Врятувати потерпілого: навчання домедичної допомоги представників ОСББ у Дніпрі

У Дніпрі продовжують навчати представників ОСББ і ЖБК першої домедичної допомоги. Заняття проводять інструктори комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра». Головне завдання такої роботи – навчити правильно і швидко допомогти потерпілим у різних ситуаціях.

«Такі інструктажі – важливі і потрібні, оскільки голови, представники ОСББ постійно контактують з людьми, великою кількістю мешканців. Тому такі люди мають знати, як правильно надати домедичну допомогу у різних екстрених випадках. Навчання можуть бути як виїзними, так і на базі комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра». Водночас об’єднання можуть і самостійно звернутися до згаданого підприємства щодо проведення відповідних курсів у сформованій групі», – розповів начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Цього разу інструктори КП «Госпітальєри Дніпра» провели виїзне навчання з домедичної допомоги для представників низки ОСББ («Ніка-5», «Суворова», «Промінь», «Литовська»). До заходу також долучилися й мешканці будинків.

З-поміж іншого інструктори розповіли про оперативні дії, які необхідно робити до приїзду швидкої допомоги, зокрема, як правильно виявити критичний стан. Основні блоки, що розглядалися, – невідкладні стани (інсульти, інфаркти, втрата свідомості, зупинка дихання, серцево-легенева реанімація), дії при удавленні тощо.

«Навичками першої домедичної допомоги мають володіти усі, а тим паче ті, хто постійно контактують з великою кількістю людей (як голови ОСББ). Головна порада при ситуаціях різних станів – не розгубитися, зібратися і надавати допомогу, координувати людей, викликати швидку», – підкреслив інструктор КП «Госпітальєри Дніпра» Всеволод Дорофєєв.

Представниця ОСББ «Суворова» Ірина Покатиленко схвалює проведення таких навчань: «Гарний формат роботи просто неба вийшов. У нас великий двір, який гуртує декілька ОСББ. Усі охочі мешканці теж долучилися до прослуховування корисної інформації. Паралельно з лекційним матеріалом інструктори усе демонстрували на практиці за допомогою манекена, технічних засобів. Сподіваємося, тепер кожен з присутніх зможе грамотно надати першу домедичну допомогу».

 

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.