Погода

Усі лікувальні заклади Дніпропетровщини забезпечені усім необхідним для надання меддопомоги породіллям, дітям

За період війни, від 24 лютого, на території Дніпропетровської області народилося 344 дитини. Усі малюки народилися у лікувальних закладах. 

За словами головної спеціалістки відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Олени Рибки, наразі лікувальні заклади обладнали свої підвальні приміщення під потреби пологового будинку і на період тривоги спускають туди персонал, породіль, малюків. Місця усім вистачає. 

«У пологових стаціонарах наразі в достатній кількості медикаментів, витратних матеріалів, дитячого харчування, засобів догляду за немовлятами. Велика вдячність волонтерам, які також нам допомагають у відповідному забезпеченні», – розповіла під час брифінгу 4 березня Олена Рибка. 

Представниця департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА також запевнила, що жоден медичний заклад не відмовить вагітній жінці або у стані пологів у медичній допомозі. 

«На сьогодні у лікувальних закладах області перебуває близько десятка вагітних на різних термінах із Харківської та Запорізької областей. Серед них і ті, що захворіли на ГРВІ чи мають загрози вагітності. Усі вони отримують меддопомогу. А деякі вже й народили», – сказала Олена Рибка.

Водночас породіллі отримують паперову форму 103, за якою можуть зареєструвати дитину. На період воєнного стану дитину можна реєструвати у будь-якому РАЦСі чи територіальному органі, який проводить відповідну реєстрацію без прив’язування до прописки будь-кого з батьків. 

«Вагітним, які прибули на територію Дніпропетровської області з інших областей і планують перебувати тривалий час, народжувати, необхідно звернутися або до центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) чи безпосередньо до полового стаціонару, якщо вже термін народжувати. Не займайтеся самолікуванням, а звертайся по медичну допомогу! Якщо захворіла дитина, яка прибула до області з інших регіонів, їй теж нададуть медичну допомогу як у дитячому стаціонарі, так і у ЦПМСД. В обласних закладах вже лікуються діти з Харківщини», – додала Олена Рибка.