Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості" Дніпровської міської ради

Дані про директора: Директор - Панченко Дар’я Сергіївна;

Адреса закладу: м. Дніпро, вул. Космонавтів, 8

                             м. Дніпро, вул. Семафорна, 42 (філія)

Телефон: (056) 790 – 10 – 92;

E-mail та сторінка у соц. мережі Facebook: https://www.facebook.com/kpnz.cdtut.dmr/ ;

Графік роботи адміністрації:     Пн. – пт. 08.30. – 17.00. Перерва – 12.00. – 12.30.

Інформація про основну діяльність закладу

Комплексний навчальний заклад позашкільної освіти. 1210 дітей, що відвідують 80 груп, 44-х гуртків. Серед педагогів закладу - 3 народних майстра України, 2 Відмінника освіти України, 10 - мають педагогічне звання "Керівник гуртка - методист", 3 - колективи, що мають звання "Зразковий художній колектив". 6 навчальних авторських програм мають гриф Міністерства освіти і науки України "Рекомендовано".

У 2019 – 2020 навчальному  році колективи та адміністрація КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР працювали згідно з Національною стратегією розвитку освіти до 2021 року, концепцією Національно – патріотичного виховання молоді до 2020 року. Продовжили виховання учнів згідно з ідеологією реформи освіти концепції виховання «Нова українська школа», що почала діяти з 2018 року за умов поступового виконання формули з 8 базових компонентів. Продовжили роботу над обласною програмою «Освітні стратегії соціалізації особистості». Орієнтувались  на інновацію, креативність, науковість у розвитку творчих здібностей та задатків потенційно обдарованих дітей.

За даними показниками визначає основні напрямки роботи:

Ефективне підвищення професіоналізму керівників гуртків КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР в області користування та застосування ІКТ технологій. Перехід до інтенсивного використання можливостей мережі Інтернет, удосконалення рівня навчання та ведення занять за власним напрямком через відкритий доступ до інформаційного простору.

Розширення напрямків роботи  МАНМІН (Мала Академія народних мистецтв і наук), відкрити нові відділення у МАНМІН, підписати угоду про співпрацю з Дніпровським відділенням Малої академії наук України. Регенерація системи навчання у МАНМІН у зв’язку зі збереженням етнокультурної спадщини поколінь, виховання громадянина-патріота, нового ставлення до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, інтегрованість української культури в європейський та світовий простір.

Удосконалення реалізації заходів серед керівників гуртків та вихованців з комплексних довгострокових програм згідно з напрямками роботи, шляхом забезпечення інформаційних методичних планів, звітів, фото звітів, статей, Інтернет – блогів.

Удосконалення та оновлення матеріально – технічної бази в плані проведення ремонтних робіт, належного тепло забезпечення та електрозабезпечення приміщення КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР.

Організація роботи з підтримки та контролю за розвитком творчої педагогічної майстерності, проведенню на базі КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР майстер – класів, відкритих занять, бесід, акцій, заходів, семінарів, фестивалів, конкурсів, тренінгів, круглих столів для розповсюдження позитивного досвіду роботи щодо виховання патріотизму в дітей та молоді.

Вдосконалення проектів, їх реалізація, розвиток та підтримка діяльності учнівського самоврядування як перспективного напрямку у сфері громадянської освіти європейського характеру. Створення авторської програми роботи з творчо – обдарованими старшокласниками, впровадження ряду заходів, що націлені на розвиток та формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Організація занять з вихованцями у рамках роботи МАНМІН за розробленою програмою для індивідуальних занять МАНМІН. Індивідуальні заняття керівників гуртків направити на збільшення кількості вихованців, що беруть участь у конкурсах з декоративно – ужиткового мистецтва, вдосконалення якості, оригінальності, креативності та інноваційності творчих робіт дітей та керівників гуртків.

Нормативно-правові засади діяльності закладу

Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.

Організація діяльності груп гуртків, секцій, студій та інших творчих об’єднань, початкового, основного або вищого рівнів навчання здійснюється  відповідно до типових навчальних планів і навчальних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України, а, також, відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад, за навчальними планами і програмами, що затверджені  місцевими органами виконавчої влади.

Інформація про напрями та гуртки

Творче кредо колективу – «До серця ввійде лише те, що йде від серця».

         Колективи  КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР активно розвивають творчі здібності дітей за 8 напрямами роботи:

  • Науково-технічний:    

         Гурток «Судомодельний»;

         Гурток «Радіокеровані моделі»;

         Гурток «Моделювання яхт»;

         Гурток «Технічний дизайн».

 

  • Дослідницько-експериментальний          :

         Гурток «Аплікація соломкою»;

         Гурток Зразковий художній колектив«Писанкарство»;

         Гурток «Петриківський розпис»;

         Гурток «Витинанка»;

         Гурток "Традиційна вишивка";

         Гурток «Кераміка»;

         Гурток «Вишивка» ;      

         Гурток «Студія народних ремесел «Роксолана»;

         Гурток «Гобелен».

 

  • Художньо-естетичний:        

         Гурток виробів із полімерної глини «Дизайн»;

         Гурток "Дизайн";

         Гурток «Юні ведучі»;

         Гурток «М’яка іграшка»;

         Гурток «Образотворче мистецтво»;

         Гурток Зразковий художній колектив «Клуб спортивного бального танцю «Тандем»;

         Гурток Зразковий художній колектив «Дитячий танцювальний колектив «Платінум»;

         Гурток «Загін барабанщиць»;

         Гурток «Колектив народного танцю «Червона рута»;

         Хореографічний колектив «Павутина»;

         Гурток «Графічний колаж»;

         Гурток з образотворчого мистецтва «Студія «Колор-світ»;

         Гурток «Школа педагога»;

         Гурток «Вокальний колектив «Чарівні голосочки»;

         Гурток "Вокальний коллектив "Співаймо разом";

         Гурток «Штучні квіти» (квілінг);

         Гурток «Декоративний розпис».

 

  • Туристсько-краєзнавчий:    

         Гурток «Туристи-краєзнавці».

        

 

  • Соціально-реабілітаційний  Гурток:

        «Районний парламент дітей та юнацтва»;

         Гурток з підготовки дітей до школи «Клуб «Танграм»;

        Гурток підготовка дітей до школи "Веселка".

 

  • Гуманітарний:   

            Гурток «Англійська мова».

 

  • Військово-патріотичний:     

          Гурток з музеєзнавства «Екскурсійна робота»;

         Гурток з військово-патріотичного виховання «Сокіл-Джура».

 

  • Еколого-натуралістичний:  

        Гурток кінологічний «Юний хендлер»;

         Гурток кінологічний «Юний дресирувальник»;

         Гурток кінологічний «Агітбригада «Дніпро».

За 2019- 2020 навчальний рік зафіксовано778 заходи, з них, - 492 проведено по гуртках  Центру, взято участь в  35 концертних програмах, 15  по закладам освіти, в 19 районних, 25 міських,  7 обласних конкурсах та 14 Всеукраїнських, ­7 Міжнародних, 14 у міських фестивалях, 2 у міських семінарах, 31 майстер – класах, 27 – відкритих заняттях, 17 бесідах, 9 - виставках, 6 тренінгах, 3 круглих столах, 3 акціях, 9  занять у школі педагога – організатора, 1 батлі, 2 уроках - гри, 10 творчих майстернях, 30 тематичному заході, 2 арт – перфомансах, 4 флеш – мобі, де участь прийняло –  21 316 дітей різної вікової категорії.

Творчими колективами закладу за 2019 – 2020 навчальний рік  отримано: дипломів -  38, грамот – 86, медалей – 294, кубків – 89, розеток – 9, посвідчень – 25.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.