«Eco Urban Congress»: у Дніпрі проходить перший всеукраїнський екологічний форум

16 та 17 червня у Дніпрі проходить перший всеукраїнський екологічний форум «Eco Urban Congress». Тут зібралися представники наукової спільноти, державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій з різних міст, аби обговорити нагальні проблеми мегаполісів у галузі екології та знайти їхнє вирішення на державному та муніципальному рівнях. Зокрема, на порядку денному – питання законотворчості, просвітницька діяльність, сучасні підходи у сфері захисту довкілля, каже директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.

«Це перший захід такого масштабу у нашому місті і, мабуть, в Україні загалом. До участі запрошені всі відповідальні за питання екології: від науковців до юристів, від представників великих промислових підприємств до держслужбовців. Разом ми зможемо визначити найбільш больові точки і зрозуміємо масштаби необхідних інвестицій для вирішення визначених екологічних проблем. Зокрема, поговоримо про екомоніторинг – міський голова Борис Філатов приділяє чимало уваги цьому питанню у Дніпрі. Порушимо питання озеленення міст, боротьби з карантинними рослинами, енергозбереження», – зазначив Олег Семенко.

У свою чергу голова постійної комісії з питань екології Наталя Начар’ян наголосила, що інформація, отримана на екологічному форумі, стане основою для роботи депутатського корпусу Дніпровської міськради: «В екологічній сфері є питання, на які потрібно шукати консолідовані відповіді. Такі дискусійні форуми – це гарна нагода, аби знайти оптимальний напрямок розвитку нашого міста у сфері екології». У заході взяла участь й Асоціація «Укрекоальянс». За словами її директора Максима Барінова, цей форум дасть можливість створити базу для місцевої стратегії поводження з відходами, яка матиме і роботу з промисловими гігантами, і населенням: «На нашу думку, головне – це не лише робота з великими промисловими підприємствами, а й робота з суспільством. Адже містяни повинні розуміти, як потрібно ставитися до навколишнього середовища, до відходів, які вони утворюють. Наше завдання як асоціації – передати практичний досвід саме для цього регіону та міста». Харківські колеги приїхали на форум, аби поділитися досвідом роботи проєкту «ZeroWaste Academy». Його філософія полягає у тому, що не потрібно чекати законодавчих норм, аби перейти на використання багаторазових продуктів замість, наприклад, пластику.

«Багато років працював лінійний тип економіки – купили, використали, викинули та захоронили на полігоні. Зараз ментальність людей змінюється, і цей тип вже не працює. Ми пропонуємо новий підхід до поводження з відходами. Кожна людина замість купівлі кави в одноразовому стаканчику може придбати свою чашку та брати напої у неї. Кожен може не купувати пластикові пакети, а мати завжди з собою у магазині багаторазову екосумку. Це європейський підхід, який гарно працюватиме у наших реаліях», – каже директорка ГО «Центр громадських та медійних ініціатив» Ганна Прокаєва.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.