Протидія домашньому насильству: як система працює у Дніпрі

У Дніпрі працюють сучасні сервіси екстреного реагування на випадки домашнього насильства – це служба первинного консультування, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, спеціальне відділення для постраждалих жінок, а також кризова кімната.

За словами начальниці управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганни Довготько, спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства працює при міському центрі соціальних служб. Фахівці консультативної служби територіально розташовані у кожному районі міста. Також при центрі є мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка терміново через кризове та екстрене втручання допомагає особам, які постраждали від домашнього насильства, подолати наслідки тощо.

«Окрім того, система реагування на випадки домашнього насильства – це і спеціальні відділення у центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», зокрема, й для жінок з дітьми і без, які зазнали домашнього насильства. Відділення для жінок, які без дітей, відкрили завдяки й перемозі Дніпра у конкурсному відборі за програмою від UNFPA «Міста, вільні від домашнього насильства». Жінки мають право певний період часу в комфортних умовах мешкати у центрі. З ними також працюють різні фахівці», - розповіла під час пресконференції 5 липня Ганна Довготько.

Також нещодавно служба екстреного реагування на випадки домашнього насильства розширилася іще одним сервісом – створено кризову кімнату для постраждалих. Це проєкт громадської організації «ПАНІ ПАТРОНЕСА», який переміг у конкурсному відборі проєктів інститутів громадянського суспільства для надання фінансової підтримки з міського бюджету.

«Громадська рада при Дніпровській міській раді підтримала такий важливий соціальний проєкт, як відкриття кризової кімнати, оскільки це важливий елемент у системі координат швидкого реагування на випадки домашнього насильства. Сподіваємось, що на цьому не зупинимось, іще відкриватимуться такі кімнати у місті, оскільки, на жаль, ситуацій з домашнім насильством не меншає. Загалом, дуже важливо, що керівництво міста нас підтримує в реалізації різних важливих проєктів», - підкреслила членкиня Громадської ради при Дніпровській міськраді, засновниця Благодійної організації «Благодійний фонд «За дітей» Марія Пінчук.

Зі свого боку, регіональна спеціалістка з питань запобігання та протидії насильству за ознакою статі Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Ганна Карпеченкова зазначила: «Кризова кімната – цілком безпечне місце екстреного переміщення осіб, членів сім’ї, постраждалих від домашнього насильства. Там можна перебувати до 10 діб. Є можливість забезпечувати продуктовими, гігієнічними наборами. Важливим є те, що у рамках цього проєкту проводимо супервізійні зустрічі для фахівців екстреного реагування – служби мобільної бригади, первинної консультативної служби, а також притулку для постраждалих від домашнього насильства. Таким чином, у Дніпрі є все необхідне, щоб постраждалі отримували якісну допомогу якнайшвидше».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.