Погода

Відкриття фотовиставки французького фотографа Фредеріка Шобена «Кам’яна спадщина в Європі»

10 лютого о 18-00 у Художньому музеї (вул. Шевченка, 21, 1 поверх, виставкова зала)-відкриття фотовиставки французького фотографа Фредеріка Шобена «Кам’яна спадщина в Європі». Участь у заході візьме міський голова Борис Філатов.

УВАГА! О 18-30 підхід до преси міського голови Бориса Філатова.

Аби пройти на виставку при собі ОБОВ'ЯЗКОВО необхідно мати  сертифікат про повну COVID-вакцинацію (прохання прибути заздалегідь для перевірки сертифікату вакцинації)

Довідка:

З 11 лютого по 13 березня 2022 р. у Дніпровському художньому музеї відбудеться фотовиставка «Кам’яна спадщина в Європі» французького фотографа Фредеріка Шобена.

На виставці будуть представлені фотографії більш ніж 40 локацій з 21 країни Європи. Ця виставка – чудова нагода продемонструвати спільну історію та культуру в Європі, а також покласти початок урочистим подіям з нагоди 30-річчя дипломатичних відносин між Україною та Францією/Німеччиною. До того ж ця колаборація стала можливою завдяки дружнім та партнерським відносинам між Німеччиною та Францією, що встановилися між сусідніми державами після Другої світової війни. 

«Кам'яна спадщина» розкриває історію та архітектуру середньовічних замків континенту з надзвичайно драматичною історією. Ця виставка проводиться вперше, і вона заснована на новій книзі Шобена під редакцією Taschen (2021 р).

Фредерік Шобен знову демонструє глядачеві надзвичайно ефектні споруди, що йшли крізь епохи, та описує їх незвичайний характер у пейзажі сучасності. Ці замки — попередники бруталізму — довели перевагу функції над формою, їхні силуети та груба сировина визначили цілі розділи історії архітектури.

Людство завжди захоплювалося замками, бо вони несуть із собою цілу міфологію. Від лицарів Круглого столу до Короля Сонця, від Сіссі до Володаря Перстнів, маєтки з привидами та казкові замки — всі вони водночас історична пам’ять і ключ, що відкриває двері для найсміливіших фантазій. «Кам'яна спадщина» пропонує надзвичайну подорож Європою в 40 середньовічних замках.

Працюючи з плівковою фотографією, Фредерік Шобен пропонує образи, які часто підсилюють чарівний і загадковий, навіть романтичний, вимір цих «старих кам’яних глиб». Всі ці конструкції замків — розташованих на вертикальних підпорах, оточених водою та тих, що були в центрі великих баталій, вони розповідають про чотири століття європейської історії. І найбільше автора захопило те, що замки є, мабуть, найбільш архітектурно приближені до модернізму.

Замки, що живлять нашу уяву: це велика сила образів Фредеріка Шобена, які відходять від традицій архітектурної фотографії, залишаючи, зокрема, багато місця для пейзажів, які вписують палаци у їхнє природне оточення.

З роботами французького митця можна ознайомитися за посиланням: 

http://www.fredericchaubin.org/

Організатори:

  • Альянс Франсез м. Дніпро ([email protected] / +38 091 300 74 83)
  • Генеральне консульство Німеччини в Донецьку з офісом у Дніпрі
  • Дніпровський художній музей
  • Французький Інститут в Україні