Майбутнє музеїв Дніпра: інтерактивні експозиції та тематичні фотозони

У Дніпрі презентували проєкти розвитку музеїв історії міста. Йшлося про три заклади: Музей історії Дніпра, Музей Вадима Сідура та Музей історії лоцманів Дніпровських порогів. Спільне усіх трьох проєктів – сучасний підхід до експозицій: це інтерактивні виставки, які дозволяють відвідувачам зануритися в атмосферу давніх часів та краще зрозуміти персоналії.

«Усі ці три музеї присвячені історії нашого міста. Музей історії Дніпра розповідає не тільки взагалі про події, а про людей, до дрібничок. Музей лоцманів Дніпрових порогів розповідає про ту нашу історію, яку, на жаль, мало хто знає. У давнину були фахівці, як їх би зараз назвали, що могли подолати небезпечні дніпровські пороги. Цей музей багато років функціонував у приміщенні Лоц-Кам’янського будинку культури, зараз є проєкт створення окремого музею, адже це цікава та важлива сторінка історії нашого міста. Вадима Сідура знають у всьому світі, його роботи є у різних музеях, а у рідному місті, де він народився, на жаль, раніше не було. Ми хочемо, аби дніпряни знали свою історію та пишалися нею», – розповіла виконувачка обов’язків начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Людмила Кудряшова.

Перший поверх Музею історії Дніпра (вул. Воскресенська, 14) вже функціонує. Зараз запроєктовано й другий поверх з не менш цікавими залами. «Другий поверх буде розпочинатися з виставкової зали. Тут відвідувачі потраплятимуть у незвичний коридор: людина зануриться у вулиці нашого міста, побачить трамвай, почує звуки кінських копит, побачить афішну тумбу, фасади будівель. Буде локація з фільмом, який триватиме декілька хвилин, але дозволить розповісти про основні віхи історії Дніпра. Наступна зала – персоналій. Буде зала промисловості, зала космосу. Завдяки нашим партнерам глядачі зможуть потрапити з повним зануренням на Місяць. Буде й фотозона у вигляді фотоательє початку минулого століття», – розповів директор КП «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради Олег Репан.

До речі, камери, які встановлені в Музей історії Дніпра, підключено до системи відеоспостереження Ситуаційного центру міста Дніпра. Вадим Сідур – відомий дніпровський художник та скульптор. Мета створення музею його імені – популяризувати його мистецтво у рідному місті. Планується, що музей буде розташовано на Троїцькій площі у приміщенні Маріїнської гімназії. «Це буде одна велика зала, яку зможе відвідати кожен бажаючий. Зала буде поділена на три експозиційні розділи. Перші дві зали міститимуть інтерактивні та мультимедійні елементи. А третя – представить репліки найбільш відомих скульптур Вадима Сідура. Таким чином можна буде скласти найбільш повну картину життя та творчості нашого земляка», – зазначив фаховий мистецтвознавець КП «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» Дніпровської міської ради Володимир Маліков.

А от проєкт Музею історії лоцманів Дніпровських порогів передбачає інтерактивні експозиції. До речі, до створення деяких з них долучилися й нащадки лоцманів, які мешкають у Дніпрі. «Раніше річка Дніпро мала вигляд гірської, небезпечної. І тільки лоцмани знали, як можна було обійти пороги. Це були нащадки козаків. Перша зала у музеї буде присвячена дніпровським порогам, адже важливо розуміти, чому взагалі знадобилася професія лоцмана. Наступна зала буде присвячена тому, як жили лоцмани, як була впорядкована їхня громада. Є зала лоцманської хати, де відвідувачі дізнаються, як вони вели побут. Буде також й кінозал у вигляді човна», – розповіла краєзнавиця Людмила Стахів.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.