Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра

Цікаве про Дніпро

1724 - помер Павло Полуботок, наказний гетьман Лівобережної України, на честь якого названа одна з вулиць Дніпра (300 років).

1893 - народився Роберт Лісовський (с. Кам'янське Катеринославської губернії, нині - м. Кам'янське Дніпропетровської області), український художник-графік, послідовник Михайла Бойчука і Георгія Нарбута, автор емблеми ОУН "Тризуб з мечем", ілюстрацій збірки поезій Павла Тичини "Сонячні кларнети". На його честь названа одна з вулиць Дніпра (131 рік).

1919 - народився Петро Шаповал, дніпровський поет. Після закінчення Дніпропетровського індустріального робітфаку, у 1939 році був призваний до армії. Демобілізований у 1944 році у зв’язку з тяжким пораненням. Закінчив Дніпропетровський державний університет (нині - Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара). Очолював Дніпропетровську обласну студію телебачення. Автор книг "Вулиця миру", "Яблуні білі, обрії милі", "Обеліски і колоски", "Щедрий світ". Помер у 1985 році (105 років).

1937 - на базі Дніпропетровського науково-дослідного інституту чорної металургії (нині - Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова) створено Науково-дослідний трубний інститут (нині - ДП "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю.Осади") (87 років).

1995 - перерізано стрічку на одному з входів ст. метро "Комунарівська" і тим самим відкрито Дніпропетровський метрополітен (нині - Дніпровський метрополітен), перший на території колишнього СРСР після його розпаду. Загальна довжина лінії становила 7,8 км та включала 6 станцій. Це найкоротше метро в Україні. Дніпро став третім містом в Україні, після Києва та Харкова, де є підземний транспорт. З 2016 року розпочато проєкт продовження будівництва метрополітену і передбачає розбудову у центральній частині міста 3-х станцій "Центральна", "Театральна" і "Музейна" протяжністю 4 км. Проєкт розрахований на 5 років, але внаслідок воєнного стану будівельні роботи припинені. Наразі метро використовується ще і як бомбосховище (29 років).

2018 - відкрито оновлений Музей історії Придніпровської залізниці (6 років).

2020 - у рамках проєкту "Відчуй Дніпро" відкрито мініскульптури "Дніпровський трамвай" (на лавці Катеринославського бульвару), "Фанат Дніпра" (на парапеті на вході у парк Лазаря Глоби з вулиці Андрія Фабра), "Залікова книжка студента" (на центральному вході до Університету митної справи та фінансів), "Печиво "Дніпро" на парапеті оглядового майданчика парку ім. Т. Г. Шевченка (4 роки).

2023 - ракетна атака рф по місту, у результаті чого пошкоджено ТРК "Appolo", пологовий будинок та 15 багатоповерхових житлових будинків, 700 вікон і декілька приватних будинків, трамвай, автобус 146 маршруту, контактна мережа по вул. Незалежності, загинуло 7 людей, поранені 30 людей (1 рік).