Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра

Протидія домашньому насильству: як система працює у Дніпрі

У Дніпрі працюють сучасні сервіси екстреного реагування на випадки домашнього насильства – це служба первинного консультування, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, спеціальне відділення для постраждалих жінок, а також кризова кімната.

За словами начальниці управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганни Довготько, спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства працює при міському центрі соціальних служб. Фахівці консультативної служби територіально розташовані у кожному районі міста. Також при центрі є мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка терміново через кризове та екстрене втручання допомагає особам, які постраждали від домашнього насильства, подолати наслідки тощо.

«Окрім того, система реагування на випадки домашнього насильства – це і спеціальні відділення у центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», зокрема, й для жінок з дітьми і без, які зазнали домашнього насильства. Відділення для жінок, які без дітей, відкрили завдяки й перемозі Дніпра у конкурсному відборі за програмою від UNFPA «Міста, вільні від домашнього насильства». Жінки мають право певний період часу в комфортних умовах мешкати у центрі. З ними також працюють різні фахівці», - розповіла під час пресконференції 5 липня Ганна Довготько.

Також нещодавно служба екстреного реагування на випадки домашнього насильства розширилася іще одним сервісом – створено кризову кімнату для постраждалих. Це проєкт громадської організації «ПАНІ ПАТРОНЕСА», який переміг у конкурсному відборі проєктів інститутів громадянського суспільства для надання фінансової підтримки з міського бюджету.

«Громадська рада при Дніпровській міській раді підтримала такий важливий соціальний проєкт, як відкриття кризової кімнати, оскільки це важливий елемент у системі координат швидкого реагування на випадки домашнього насильства. Сподіваємось, що на цьому не зупинимось, іще відкриватимуться такі кімнати у місті, оскільки, на жаль, ситуацій з домашнім насильством не меншає. Загалом, дуже важливо, що керівництво міста нас підтримує в реалізації різних важливих проєктів», - підкреслила членкиня Громадської ради при Дніпровській міськраді, засновниця Благодійної організації «Благодійний фонд «За дітей» Марія Пінчук.

Зі свого боку, регіональна спеціалістка з питань запобігання та протидії насильству за ознакою статі Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Ганна Карпеченкова зазначила: «Кризова кімната – цілком безпечне місце екстреного переміщення осіб, членів сім’ї, постраждалих від домашнього насильства. Там можна перебувати до 10 діб. Є можливість забезпечувати продуктовими, гігієнічними наборами. Важливим є те, що у рамках цього проєкту проводимо супервізійні зустрічі для фахівців екстреного реагування – служби мобільної бригади, первинної консультативної служби, а також притулку для постраждалих від домашнього насильства. Таким чином, у Дніпрі є все необхідне, щоб постраждалі отримували якісну допомогу якнайшвидше».