До Дніпра завітав Вахтанг Кіпіані: про що говорив із дніпрянами просто неба

У Дніпрі просто неба відбулась зустріч з журналістом Вахтангом Кіпіані та презентація його книги «Справа Василя Стуса». На Театральній площі ввечері 22 липня зібралося більше ніж сотня охочих, приїхали навіть із сусідніх міст. Понад годину говорили про постать поета Василя Стуса та сьогодення України. Захід – безкоштовний. Український журналіст Вахтанг Кіпіані приїхав не тільки із зустріччю. У нашому місті проходять зйомки чотирьох серій про історичні події у Дніпрі різних часів.

Одним з перших прийшов студент Назар Карімов: «Такі книжки висвітлюють правду, кажу як майбутній історик, бо навіть 20 чи 30 років тому за таке можна було сісти. Для мене Вахтанг Кіпіані зробив неймовірну роботу, склавши воєдино справу великого поета Василя Стуса».

Такими зустрічами ми виправляємо криву недомовок радянської влади, вважає директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла: «Ми кажемо правду, хоч вона і болюча та нівечила нашу історію. Ми зараз можемо вільно збиратися та обговорювати ті чи інші теми, з Вахтангом Кіпіані говоримо про «Справу Василя Стуса», також охочі можуть поставити питання і у форматі діалогу зрозуміти для себе постать великого поета».

«Презентації книги та живе спілкування відбуваються там, де люди хочуть слухати. У мене тут друга зустріч із дніпрянами. Хочу подякувати мешканцям та міському голові Борису Філатову за таку можливість попрацювати тут деякий час. А ця книга – повернення боргу поетові, щоб у сучасності про нього знали та пам’ятали. Скажу, що треба інвестувати в людей, які варті часу, і Василь Стус – така людина», – поділився пан Кіпіані.

Довідка. «Справа Василя Стуса» написана на основі матеріалів кримінальної справи (розсекречені архіви КДБ СРСР) проти поета Василя Стуса 1980 року. У 2021 році вже продано більше ніж 100 тисяч екземплярів книги.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.