Погода

Ідентифікаційні браслети з QR-кодом для людей із груп ризику: у Дніпрі презентували новий соціальний проєкт «Інформація врятує життя»

У Дніпрі в рамках нового соціального проєкту «Інформація врятує життя» розробили ідентифікаційні браслети з QR-кодом для екстреної ідентифікації людей, що мають серйозні проблеми зі здоров'ям. Йдеться про тих, має психічні розлади, хворих на епілепсію, гіпертонію, цукровий діабет, тих, хто страждає деякими видами амнезії, з порушеннями пам’яті тощо. Мета проєкту – оперативно допомогти людям із зони ризику, яким у будь-який момент може стати зле.

За допомогою такого браслета на людині лікар, поліцейський чи будь-хто з небайдужих зможе відсканувати QR-код, щоб побачити необхідну інформацію про носія (адресу проживання, групу крові, інформацію про хвороби, алергії, медичні показання і рекомендації при наданні екстреної допомоги,медичні протипоказання; контакти лікарів, близьких і родичів). А також перелік необхідних дій у разі наявності хвороби, щоб оперативно допомогти.

 

«У місті тисячі одиноких літніх людей, якими опікуються міські соціальні служби. Однак соціальні працівники не перебувають біля них постійно. Враховуючи різні хронічні та генетичні захворювання, до 30 % цих людей можуть опинитися у зоні ризику. Вони досить часто бояться вийти з дому, вимушено прирікаючи себе на соціальну самоізоляцію. Проєкт передусім спрямований на зменшення випадків «пройти повз», коли, наприклад, люди думають, що людина без свідомості на лавці – просто у стані алкогольного сп’яніння, а насправді – вона безпорадна і їй терміново потрібна медична допомога. А завдяки браслету буде доступ до важливої інформації для допомоги», — підкреслив заступник голови правління громадської організації «Фонд соціальних ініціатив» Роман Герасимчук.

 

Інформаційну базу даних з ідентифікаційних браслетів передадуть до департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради. Урешті мешканці із зони ризику в критичних ситуаціях не будуть безпорадними.

 

Зі свого боку начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики міськради Ірина Максименко нагадала, що проєкт фонду став одним із переможців конкурсу з відбору інститутів громадянського суспільства для надання фінансової допомоги з бюджету міста: «Дійсно важливий соціальний проєкт. Такого у Дніпрі ще не втілювали. Найголовніше — це допомога і піклування про тих людей, які цього потребують — літніх, одиноких чи з певними захворюваннями».