Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра

Медичний огляд чорнобильців.

  До 1 травня в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги міста проводяться медичні профілактичні огляди осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Заходи проводяться в рамках 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради. У  Дніпропетровську  та області функціонує система медичного спостереження за постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи – це щорічна диспансеризація, амбулаторне та стаціонарне лікування, реабілітаційні заходи в санаторно-курортних умовах та реабілітаційних центрах.
  У першому кварталі поточного року 1 тисячу 752 чорнобильця було охоплено комплексними диспансерними оглядами, 229 осіб оздоровлено, у тому числі 218 – у стаціонарах містах  та 11 –  у санаторіях. Окрім того, 17 осіб пройшли реабілітацію на базі відділення для постраждалих від аварії на ЧАЕС обласної  клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова та обласної фізіотерапевтичної лікарні «Солоний лиман». Також приділяється увага проведенню скринінгового обстеження щитовидної залози постраждалих, які під час аварії були у дитячому та підлітковому віці. З початку року було оглянуто 230 осіб цієї категорії, зазначають у департаменті.
  Загалом на сьогодні під наглядом 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги міста перебувають 4 тисячі 422 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,  з них 3 тисячі 377 ліквідаторів, 687 евакуйованих з 30-кілометрової зони, 358 переселенців з території радіологічного контролю та 734 дитини, народжених від осіб вищевказаних категорій, додають у департаменті.