Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра

Як працює послуга «Соціальне таксі» під час воєнного стану

У Дніпрі до послуги «Соціальне таксі» додали новий напрям роботи: автомобілі перевозять до залізничного вокзалу та забирають звідти людей з інвалідністю, які перебувають на обліку у відділеннях соціального захисту населення. Водночас цією послугою можуть скористатися і внутрішньо переміщені особи з інвалідністю – їх відвозить до волонтерських штабів чи до спеціальних центрів.

«Потім за бажанням та за можливості з цих центрів ми перевозимо до залізничних вокзалів для евакуації до іншої країни або на захід України. Це стосується як переселенців з інвалідністю, так і наших підопічних, які стоять у нас на обліку. Протягом тижня ми перевозимо близько 25 людей», – додав директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. 

Для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю у Дніпрі створили центр тимчасового перебування «Океан добра». До нього можуть звернутися громадяни з інвалідністю, люди похилого віку та батьки з дітьми до одного року, які прибули до Дніпра з окупованих територій або з тих міст, де ведуться активні бойові дії. 

«На сьогодні ми прийняли вже 210 людей. Всім ми надаємо медичну та психологічну допомогу. Крім цього, и забезпечуємо одягом та засобами гігієни. Далі – підбираємо можливість подальшої евакуації. В основному відправляємо за кордон, тому що там безкоштовне проживання. Це важливо, особливо для людей, які втратили практично все», – зазначила голова Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО «Океан добра» Ольга Волкова. 

З Авдіївки до Дніпра евакуювалася Олена разом з чоловіком з інвалідністю та донькою. Вони проживають у центрі вже шість днів. З вокзалу їх забрали на «соціальному таксі». Жінка каже: їхати з Авдіївки не хотіли до останнього, до того ж не було можливості вивезти чоловіка. Але з’явився шанс, і родина ним скористалася. 

«Нам допомогли виїхати з Авдіївки. У Дніпрі нас зустріли та відвезли одразу до центру. Тут нам надали терапевта та ліки. Ми і не сподівались, що отримаємо шанс на друге життя. Дуже дякуємо, що так зустріли та допомогли», – зазначила Олена Степанова. 

Наразі «соціальне таксі» працює без вихідних з 8:00 до 19:00. Отримати послугу можуть особи з інвалідністю I та II групи захворювання опорно-рухового апарату та особи з порушеннями органів зору, які мають I групу інвалідності. Люди, що перебувають на обліку у відділеннях соціального захисту населення, можуть замовити послугу за номером: 073 785 64 61. Внутрішньо переміщені особи можуть замовити послугу через центр «Океан добра» за телефоном: 050 514 72 74.