Погода

Як комунальники Дніпра співпрацюють із Ситуаційним центром під час погіршення погодних умов

У Дніпрі працює понад 2 тис. камер, через які профільні департаменти міської ради, працівники поліції та ДСНС в режимі нон-стоп стежать за порядком та безпекою у місті. Так під час погіршення погодних умов комунальні служби міста оперативно отримують інформацію про затори, ускладнення руху тощо. Про це повідомила 14 січня директорка КП «Інфо-рада-Дніпро» ДМР Альона Чуєва.

«Ми також нещодавно почали співпрацювати із Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології. Ми отримуємо від них інформацію про погодні умови у місті та маємо можливість діяти на випередження. Наприклад, останні два дні ми отримували інформацію про погіршення погодних умов, повідомили про це комунальні служби, а зараз переглядаємо камери та моніторимо ситуацію на дорогах Дніпра. Співробітники центру уже готуються до проведення у місті святкування Водохреща. Усі офіційні міські локації для занурення в ополонку розташовані в полі зору камер відеоспостереження Ситуаційного центру, а фахівці напоготові інформувати правоохоронців та медиків у разі необхідності», – зазначила Альона Чуєва.

Кожен мешканець Дніпра так само в режимі реального часу може побачити, яка ситуація на дорогах міста: на офіційних сторінках Ситуаційного центру на Youtube та у Facebook. Уночі з 13 на 14 січня у Дніпрі випали опади та утворилася ожеледь. 

Вночі працювала 91 одиниця комунальної техніки, було висипано близько 1400 тонн протиожеледної суміші, розповіла начальниця управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Світлана Літвінова.

«Якщо ви бачите перед собою машину комунальної техніки, яка обробляє дорогу, будь ласка, тримайте дистанцію 10 метрів, аби не пошкодити власний автомобіль протиожеледною сумішшю. Якщо погодні умови погіршуються – снігопад чи ожеледиця, припаркуйте автомобіль так, щоб він не заважав спецтехніці», – зазначила Світлана Літвінова.

Водночас громадський транспорт у Дніпрі (і автобусні маршрути, і електротранспорт) працюють у звичайному режимі у повному обсязі, повідомив Олександр Лещенко, заступник директора-начальник управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР. «Під час снігопадів для очищення трамвайних колій працюють спеціальні снігоочисники. Якщо виникає ожеледь, яка може ускладнити рух тролейбусів, то на кожному маршруті цілодобово працюють чергові бригади – виїжджають тролейбуси, аби зчистити лід. А на автопідприємствах є чергові, які заздалегідь прогрівають транспорт», – зазначив Олександр Лещенко.

Заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР Дмитро Редька у свою чергу повідомив: «Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила план заходів для запобігання надзвичайним ситуаціям під час погіршення погодних умов. Наприклад, поліція, відповідно до цього плану, має повноваження не пускати у місто вантажні транспортні засоби у цей період. У Ситуаційному центрі цілодобово чергує співробітник «Муніципальної варти», який спостерігає за безпекою та порядком у місті».

Уже завтра, 15 січня, у Дніпрі очікується місцями ожеледиця. Температура вночі від -3 до -1, вдень – від 0 до 2 градусів тепла. Про це повідомив Василь Гринчак, директор Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології. «16 січня не очікуються істотні опади, проте місцями на дорогах буде ожеледиця. Температура вночі від -5 до 0 градусів, вдень – від -2 до +3. 17 січня – так само без істотних опадів, місцями ожеледиця. Температура вночі від -7 до -2, вдень – від -3 до +2», – зазначив Василь Гринчак. Усі структурні підрозділи Дніпровської міської ради заздалегідь готові до зміни погодних умов у місті та мають відпрацьований план дій.  

Температура вночі від -7 до -2, вдень – від -3 до +2», – зазначив Василь Гринчак. Усі структурні підрозділи Дніпровської міської ради заздалегідь готові до зміни погодних умов у місті та мають відпрацьований план дій. 

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження надсилайте
на пошту [email protected]