото звітів, статей, Інтернет – блогів.

Удосконалення та оновлення матеріально – технічної бази в плані проведення ремонтних робіт, належного тепло забезпечення та електрозабезпечення приміщення КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР.

Організація роботи з підтримки та контролю за розвитком творчої педагогічної майстерності, проведенню на базі КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР майстер – класів, відкритих занять, бесід, акцій, заходів, семінарів, фестивалів, конкурсів, тренінгів, круглих столів для розповсюдження позитивного досвіду роботи щодо виховання патріотизму в дітей та молоді.

Організація занять з вихованцями у рамках роботи МАНМІН за розробленою програмою для індивідуальних занять МАНМІН. Індивідуальні заняття керівників гуртків направити на збільшення кількості вихованців, що беруть участь у конкурсах з декоративно – ужиткового мистецтва, вдосконалення якості, оригінальності, креативності та інноваційності творчих робіт дітей та керівників гуртків.

Нормативно-правові засади діяльності закладу

Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.

Організація діяльності груп гуртків, секцій, студій та інших творчих об’єднань, початкового, основного або вищого рівнів навчання здійснюється  відповідно до типових навчальних планів і навчальних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України, а, також, відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад, за навчальними планами і програмами, що затверджені  місцевими органами виконавчої влади.

Діяльність комунального позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР була спрямована на реалізацію вимог: Конституції України, законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», наказів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради та інших нормативно – правових актів.

 

Інформація про напрями та гуртки

Творче кредо колективу – «До серця ввійде лише те, що йде від серця».

 

         Колективи  КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР активно розвивають творчі здібності дітей за  напрямами роботи:

  •  Науково-технічний:  

          Гурток "Інформатика"              

  • Дослідницько-експериментальний:

         Гурток Зразковий художній колектив«Писанкарство»;

         Гурток Зразковий художній колектив «Петриківський розпис»;

         Гурток «Витинанка»;

         Гурток «Кераміка»;

         Гурток «Студія народних ремесел «Роксолана»;

         

  • Художньо-естетичний:        

         Гурток виробів із полімерної глини «Дизайн»;

         Гурток "АРТ - Дизайн";

         Гурток "Випалювання по дереву"; 

         Гурток «М’яка іграшка»;

         Гурток «Образотворче мистецтво»;

         Гурток "Оригамі"; 

         Гурток "Бісероплетіння"

         Гурток "Силуетна витинанка"   

        Гурток з образотворчого мистецтва Зразковий художній колектив «Студія «Колор-світ»;

         Гурток «Штучні квіти» (квілінг);

         Гурток «Декоративний розпис».

         Гурток Зразковий художній колектив «Клуб спортивного бального танцю «Тандем»;

         Гурток Зразковий художній колектив «Дитячий танцювальний колектив «Платінум»;

         Гурток «Хореографічний ансамбль танцю «Дивоцвіт»;

         Гурток "Юні ведучі"; 

         Гурток тетаральний "Diamond";

         Гурток вокальний "Чарівні голосочки". 

        

 

        

  • Туристсько-краєзнавчий: 

            Гурток "Історичне краєзнавство" 

  • Соціально-реабілітаційний:

         Гурток "Профорієнтація"

 

 

  • Гуманітарний:   

            Гурток з підготовки дітей до школи «Клуб «Танграм»;

            Гурток "Журналістика".

  • Військово-патріотичний:     

         Гурток з військово-патріотичного виховання «Сокіл-Джура»;

         Гурток з військово-патріотичного виховання «Спас»;

        Гурток "Захист України";

         Гурток "Павучата";

 

 

  • Еколого-натуралістичний:  

        Гурток кінологічний «Юний хендлер»;

         Гурток кінологічний «Юний дресирувальник»;

         Гурток кінологічний «Агітбригада «Дніпро»; 

         Гурток "Грумер". 

 

       За    2022  - 2023 навчальний рік проведено 298 заходів, з них -  125 проведено по гуртках  Центру,  проведено 18 відбіркових етапів міських конкурсів і виставок,  вихованці прийняли участь у  6 Міжнародних фестивалях, 16 Всеукраїнських фестивалях, 29 міських заходах, виставках, фестивалях-конкурсах,  11 обласних фестивалях, 6 обласних виставках, фестивалях,  4 Всеукраїнських  виставках, міських виставках – конкурсах – 7, 45 майстер – класах, 55 – відкритих заняттях, 11  бесідах,  5 квестах,   5 тренінгах, 11 занять для педагогічних працівників закладу  «Школа педагогів»,  16 тематичних заходів,  7 інтерактивних он лайн ігр Kahоot, 5 перформансах  де участь прийняло –  5280 дітей різної вікової категорії.

      Творчими колективами  КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР   за 2022  - 2023 навчальний рік отримано 182 дипломів, 31 грамоти,  13 кубків  35 медалей, 12  посвідчень, 14 сертифікатів ( 6 педагога),  18 міжнародних,  обласних і міських конференціях, семінарах, вебінарах.

             Всі фото звіти, відео звіти, роботу за напрямками, тематичні сторінки свят та пам’ятних дат ви можете побачити на сайті КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР - http://samaracdtut.klasna.com/uk/site/index.html, офіційні групі на Facebook https://www.facebook.com/groups/791935120905222/.