Захищені видатки бюджету Дніпра: на що витрачаються кошти

Захищені видатки бюджету – це ті, які місцева влада зобов’язана врахувати в першу чергу при формуванні показників місцевого бюджету та забезпечити їх фінансування у повному обсязі. До таких належать: заробітна плата працівників бюджетних установ; придбання медикаментів; продуктів харчування; оплата комунальних послуг та енергоносіїв; обслуговування місцевого боргу; соціальне забезпечення.

За словами заступниці начальника управління фінансів департаменту економіки, фінансів та міського бюджету ДМР Тетяни Гаврікової, у бюджеті Дніпра на 2021 рік найбільші видатки захищених статей – 70 %, або 4,7 млрд грн – виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери. За рахунок коштів бюджету заробітну плату отримують понад 42 тис. працівників міста. Далі – на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для бюджетних установ передбачено направити 567 млн грн; на харчування дітей та учнів у закладах освіти, вихованців закладів, що надають соціальні послуги дітям, які опинилися у складних сімейних обставинах, мешканців центрів соціальної допомоги, на придбання лікувального харчування хворим у бюджеті передбачено 502 млн грн; обслуговування місцевого боргу – 477 млн грн; надання соціальних виплат, зокрема матеріальної допомоги мешканцям міста за відповідними муніципальними програмами – 304 млн грн.

«За І квартал поточного року захищені видатки вже профінансовані у сумі 1,3 млрд грн. Зобов’язання бюджету виконуються. Усі соціальні виплати проводяться вчасно та у повному обсязі», – підкреслила Тетяна Гаврікова.

Зі свого боку начальниця відділу бюджетування невиробничої сфери управління фінансів департаменту економіки, фінансів та міського бюджету ДМР Тетяна Мокрицька зазначила: «Понад 40 % видатків бюджету міста на 2021 рік – галузь освіти (4,5 млрд грн). Це оплата праці працівників. А 368 молодим педагогам загальноосвітніх та дошкільних закладів міста, за дорученням мера Бориса Філатова, щомісячно виплачується ще й матеріальна допомога у розмірі 2 тис. грн на одну особу. На харчування у закладах освіти – 404,2 млн грн (9 % загального обсягу видатків по галузі), оплату енергоносіїв – 329,2 млн грн (7,3 %). Попри те, що заклади професійно-технічної освіти ще не передані у комунальну власність міста, на їх утримання з бюджету виділено 287,6 млн грн».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.