Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра

У Дніпрі унікальне для України обладнання дозволяє живити всі необхідні елементи для роботи тягової підстанції навіть під час зникнення напруги

На комунальних підприємствах «Дніпровський електротранспорт» та «Дніпровський метрополітен» розроблений план дій на випадок планових чи екстрених відключень електроенергії. Двадцять сьомого жовтня директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міської ради Ігор Маковцев перевірив готовність обидвох підприємств до можливих відключень електроенергії. Він цього дня є черговим по місту.

Система телекерування енергодиспетчерської КП «Дніпровський електротранспорт» дозволяє віддалено аналізувати та керувати станом електроживлення усієї контактної мережі міста. Раніше працівники робили це вручну на кожній підстанції. А зараз – з однієї точки дистанційно контролюють усі підстанції по місту. У разі вимкнення електроенергії, спеціалісти можуть віддалено перевірити наявність напруги на тягових підстанціях та оперативно увімкнути їх у разі подачі живлення.

На основних тягових підстанціях міста оновлюють шафи власних потреб. Встановлюють унікальне для України обладнання у конфігурації, що дозволяє живити всі необхідні елементи для роботи тягової підстанції навіть під час зникнення напруги. Завдяки встановленню систем резервного живлення шафа забезпечує роботу систем аварійного освітлення, сигналізації тягової підстанції та телеметричної апаратури для керування підстанцією без залучення аварійної бригади. Оновлено 3 шафи власних потреб на підстанціях № 9, № 12, № 16. Наразі триває встановлення ще 1 нової шафи власних потреб на підстанції № 10.

«На випадок відключень електроенергії розроблено порядок дій у залежності від розвитку подій. У разі застосування графіків «віялових відключень» та знеструмлення частини тягових підстанцій, діятимуть зміни у схемі руху маршрутів електротранспорту залежно від того, які підстанції залишатимуться під напругою. У разі зменшення об’ємів енергопостачання на тягові підстанції будуть запроваджені варіанти скорочення кількості рухомого складу на маршрутах. У випадку цілковитого знеструмлення всіх підстанцій рух електротранспорту буде призупинено. Сподіваємося, що такого не буде!», - сказав Ігор Маковцев.

У метрополітені є три незалежні один від одного пункти електроживлення. За словами Ігоря Маковцева, якщо будуть планові відключення електроенергії, то метрополітен не зупинятиметься за рахунок згаданих вузлів живлення, які географічно розташовані у різних місцях.

«Нині немає таких графіків, коли б одночасно зникало живлення одразу з трьох вузлів. Однак маємо вже досвід аварійного відключення електроенергії. На такий випадок теж маємо відпрацьований алгоритм дій. Першочергово – це безпека людей у метро. Йдеться про виведення пасажирів з тунелю. Для цього потрібне освітлення. Кожна станція метрополітену має акумуляторні батареї, завдяки яким живлення вистачить не менше, ніж на дві години. А ще за рахунок цих пристроїв буде зв'язок для диспетчерів. До таких акумуляторів підключатимуть і насоси водовідвідних установок. Додатково на станціях є ще генератори», - розповів Ігор Маковцев.

Під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив і пункт незламності на станції метро «Вокзальна».

«У разі відключень електроенергії дніпряни зможуть тут зарядити свої гаджети, зігрітися, випити гарячого чаю. Є зв’язок, інтернет, аптечка. У разі відключення електроенергії пункт заживлюється генератором», - додала начальниця станції метро «Вокзальна» Ганна Ткаченко.