Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофиЗ нагоди 26-х роковин  Чорнобильської катастрофи 826 вдів (вдівців) померлих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримають  матеріальну допомогу у розмірі  550 гривень. Про це під час прес-конференції повідомила заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради Ірина Кікнадзе. “Відсьогодні вже розпочато видачу цієї матеріальної допомоги зазначеній категорії населення. З кожним роком її розмір збільшується — у 2009-2010 роках виплачувалося по 300 гривень, у 2011 — 500 гривень. Цільова матеріальна допомога виплачується з міського бюджету в рамках  комплексної програми соціального захисту громадян Дніпропетровська, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 - 2013 роки. Відповідна міська програма працює вже 6 років поспіль”, - зазначила Ірина Кікнадзе.
  Соціальний захист чорнобильців здійснюється згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та іншими нормативно-правовими актами, якими загалом передбачено  53 види пільг, допомог і компенсацій. Міська програма посилює  соціальний захист чорнобильців міста та направлена на поступове вирішення найбільш гострих проблем постраждалого населення. В рамках програми до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  (14 грудня) будуть проведені  виплати щорічної  матеріальної допомоги у розмірі 450 гривень усім інвалідам – чорнобильцям. Для оздоровлення чорнобильців виділяються кошти з державного та міського бюджетів. У 2010 році коштом міського бюджету було озоровлено 50 осіб, у 2011 — 112, цього року планується оздоровити 138 чорнобильців. Окрім того, коштом міського бюджету інваліди – чорнобильці забезпечуються мобільними засобами зв’язку у разі відсутності технічних умов проведення лінійного телефонного зв’язку, із розрахунку  35 гривень на місяць. Третій рік триває акція з надання операторами кабельних мереж інвалідам – чорнобильцям   50 %  знижки за користування  кабельним телебаченням, сказала Ірина Кікнадзе.
   За її словами, міська програма надала змогу суттєво зменшити витрати громадських чорнобильських організацій міста на оренду приміщень, у яких вони розташовані, до 1 гривні на рік. З початку цього року 154 дружин (чоловіків) померлих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, смерть яких не пов’язана з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС щомісяця отримають з міського бюджету адресну допомогу у розмірі 100 гривень на оплату житлово-комунальних послуг . З травня цього року, у разі затвердження рішення виконкому міської ради, буде розпочато часткове відшкодування витрат комунальному   підприємству "Ритуальна служба" за надані послуги в похованні громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, у розмірі  1 тисяча 500 гривень, додала Ірина Кікнадзе.
   У місті  мешкає 7тисяч 397 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 1тисяча 101 особа – І категорії, 3 тисячі 737 осіб – ІІ категорії, 1 тисяча 142 особи – ІІІ категорії, дітей чорнобильців -  1 тисяча 19.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.