Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра
Комунальний заклад соціального захисту "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Барвінок" Дніпровської міської ради

Директор закладу:
Карпова Тетяна Леонідівна

Автобіографія

Адреса: місто Дніпро, вулиця Янтарна, 45
Телефон: 785-67-05
Е-mail: [email protected]
Графік роботи: цілодобово
Графік прийому громадян: понеділок – четвер 8:00 - 17:00, п’ятниця  8:00 - 16:00

 

Основна діяльність закладу:

Комунальний заклад соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок» Дніпровської міської ради — це заклад соціального захисту, який створено для тривалого (стаціонарного) перебування дітей віком від 0 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги, розрахований на 35 вихованців.
Центр підпорядковується управлінню - службі у справах дітей   департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради.

Основними завданнями Центру є:

- здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до Центру;
- надання дітям комплексу соціальних послуг;
- проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини;
- сприяння поверненню дитини до біологічної сім’ї;
- забезпечення відвідування дітьми загальноосвітніх або інших навчальних закладів чи індивідуального навчання з урахуванням потреб і можливостей дитини;
- сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;
- надання психологічної та інших видів допомоги батькам (або особам, які їх замінюють) дітей, які перебувають у Центрі, спрямованої на повернення дитини до сім’ї;
- розроблення рекомендацій з питань соціально-психологічної адаптації дитини для педагогічних та соціальних працівників і батьків.

Центр провадить свою діяльність за такими напрямками:

- соціально-психологічне діагностування;
- соціальна, психологічна, педагогічна реабілітація;
- адаптація до сімейного оточення;
- соціально-медична реабілітація та оздоровлення;
- правове забезпечення.

Прийняття дітей до Центру здійснюється протягом календарного року (цілодобово):

- за направленням управління - служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради;
- згідно з актом структурних підрозділів у справах дітей органів внутрішніх справ;
- за особистим зверненням дитини.

До Центру приймаються:

- діти з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх за допомогою власних можливостей, якщо батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність тощо) не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вживають алкоголь, наркотичні засоби;
- діти, які залишились без піклування батьків або осіб, які їх замінюють;
- діти, які зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги, постраждали від торгівлі дітьми;
- безпритульні діти.

До Центру не приймаються діти, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, психічно хворі, із симптомами хвороби у гострому періоді або в період загострення хронічних захворювань, а також ті, що вчинили правопорушення і стосовно них є відомості про прийняте компетентними органами чи посадовими особами рішення про затримання, арешт або поміщення до приймальника-розподільника для дітей.
Прийняті до Центру діти забезпечуються харчуванням, засобами особистої гігієни, сезонним одягом (у разі потреби) відповідно до встановлених норм.
Забезпечення дітей харчуванням, у тому числі дієтичним, здійснюється за натуральними нормами навчальних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У закладі організовано навчання вихованців відповідно до спільного наказу управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики міської ради та міського управління освіти та науки.
Освіта дітей проводиться згідно з розкладом уроків, затвердженим адміністрацією закладу.
Навчальний процес здійснюють вчителі школи № 86.
З метою формування життєвих навичок та сімейних цінностей з орієнтацією  на сімейні форми виховання педагогічний колектив центру склав програму та блочно-тематичне  планування занять для дітей шкільного віку “Здоровий спосіб життя”.
Маленька дитина не в змозі визначити, що їй потрібніше, з чим вона потім піде по життю. Для малюка все є важливим: бути охайним і активним, вміти висловлювати свої думки, спілкуватися з іншими дітьми, бути толерантним і водночас вміти сказати “ні”. З дітьми дошкільного віку вихователі працюють за програмами, які як найкраще дають змогу в усіх видах дитячої діяльності, вносять аспект творчого розвитку і творчого сприйняття.
Психологами центру ведеться психолого-корекційна робота з використанням  програми “Підготовка дітей-сиріт до життя в умовах сім'ї”. Робота по розвитку, вихованню та реабілітації дітей центру проводиться  одночасно з роботою по влаштуванню дітей до сімейних форм виховання та повернення до біологічної сім'ї. 
Головна орієнтація — це дитячі потреби в розвитку і компенсації занедбань у розвитку, потреби у зміцненні взаємовідносин та розв'язання конфліктних ситуацій, потреби у зміцненні тривалих, позитивних взаємовідносин з однолітками та дорослими. Одночасно психологи закладу працюють за корекційно-розвивальними програмами.
Для розвитку творчих здібностей дітей вихователі закладу проводять гурткову роботу.
Вихованці закладу мають можливість відвідувати різноманітні екскурсії до музеїв, кінотеатрів, театрів, цирку, аквапарку, профорієнтовні поїздки на виробництва та інше.
Кожного року в літній період проводиться оздоровлення дітей.

вул. Янтарна, буд. 45