Льодова арена та новий сквер: у Дніпрі планують побудувати мультиспортивний комплекс із великою рекреаційною зоною

У Дніпрі, на вулиці Янтарній, планують збудувати мультипрофільний спортивний комплекс зі сквером (також із різними локаціями для активного дозвілля). Це не лише створить потужний спортивний осередок на лівому березі міста, а й дозволить позбутися низки закинутих будівель біля 63-ї школи, на які роками скаржилися місцеві мешканці. 

«Тут є три завдання. Перше — це відносно віддалений від центру район, котрий потребує таких якірних проєктів. Друге — будівництво додаткової льодового майданчика. І третє — вирішення питання з покинутими будівлями і тими особами, які роблять там не зовсім правильні речі й лякають людей», — сказав заступник міського голови Володимир Міллер. Він також додав, що проєкт передбачатиме декілька джерел фінансування — міські кошти, гроші з державного бюджету та інвестиції, залучені від міжнародних фінансових інституцій. 

У мультиспортивному комплексі розмістять льодовий майданчик, універсальне поле для спортивних ігор, тренажерний зал для загальної та спеціальної фізичної підготовки спортсменів. Тут також будуть роздягальні, медичні блоки та фудкорт. 

Комплекс буде розрахований і на проведення спортивних змагань національного та міжнародного рівнів — хокею з шайбою та фігурного катання, волейболу, мініфутболу, а також єдиноборств, художньої гімнастики та чирлідингу. 

Будівлю та територію школи № 63 приведуть до ладу. Місто підготувало і всю матеріальну базу. У сквері буде мініскейтпарк, бігові доріжки, майданчики для футболу та баскетболу, тенісний корт та інші зони для активності. 

«Люди неодноразово просили про це під час зустрічей з мером, з депутатами. Тут зроблять комплекс рішень – у найкращих традиціях міста. Люди вже побачили, як реконструювали сквер Слобожанський, як триває будівництво скейтпарку та зелених зон у районі вулиць Калинової та Образцова», – сказав депутат міської ради Сергій Пустовий.

Народний депутат Дмитро Кисилевський, який залучив на проєктування тут нових об’єктів гроші з державного бюджету, назвав цей амбітний спортивний задум вдалим прикладом співпраці місцевої влади та народних депутатів. 

«Нам було поставлене чітке завдання. Ми завершили частину роботи з архітектурно-планувальних рішень. Це концепція і технологічне наповнення арени. Наступний крок — імплементація майбутнього комплексу в міське середовище», — повідомив головний консультант компанії «Комплекс», яка є генеральним проєктувальником, Максим Глазунов. 

Зі свого боку головний архітектор міста Дмитро Волик зауважив, що будівництво багатофункціонального спортивного комплексу саме на лівому березі відповідатиме сучасним урбаністичним практикам: «Це створить комфортне середовище там, де мешкає багато людей, зменшить маятникову міграцію. Це розвантажить транспортні магістралі і створить додатковий імпульс для подальшого розвитку цих територій». 

Місцева мешканка Світлана Літвін перспективі будівництва мультиспортивного комплексу радіє. Жінка наголошує — десятиліттями, окрім школи та бібліотеки, дітям та їхнім батьками більше ніде проводити дозвілля: «Тому цей запланований проєкт (такий красивий), це дуже добре для всього району. У нас тут дуже багато дітей. Та вони можуть гуляти лише десь у дворах, подекуди теж лізуть у закинути будівлі, а це небезпечно. Тому ідея – чудова. І головне — батьки і діти зможуть разом проводити час».

Будівництво планують розпочати наступного року.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.