З початку року народилося 85 здорових малюків від ВІЛ-позитивних жінок.

alt  З початку року у місті народилося 85 здорових малюків від ВІЛ-позитивних жінок, які під час вагітності отримували профілактичне лікування. Про це під час прес-конференції повідомила головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Юлія Колосова. «Народжені від ВІЛ-позитивних жінок діти не вигодовуються груддю, з огляду на це вони отримують молочні суміші. Суміш для таких дітей закупається коштом міського бюджету», - зазначила Юлія Колосова. 
  Загалом за статистикою ВІЛ-інфекція найбільш швидко розповсюджується серед людей віком до 25 років. «Ранній початок статтевого життя, незахищені сексуальні контакти несуть пряму загрозу заразитися ВІЛ-інфекцією. З моменту зараження ВІЛ-інфекцією і до настання четвертої стадії (СНІДу) може пройти від 5 до 15 років. Перші три стадії захворювання  можуть проходити безсимптомно — людина ніяк не відчуває, що у неї в організмі  є ВІЛ-інфекція. Якщо ж людина знає про свій ВІЛ-статус, вона може правильно спланувати своє життя, вчасно лікуватися, а також захистити своїх близьких від інфікування. Варто ще раз нагадати, що ВІЛ не передається через воду, повітря, при спільному використанні, наприклад, посуду чи інших предметів побуту, через страви, приготовлені ВІЛ-інфікованою людиною.  Ця інфекція передається статтевим шляхом (без презервативів), парентеральним, тобто через кров, а також вертикальним (від ВІЛ-інфікованої матері дитині під час вагітності, а також при грудному вигодовуванні)», - додала Юлія Колосова.
  За словами завідуюча міським  центром боротьби зі СНІДом Олени Лісничої, у місті особам з ВІЛ/СНІДом безкоштовно надається лікування. Зокрема, на сьогодні у місті антиретровірусну терапію безкоштовно отримують 1,5 тисячі людей з ВІЛ-інфекцією, ще 400 таких осіб готуються до її проведення, оскільки перед цим необхідно пройти обстеження. У тому числі лікування отримують вагітні жінки з ВІЛ-інфекцією, а також діти, народжені від таких матерів.
  Міський центр боротьби зі СНІДом знаходиться на базі міської лікарні №21 за адресою: вул. Канатна, 17, тел. 770-61-26, а також на базі лікарень №7, 6, 9, 4, 10, 12, 16 працюють кабінети довіри.
  Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього року він проходитиме під девізом: “Прагнення до нуля  - нуль нових випадків ВІЛ-інфекції. Нуль дискримінації. Нуль смертей внаслідок СНІДу”. Традиційно в цей день на вулицях міста будуть проведені профілактичні акції з роздачею різних друкованих матеріалів про ВІЛ/СНІД та контрацептиви.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.