Погода

У Дніпрі з’явиться веломаршрут від центру до парку Шевченка

У Дніпрі побудують веломаршрут від центру до парку Шевченка. Проєкт реалізовуватимуть у три етапи. У рамках першого на Січеславській Набережній вже створили нову велодоріжку. Розпочинається вона від вулиці Крутогірний узвіз і тягнеться до зупинки громадського транспорту «Фестивальний причал».  Велодоріжку побудували у рамках реконструкції частини вулиці Січеславська Набережна. Тож тут паралельно упорядковують паркувальний простір і пішохідні зони.
«Цією велодоріжкою ми починаємо великий етап будівництва велоінфраструктури у Дніпрі. Восени ми розроблятимемо загальну концепцію в масштабах цілого міста. Наразі ж жодна вулиця, яку капітально ремонтуватимуть, не робитиметься без урахування умов для створення велодоріжок», – сказав головний художник Дніпра Сергій Білий.
Зі свого боку засновник спільноти «Urban Dnipro» Руслан Ширінов розповів про деталі у реалізації проєкту будівництва веломаршруту: «Велодоріжку за габаритами зробили тут згідно з державними нормами, тобто мінімальна ширина для комфортного руху в обидва боки має становити мінімум 2,5 метри. Тут так і є. У рамках першого етапу побудовано більш ніж 200 метрів. Залишилось нанести розмітку та встановити антипаркувальні стовпчики. У рамках реалізації другого етапу велодоріжку продовжать на відрізку від вулиці Крутогірний узвіз до вулиці Нірінберга та від зупинки громадського транспорту до вулиці Ливарної. На третьому – доріжку будуватимуть від центрального торговельного центру до вулиці Нірінберга, а потім уздовж всієї вулиці Ливарної до самого парку Шевченка».
Випробувати велодоріжку на набережну приїхав засновник Дніпровської асоціації велосипедистів та асоціації екстремальних видів спорту, президент Дніпровської міської федерації спортивного туризму Максим Семенов. Він відзначив якість покриття та зручність пересування.
«Наразі в усьому світі приділяють велику увагу екологічним видам транспорту та відповідно до цього облаштовують інфраструктуру у містах. Велосипедисти у Дніпрі мають право на безпечне пересування. На жаль, сьогодні ситуація така, що, виїжджаючи на проїжджу частину на велосипеді чи самокаті, наприклад, люди наражають себе на небезпеку. Сподіваюсь, що з цього проєкту розпочнеться масштабна розбудова велоінфраструктури у нашому місті. І людина, вийшовши з дому, зможе велодоріжкою доїхати без перешкод у будь-яку точку призначення», – сказав Максим Семенов.