
До Дніпропетровська прибули перші 16 трамвайних вагонів з Німеччини, решта 14 надійдуть у березні. Про це повідомив директор департаменту транспорту та зв'язку Дніпропетровської міської ради Валентин Мовчан. “Після проходження митних процедур сьогодні вночі розпочалась розгрузка трамвайних вагонів. Наразі на територію вагоноремонтних майстерень комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт” доставлено перші шість вагонів, інші — прибудуть до кінця дня. Перед фахівцями вагоноремонтних майстерень стоїть задача переобладнати кожен трамвайний вагон на необхідну ширину колії, оскільки у Європі колія вужча ніж в Україні. Ці вагони чеського виробництва раніше експлуатувалися у Німеччині, там вони пройшли повну модернізацію салона, кузова та усього електрообладнання. Вагони відповідають сучасним вимогам перевезення пасажирів і споживають на 40% менше електроенергії ніж вагони російського виробництва, які зараз працюють на лініях», - зазначив Валентин Мовчан.
За його словами, вже за два тижні після експертизи Київським науково-дослідним інститутом комунального господарства перші вагони почнуть перевозити пасажирів, вони працюватимуть на маршруті №1, оскільки його колії є найбільш підготовленими для таких трамваїв. В середньому в місяць планується випускати на лінію по чотири переобладнаних вагони.
Загалом на сьогодні місто закупило 106 трамвайних вагонів, які раніше експлуатувалися у Німеччині. Зокрема, у 2003-2004 роках було придбано 28 вагонів, у 2010-2011 — 48, цього року - 30 вагонів. Раніше придбані трамваї працюють на маршрутах №1, 11, 15.
На балансі комунального підприємства “Дніпропетровський електротранспорт” знаходиться 277 одиниць травайних вагонів.
Фото:Євген Кудря, ІА "Мост Днепр"