Погода
Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості" Дніпровської міської ради

Дані про директора: Директор - Пальчун Тетяна Володимирівна;

Адреса закладу: м. Дніпро, вул. Космонавтів, 8

                                               вул. Семафорна, 42

                                               вул. Космонавта Волкова, 6

Телефон: (056) 790 – 10 – 92;

E-mail та сторінка у соц. мережі Facebook: https://www.facebook.com/kpnz.cdtut.dmr/ ;

Графік роботи адміністрації:     Пн. – пт. 08.30. – 17.00. Перерва – 12.00. – 12.30.

Інформація про основну діяльність закладу

Комплексний навчальний заклад позашкільної освіти. 1005 дітей, що відвідують 64 групи, 39 гуртків. Серед педагогів закладу - 3 народних майстра України,  9 - мають педагогічне звання "Керівник гуртка - методист", 5 - колективів, що мають звання "Зразковий художній колектив". 6 навчальних авторських програм мають гриф Міністерства освіти і науки України "Рекомендовано".

У 2021 – 2022 навчальному  році колективи та адміністрація КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР працювали згідно з Національною стратегією розвитку освіти до 2021 року, концепцією Національно – патріотичного виховання молоді до 2020 року. Продовжили виховання учнів згідно з ідеологією реформи освіти концепції виховання «Нова українська школа», що почала діяти з 2018 року за умов поступового виконання формули з 8 базових компонентів. Продовжили роботу над обласною програмою «Освітні стратегії соціалізації особистості». Орієнтувались  на інновацію, креативність, науковість у розвитку творчих здібностей та задатків потенційно обдарованих дітей.

За даними показниками визначає основні напрямки роботи:

Ефективне підвищення професіоналізму керівників гуртків КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР в області користування та застосування ІКТ технологій. Перехід до інтенсивного використання можливостей мережі Інтернет, удосконалення рівня навчання та ведення занять за власним напрямком через відкритий доступ до інформаційного простору.

Розширення напрямків роботи  МАНМІН (Мала Академія народних мистецтв і наук), відкрити нові відділення у МАНМІН. Регенерація системи навчання у МАНМІН у зв’язку зі збереженням етнокультурної спадщини поколінь, виховання громадянина-патріота, нового ставлення до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, інтегрованість української культури в європейський та світовий простір.

Удосконалення реалізації заходів серед керівників гуртків та вихованців з комплексних довгострокових програм згідно з напрямками роботи, шляхом забезпечення інформаційних методичних планів, звітів, фото звітів, статей, Інтернет – блогів.

Удосконалення та оновлення матеріально – технічної бази в плані проведення ремонтних робіт, належного тепло забезпечення та електрозабезпечення приміщення КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР.

Організація роботи з підтримки та контролю за розвитком творчої педагогічної майстерності, проведенню на базі КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР майстер – класів, відкритих занять, бесід, акцій, заходів, семінарів, фестивалів, конкурсів, тренінгів, круглих столів для розповсюдження позитивного досвіду роботи щодо виховання патріотизму в дітей та молоді.

Організація занять з вихованцями у рамках роботи МАНМІН за розробленою програмою для індивідуальних занять МАНМІН. Індивідуальні заняття керівників гуртків направити на збільшення кількості вихованців, що беруть участь у конкурсах з декоративно – ужиткового мистецтва, вдосконалення якості, оригінальності, креативності та інноваційності творчих робіт дітей та керівників гуртків.

Нормативно-правові засади діяльності закладу

Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.

Організація діяльності груп гуртків, секцій, студій та інших творчих об’єднань, початкового, основного або вищого рівнів навчання здійснюється  відповідно до типових навчальних планів і навчальних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України, а, також, відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад, за навчальними планами і програмами, що затверджені  місцевими органами виконавчої влади.

Інформація про напрями та гуртки

Творче кредо колективу – «До серця ввійде лише те, що йде від серця».

         Колективи  КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР активно розвивають творчі здібності дітей за  напрямами роботи:

  • Дослідницько-експериментальний          :

         Гурток Зразковий художній колектив«Писанкарство»;

         Гурток «Петриківський розпис»;

         Гурток «Витинанка»;

         Гурток "Вишивка";

         Гурток «Кераміка»;

         Гурток «Студія народних ремесел «Роксолана»;

         

 

  • Художньо-естетичний:        

         Гурток виробів із полімерної глини «Дизайн»;

         Гурток "АРТ - Дизайн";

         Гурток «М’яка іграшка»;

         Гурток «Образотворче мистецтво»;

         Гурток "Оригамі"; 

         Гурток "Традиційна українська вишивка"; 

         Гурток "Силуетна витинанка"   

        Гурток з образотворчого мистецтва Зразковий художній колектив «Студія «Колор-світ»;

         Гурток «Штучні квіти» (квілінг);

         Гурток «Декоративний розпис».

         Гурток Зразковий художній колектив «Клуб спортивного бального танцю «Тандем»;

         Гурток Зразковий художній колектив «Дитячий танцювальний колектив «Платінум»;

         Гурток «Колектив народного танцю «Дивоцвіт»;

         Гурток "Юні ведучі".

        

 

 

        

 

  • Соціально-реабілітаційний:

         Гурток з підготовки дітей до школи «Клуб «Танграм»;

        Гурток "Школа педагога".

 

  • Гуманітарний:   

            Гурток «Англійська мова».

            Гурток " Скарби української мови"

            Гурток "Шукачі українських пригод"

 

  • Військово-патріотичний:     

         Гурток з музеєзнавства «Екскурсійна робота»;

         Гурток з військово-патріотичного виховання «Сокіл-Джура»;

         Гурток з військово-патріотичного виховання «Спас»;

        Гурток "Захист України";

         Гурток "Стрільба";

         Гурток "Джура"

 

  • Еколого-натуралістичний:  

        Гурток кінологічний «Юний хендлер»;

         Гурток кінологічний «Юний дресирувальник»;

         Гурток кінологічний «Агітбригада «Дніпро».

 

         За 2021- 2022 навчальний рік  вихованці, педагоги КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР взяли участь  у 21 обласному конкурсі та  17 Всеукраїнських, ¬ 5 Міжнародних, 16 міських фестивалях,   участь у 16 міських, обласних, Всеукраїнських  семінарах, 37 майстер – класах, 42 відкритих заняттях, 17 бесідах, 8 виставках, 5 тренінгах,  3 круглих столах, 3 акціях, 7  майстер-класах для педагогів,  9 творчих майстернях, 26 тематичному заході, 3 арт – перфомансах, 6 флеш – мобах, де участь прийняло –  15 987 дітей різної вікової категорії.

            Творчими колективами закладу за 2021 – 2022 навчальний рік  отримано: дипломів, грамот, поляк - 116, медалей – 30, кубків – 19, Гран-прі – 2, посвідчень – 21, сертифікатів – 2.  Звання Зразковий художній колектив отримали гуртки «Писанкарство», студія «Колор-світ».