Погода
Безпечне місто

     Програма «Безпечне місто на 2016 –2020 роки», була затверджена рішенням міської ради від 30.03.2016 № 14/5. З того часу у м. Дніпрі було розпочато створення Системи відеоспостереження.

   В рамках реалізації заходів Програми були реалізовані вже три етапи створення Системи відеоспостереження.

   На І етапі у 2017 році було встановлено 350 оглядових камер та створена основа Системи - Центр обробки даних та були створені 2 центри моніторингу – в Головному управлінні національної поліції в Дніпропетровській області та в Дніпропетровському обласному управлінні СБУ.

   На другому етапі будівництва у 2018 році до Системи були підключені ще 399 камер, більша частина яких «навчена» виконувати спеціалізовані аналітичні функції ,вперше у нашому місті були задіяні камери нового типу:

- 15 керованих (роботизованих) камер, які дозволяють оператору Системи скерувати камеру на ту чи іншу частину зображення, приблизити його до необхідного рівня. Такі камери були встановлені на центральних площах, вокзалах - у місцях найбільшого скупчення людей.

- 5 панорамних (оглядових) камер, які дозволяють водночас проводити огляд значної частини міста та крім того цими камерами також можливо керувати.

- 10 мобільних комплексів, для встановлення у місцях де немає можливості підключення до мережі постійного електроживлення та комунікаційних мереж.

При реалізації третього етапу створення Системи у 2019 році було встановлено ще 471 камера, в т.ч.

-100 керованих (роботизованих) камер, які добре себе зарекомендували в роботі

-близько 200 LPR (аналітичних) камер, у т.ч з розширеними аналітичними функціями: визначення кольору та марки автомобіля, підрахунок кількості транспорту та ін. Камер з вбудованою аналитикою.

   Загалом в результаті реалізації трьох етапів Програми на вулицях нашого міста було встановлено більше 1200 камер Системи, які надають значну допомогу нашим правоохоронцям при розкритті правопорушень.

   Досить важливим здобутком у розбудові Системи відеоспостереження в рамках реалізації заходів Програми «Безпечне місто» було створення власного спеціалізованого Ситуаційного центру ДМР. У 2019 році нам вдалося забезпечити повноцінну роботу Центру, зараз у ньому постійно працюють 12 операторів, представників правоохоронних органів та структурних підрозділів Дніпровської міської ради.

   Головні завдання ситуаційного центру: стежити за ситуацією в місті та практично миттєво комунікувати зі спец службами, також центр має прямий зв'язок з екіпажами патрульної поліції, які здійснюють чергування в місті.

   Один із засобів комунікації Ситуаційного центру з містом - додаток Waze, до якого Ситуаційний центр Дніпра приєднався в квітні 2019. Ми в країні єдині, хто це зробив!

   Іншим важливим етапом розбудови Системи відеоспостереження стало створення власної оптоволоконної мережі. Починаючи з 2018 року у місті щорічно вводиться в експлуатацію більше 100 км. оптичних магістралей. Так у 2018 році було прокладено 115 км. оптичних мереж, у 2019 році ми проклали 96 км. повітряних оптичних ліній та 31 км. підземних магістральних оптичних мереж. Таким чином загальна протяжність власної оптичної мережі досягла позначки 242 км.

   Крім прокладки оптичних мереж, для забезпечення безперебійної роботи Системи були створені 19 агрегаційних вузлів у різних районах міста, на яких було розміщене спеціалізоване комутаційне обладнання, що дозволяє безперешкодно передавати зображення з камер Системи до Центру обробки даних.

   Починаючи з 2019 року з роботою Ситуаційного центру можуть ознайомитись всі бажаючі. З цією метою в центрі майже щоденно проводяться екскурсії для відвідувачів щоб безпосередньо ознайомитись із роботою працівників центру, отримати іншу цікаву інформацію стосовно його роботи. У 2019 році для школярів та дорослих жителів Дніпра було проведено більше 300 тематичних екскурсій.

Запис на екскурсію за посиланням - http://dmr.dp.ua/dpexcursion/

Презентація Безпечне Місто (.pdf, 31 mb)

Facebook: https://www.facebook.com/safecitydn

Для подання запиту до Ситуаційного центру звертатися:

[email protected]
[email protected]

просп. Дмитра Яворницького, 75, каб. 724

тел. +380 67 370 16 36;

+380 67 370 12 64

Для отримання відеозапису із системи ситуаційного відеоспостереження міста Дніпра (далі – Система) Вам необхідно заповнити форму за посиланням нижче (окремо для фізичних та юридичних осіб), із обов’язковим прикріпленням сканованої копії або фотографії Вашого паспорту, посвідчення водія або іншого посвідчення особи.

Хочемо зауважити, що з метою ідентифікації Вашої особистості та з ціллю запобігання зловживання наданою можливістю, запити які не мають прикріплених файлів (сканована копія або фотографія посвідчення особи) за якими можливо ідентифікувати особу запитувача, розглядатися не будуть.

Додатково нагадуємо про те, що Ситуаційний центр не наділений повноваженнями стосовно відстеження пересування автотранспорту за державними номерними знаками або іншими особливостями, розпізнаванням обличь, відслідковуванням переміщення осіб або виконання інших спеціалізованих аналітичних функції, які не притаманні діяльності органів місцевого самоврядування та відповідно до технічних вимог до створення Системи, розмір відеоархіву становить 45 діб запису цілодобово.

Форма запиту для фізичних осіб за посиланням:

https://forms.gle/LqgvbhWfQq6xLwfz7

Форма запиту для юридичних осіб за посиланням:

https://forms.gle/EAz4ziGbij3UTUab8