Перші в Україні: електронні петиції тепер доступні дніпрянам у смартфоні

Відтепер мешканці Дніпра можуть подати електронну петицію до міської ради через смартфон – завдяки значній увазі в прозорості та підзвітності влади, яку приділяє міський голова Борис Філатов.

Пілот продукту було анонсовано 17 травня на «Diia Summit 2.0» за участю Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Електронні петиції – важлива складова місцевої демократії. Послугою можуть скористатися громадяни України, які мають зареєстроване місце проживання на території громади та успішно авторизувались у «Дії».

Петиції можна переглянути, подати та підтримати в застосунку та на порталі. Крім того, користувачі зможуть легко поширити їх у соціальних мережах чи роздрукувати QR-код для збирання підписів. Підписанти отримуватимуть сповіщення про стан розгляду підтриманих ними петицій, а також бачитимуть відповіді на них.

Дніпро став першим містом в Україні, який взяв участь у пілотному проєкті Національної системи держпослуг «Дія» завдяки ініціативи заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації Костянтина Цепеннікова та підтримки секретаря міської ради Олександра Санжари.

Зараз послуга доступна у тестовому режимі до затвердження внесення змін до рішення міської ради «Про затвердження положення про електронні петиції».

Проєкт місцевих петицій в «Дії» реалізується за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що реалізується Фондом «Східна Європа» та фінансується Швейцарією.

 

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.