У Дніпрі відкрилася виставка старовинних жіночих прикрас

27 вересня у Дніпрі відкрилася виставка старовинних жіночих прикрас «Дукачі та прикраси: Схід». Тут представлено понад 350 експонатів з приватної колекції Віктора Векленка. Виставка проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

«Здебільшого на виставках старовинних прикрас ми бачимо яскраві срібні або золоті речі, з камінцями чи різнокольоровим склом. Але більшість населення українських земель тих часів не була дуже заможною, тож і прикраси були простішими. На цій виставці і можна побачити ті прикраси, які носили українські жінки із простих сімей. Вони вдягали їх на свята або до церкви. Я вдячний «Культурній столиці» за можливість показати це історичне та культурне надбання дніпрянам», – розповів під час відкриття виставки директор Музею Хреста, власник колекції Віктор Векленко.

Як розповів мистецтвознавець Музею українського живопису Володимир Маліков, експозиція цікава ще й науковим підґрунтям: «На глядачів чекає дуже розлога експозиція – досить ґрунтовні наукові матеріали. Тож відвідувачі зможуть скласти повне уявлення про виставку».

Виставка «Дукачі та прикраси: Схід» працюватиме у Музеї українського живопису (Троїцька площа, 5-А, 3-й поверх) до 10 жовтня. Вхід вільний.

 

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.