Акваплогінг на каяках: як студенти вишів Дніпра збирали сміття на острові Зелений

У Дніпрі студенти 8 міських вищих навчальних закладів і представники спортивних молодіжних громадських організацій взяли участь у прибиранні території острова Зелений, що розташований неподалік Мануйлівського пляжу. Учасники екологічного заходу поєднали дві корисні активності: заплив на каяках та збирання сміття на воді, по-іншому – акваплогінг. Організували його у рамках програми «Екоосвіта Дніпра – 2021: залучення молоді до екологічних проєктів місцевого самоврядування».
«Це третій захід такого формату, що проводиться у Дніпрі. Так, наприклад, торік, плаваючи на байдарках, активісти почистили акваторію біля Монастирського острова. А от острів Зелений прибиратимуть уперше. Це одне з багатьох місць відпочинку дніпрян, думаю, що немало студентів цього літа буватимуть там також. Власне, ми вважаємо, що це прекрасна виховна робота. Адже молоді люди, які прибиратимуть сміття у зонах відпочинку, потім, вже відпочиваючи у таких місцях, смітити точно не стануть», — сказав директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.
Загалом у заході взяли участь близько 50 охочих. Серед них і начальник управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Станіслав Бандура.

«Усі учасники отримали мішки та рукавички для прибирання. Усе зібране сортуватимемо: пластик, скло, папір тощо. Потім мішки з острова відвеземо на Мануйлівський пляж. Звідти його вже вивезуть на полігон для утилізації», — розповів про деталі чиновник.
До острова Зелений учасники пливли на каяках. За безпекою їхнього пересування стежила водна поліція. Діставшись острова, студенти прибирали сміття на суходолі, прибережну смугу у воді допомагали чистити представники громадської організації підводних мисливців та рибалок. Серед зібраного було багато пластикових та скляних пляшок, пакетів, дрібного сміття.
 «Це мій перший досвід у такому масштабному прибиранні сміття. Подобається, що я особисто можу впливати на покращення екологічного стану міста. Цікавою є також ідея із запливом на каяках. Вражень вистачає», — розповіла студентка Університету імені Альфреда Нобеля Аліна Понятовська.
Позитивно відгукується про екологічну ініціативу й студент «Дніпровської політехніки» Антон Корчевий: «Я вже брав участь у подібних акціях, тому й на цю із задоволенням погодився. Вважаю, що прибирання сміття власними силами здатне заохотити до підтримки чистоти будь-кого».
Зі свого боку співзасновниця програми «Екоосвіта Дніпра» Олена Рожко додала: «Торік на подібне прибирання зібралися представники 3 вишів, цьогоріч — вже 8 навчальних закладів. Сподіваюсь, що і надалі приєднуватимуться усе більше людей, і ми зможемо охопити більше територій».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.