У місті стало менше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

    altНа сьогодні у Дніпропетровську зменшилась кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Якщо у минулі роки таких дітей налічувалось понад 2 тисячі, то на сьогодні  їх у місті 1 тисяча 894. Про це під час прямої гарячої лінії повідомила начальник управління-служби у справах дітей Дніпропетровської міської ради Алла Литовченко. «Найважливішим для дітей все-таки залишатись у рідній родині. З метою своєчасного виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах,  працівники управлінь-служб у справах дітей постійно проводять перевірку проблемних сімей. На  сьогодні таких  виявлено 123 дитини. Вони в полі нашого зору, з-поміж іншого, наші працівники допомагають  дітям отримати свідоцтво про народження, реєстрацію за місцем мешкання, батькам - в оформлені документів та в пошуках роботи», - зазначила Алла Литовченко. За її словами, не завжди діти хочуть залишитись жити з батьками. З початку року 30 дітей самовільно залишили домівку. Часто діти покидають дім через насилля у сім’ї. «Останнім часом випадки насильства над дітьми почастішали, на сьогодні їх зареєстровано  15. Тому ми ведемо активну роз’яснювальну роботу у школах у дітьми, вчителями та з батьками. Я звертаюсь до мешканців міста з проханням зателефонувати, до нашої служби, якщо вам відомо про випадки насильства над дітьми»,- додала Алла Литовченко.
    Управлінням-службою у справах дітей направлено до судів 43 позовні заяви на позбавлення батьківських прав батьків, наразі готують  9 документів щодо позбавлення батьківських прав. Такі позови подаються через невиконання батьківських обов’язків.
  Як зазначила Алла Литовченко, з початку року 107 дітей залишились без батьківського піклування, з них 56 дітей влаштовано під опіку та піклування в сім'ї громадян, 4 дитини у прийомні сім’ї, 1 дитину до будинку сімейного типу, 4 дитини усиновлено, 13 дітей перебувають у державних закладах.
   На сьогодні у місті на обліку знаходяться 753 дитини, які перебувають у складних сімейних обставинах та 1 тисяча 894 дитини–сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування. З них майже 1 тисяча 500 дітей виховуються у сімейних формах виховання.  Зокрема, 1 тисяча 267 дітей виховуються під опікою в сім’ях громадян, 136 у прийомних сім’ях, 70 дітей у дитячих будинках сімейного типу.  
 
Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.