Які зміни чекають на школи Дніпра вже з першого вересня

Перепрофілювання шкіл – вимога чинного законодавства України, відповідно до якого їх перетворять на гімназії (5-9 класи) і ліцеї (10-11 (12) класи). З першого вересня 2024 року початкова школа буде як окрема юридична особа або структурний підрозділ гімназії. Водночас у гімназіях, які можуть стати структурними підрозділами ліцеїв, не повинно бути початкової школи. Тобто, не в усіх закладах загальної середньої освіти будуть перші класи.

«Тому, щоб через три роки впровадити цей процес, вже з 1 вересня цього року школи, які змінять свій статус і стануть ліцеями, не набиратимуть перші класи. Перепрофілювання шкіл – це поступовий процес, тобто нинішні 1-4 класи закінчать початкову школу у тому закладі, який вони зараз відвідують. Це саме стосується і учнів 9-х класів, які зараз мають можливість продовжити навчання у 10-х класах. Отож, зараз мова йде про першачків нового навчального року», - сказала під час пресконференції 4 березня заступниця директора - начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Оксана Салогуб.

За її словами, вже створено проєкт мапи ліцеїв та гімназій у місті, яку незабаром представлять. А вже з наступного тижня заплановано проведення зустрічей з батьківською громадськістю щодо роз’яснення тонкощів перепрофілювання шкіл.

«При формуванні мережі, зокрема початкової школи і гімназій, звичайно, враховуємо доступність. Це і законодавчо прописано, щоб заклад знаходився у радіусі 2 км від місця проживання дитини. Загалом реалізація реформи загальної середньої освіти розрахована на тривалий час – до 2027 року».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.