Доторкнутися до майбутнього: у Дніпрі відкрили перший STEM-кабінет для школярів

У Дніпрі відкрили перший STEM-кабінет. Він розташувався у гімназії № 3, що по вул. Гулі Корольової. Тут вчитимуться учні й двох сусідніх шкіл – № 118 та № 121. Другий такий кабінет запрацював у школі № 129. У кабінеті «Іnterpipe mechatronic lab» школярі практикуватимуться на мінімоделях обладнання, яке нині є на заводі.
«Тут групи школярів працюватимуть за окремими навчальними планами. Ці знання діти зможуть використати у майбутньому, можливо, це вплине на вибір професії: навички, отримані у кабінеті мехатроніки, дозволять цим дітям розвивати промисловість у нашому місті», – розповіла заступниця міського голови Дніпра, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР Ксенія Сушко.
Проєкт «Іnterpipe mechatronic lab» реалізував департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради спільно з компанією ТОВ «Інтерпайп Україна» – було підписано відповідний меморандум про співробітництво.
«Мехатроніка – це як сімейний лікар для робота: є величезний верстат, його потрібно запрограмувати та налаштувати. Цей кабінет – перший крок до того, аби ці діти у майбутньому могли працювати з таким сучасним обладнанням. Людей, які таке вміють, не багато, і вони досить затребувані, тож ці учні зможуть обрати професію, яка їм буде цікава та яка добре оплачується», – додав народний депутат України Дмитро Кисилевський під час відкриття кабінету.
У рамках меморандуму вчителі вже пройшли навчання у «Дніпровській політехніці», де вони отримали навички роботи із обладнанням  STEM-кабінету.
«Мехатроніка об’єднує математику, фізику та інформатику. Завдання дітей – зрозуміти міжпредметний зв’язок, а наше завдання як вчителя підтримати їх. Мехатроніка – це не просто про знання, це про вміння їх практично використовувати», – розповів Олександр Спичак, учитель фізики та інформатики гімназії № 3, викладач STEM-кабінету.
Переможниця змагань з мехатроніки на «Technofest-2019», учениця 11-А класу гімназії № 3 Вероніка Подлєснова впевнена, що заняття у STEM-кабінеті будуть дуже ефективними: «Я заздрю учням, які навчатимуться у цьому класі, коли я вже закінчу школу! Світ не стоїть на місці, багато процесів уже зараз автоматизуються. Професії, пов’язані з цим, будуть дуже актуальні».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.