У липні мають розпочати обробляння амброзії у Дніпрі агрохімічним методом, – представниця мерії

У Дніпрі запроваджено комплексний підхід щодо локалізації та ліквідації амброзії та інших карантинних рослин у рамках відповідної муніципальної програми. До нього належить низка заходів: оброблення рослин агрохімічним методом, систематичне скошування та викорчовування амброзії, а також роз’яснювальна та інспекційна робота із населенням щодо утримання прилеглих територій у належному санітарному стані. Про це йшлося у мерії під час прямої телефонної лінії 16 червня.
«Цьогоріч з міського бюджету на ліквідацію амброзії агрохімічним методом виділено 490 тисяч гривень. Наразі вже визначено виконавця. Це київська фірма, яка має всі необхідні сертифікати якості, їхній препарат пройшов перевірку на безпечність для навколишнього середовища. Представники компанії-виконавця визначають у місті ділянки, де проводитиметься хімічна обробка амброзії. Початок робіт заплановано у липні», – повідомила начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Тетяна Левачова.
Скошування амброзії та інших карантинних рослин стосується не лише комунальних служб міста, а й мешканців приватних та багатоквартирних будинків, власників підприємств та організацій усіх форм власності.
«Відповідно до правил благоустрою міста обов’язок щодо утримання прилеглих територій у належному санітарному стані покладається саме на них. У цьому напрямку інспекція проводить роз’яснювальну роботу та надає приписи щодо усунення порушень. У разі не виконання правил благоустрою складається адмінпротокол. Розмір штрафу у такому випадку для фізичних осіб становить від 340 грн до 1360 грн, для юридичних – від 850 до 1700 грн», – зазначила начальниця юридичного відділу інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради Антоніна Кисіль.
Зі свого боку головний спеціаліст відділу контролю благоустрою міської інспекції Дмитро Гомілко додав: «Інспектори по всіх районах Дніпра ведуть систематичну роботу. Ми роз’яснюємо людям, що утримувати територію біля будинку – це їхній обов’язок, сюди ж належить покіс та викорчовування амброзії як небезпечної для здоров’я рослини. Найлегше виходить порозумітися із організаціями та підприємствами, найскладніше донести необхідність догляду за територією власникам приватних будинків».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.