Погода

У Дніпрі діти-скаути приготували страви, які українці їли у часи Голодомору

У Дніпрі до Дня пам‘яті жертв Голодомору влаштували акцію «Їжа на вулиці». Діти-скаути приготували страви, які готували українці у 1932-33 роках: «компот» з виноградних гілок, юшка з кукурудзяних качанів, оладки з тирси. Рецепти взяли із розповідей очевидців тих подій. Акція пройшла у центрі міста - на Європейській площі.

 

«Цю акцію ми проводимо вже не вперше. Локація на вулиці обрана навмисно, аби перехожі могли підійти та скуштувати страви, якими рятувалися наші прадідусі та прабабусі в часи Голодомору. Хочеться, аби в цей день ми згадали своїх пращурів - тих українців, які не змогли пережити ті страшні часи, і тих, хто попри все змогли вижити і подарувати нам життя», - зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

 

Ініціатори акції, яку підтримала міська рада, громадська організація «Станиця Дніпро Пласту – Національної скаутської організації України». 

«Діти та молодь зараз багато часу проводять у гаджетах, саме тому ми обрали офлайн формат, аби наживо показати перехожим наїдки, дати змогу їх скуштувати та розповісти про часи Голодомору. Цю трагедію неможна замовчувати, і радянські злочини повинні бути відомі людям», - розповіла керівниця Громадської організації «Станиця Дніпро Пласту - Національної скаутської організації України» Олександра Полянчикова.

12-річний скаут Тарас Микитчук на сьогоднішню акцію приготував разом з товаришами хлібці з сіна, гречки та трави: «Моєму дідусеві у часи Голодомору було років 6-7. Він небагато мені про це розповідав, але казав, що їжі майже не було. Ми приготували суп з качанів кукурудзи, хлібці з гречки. Будемо сьогодні це куштувати та розповідати про ці страви».

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження надсилайте
на пошту [email protected]