Погода

У міській лікарні № 9 з’явилася сучасна лабораторія ПЛР-діагностики

У дніпровській міській лікарні № 9 почала працювати нова ПЛР-лабораторія. Це один із шести лікувальних закладів, для якого коштом міського бюджету закуплено сучасне обладнання і витратні матеріали для ПЛР-діагностики на коронавірус.

 «Це обладнання дозволяє набагато швидше проводити діагностику, тобто отримувати результати аналізів безпосередньо на місці. Загалом у Дніпрі вісім лікарень, підпорядкованих міському департаменту охорони здоров’я населення, де лікують хворих на коронавірус. Наразі у їхніх стаціонарах перебувають 644 пацієнти з COVID-19, з них 578 – на кисневій терапії, 77 – у реанімаціях, зокрема 7 – на апараті ШВЛ», – повідомила начальниця відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міськради Тетяна Прибиток.

Представниця департаменту також нагадала, що вакцинація – єдиний спосіб максимально захистити себе від коронавірусної інфекції. По місту є 12 пунктів вакцинації та 34 пункти щеплень. Вони працюють щодня.

Водночас генеральна директорка міської клінічної лікарні № 9 Олена Фінкова зазначила: «Нова ПЛР-лабораторія відповідає усім стандартам. Раніше доводилося відправляти біоматеріали до іншого лабораторного центру, а це додатковий час. Інколи чекали на результати до трьох діб. Зараз усе на місці, а значить – набагато швидше. Результати маємо вже за три-п’ять годин».

Генеральна директорка міської клінічної лікарні № 9 також додала, що наразі у закладі лікування проти COVID-19 проходять 79 пацієнтів і ще 9 хворих з підозрою, тобто чекають результатів тестування.

«Майже усі хворі на коронавірус потребують кисневої терапії. Лікарня цілком забезпечена киснем. Близько 99 % недужих – невакциновані. Загалом з початку пандемії пролікували понад 3,5 тис. осіб. Також при лікарні працює пункт щеплення. Маємо великий відсоток пацієнтів, які перебувають на диспансерному обліку з хронічними захворюваннями, на стаціонарному лікуванні. І вони мають змогу вакцинуватися в пункті щеплення на базі нашої лікарні», – підкреслила Олена Фінкова.