Погода

У Дніпрі стартувало безкоштовне перенавчання переселенців коштом ООН

У рамках реалізації Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу в Дніпропетровській області реалізовується проєкт з безкоштовного навчання внутрішньо переміщених осіб для отримання часткових кваліфікацій та працевлаштування на підприємства Дніпра. 

Для перенавчання було сформовано шість груп за 5-ма робітничими професіями (електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператор поштового зв’язку, контролер-касир, перукар)  у складі 76 осіб із числа внутрішньо переміщених. Сьогодні, 9 серпня, стартувало навчання більшості груп, яке триватиме до кінця серпня.

«Гарний і важливий проєкт стартував під егідою ООН. Це досить інтенсивний курс навчання, розрахований на три тижні. За цей час люди зможуть опанувати часткову кваліфікацію тією чи іншою професією. Отримавши відповідний сертифікат, вони зможуть влаштуватися на роботу у нашому місті. Під час старту навчання присутні сьогодні і роботодавці. Вже є домовленість, що кожен учасник перенавчання буде працевлаштований. До Дніпра прибуло багато переселенців і, щоб їм влаштуватися на роботу, необхідне таке перенавчання, здобуття часткової кваліфікації, зокрема йдеться про робітничі професії, які нині дуже затребувані. Місто це добре розуміє, тому й активно включилося в цю роботу», — підкреслила заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Ксенія Сушко. 

За словами начальниці інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяни Янушкевич, з початком війни одразу постало питання працевлаштування переселенців, які перемістилися до Дніпра: «Упродовж двох-трьох тижнів спостерігали, що у нашому телеграм-каналі не знімаються вакансії саме робітничих спеціальностей — електромонтерів, електрогазозварювальників, та й загалом напрямку, пов’язаного з електромережею. Тобто вакансії є, натомість бракує людей, які можуть обійняти такі вакансії з достатньо високим рівнем заробітної плати. У телеграм-каналі інспекції провели анкетування щодо готовності людей перенавчатися для часткової кваліфікації,  щоб влаштуватися на роботу за робітничою спеціальністю. 

Сформували відповідні групи, провели роботу з роботодавцями щодо їхньої готовності взяти на роботу людей після навчання. Під час виробничої практики роботодавці можуть приходити і обирати потенційного працівника». 

Перенавчання проходитиме на базі Дніпровського центру професійно-технічної освіти та Дніпровського центру професійної освіти.

«Ці навчальні заклади мають досвід роботи, відповідні ресурси, матеріально-технічну базу. Ми навчаємо людей, оперативно  задовольняємо їхні запити. А загалом такими функціями народжуємо нову професійно-технічну освіту, а у підсумку — розвиваємо економіку країни», — наголосив директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Віктор Василенко. 

Студент Валерій Алєксєєв родом із Сєвєродонецька теж став одним із учасників перенавчання у Дніпрі. Він опановуватиме кваліфікацію електрозварювальника. 

«Переїхав до Дніпра з батьками. Я ще студент. Але часи такі, що вже потрібно працювати. Опанувавши кваліфікацію елетрозварювальника, планую працювати за цим фахом, поєднуючи навчання в університеті. Це гарний проєкт, коли за невеликий проміжок часу можна отримати нову професію, влаштуватися на роботу і заробляти кошти», — додав юнак.