У Дніпрі для людей з інвалідністю на одне соціальне таксі стало більше

Сьогодні в Дніпрі перший робочий день нового спеціалізованого авто соціального таксі для надання транспортних послуг людям з інвалідністю. Наразі в міському центрі соціальної допомоги працюють п’ять авто. З початку року вже здійснено близько 2613 перевезень і скористалися ними 653 людини.

«Авто було придбано коштом міського бюджету в жовтні 2020 року. Центр соціальної допомоги не зупиняється на досягнутому, і ми намагаємося збільшити кількість наданих послуг і розширити коло їх отримувачів. Раніше цією послугою люди з інвалідністю мали змогу скористатися тричі на місяць, а тепер вже в тестовому режимі – чотири рази. Якщо за цей місяць ми будемо справлятися з таким навантаженням, кількість перевезень на одну людину виросте до п’яти на місяць. Усі спеціалізовані авто забезпечені двома вогнегасниками, аптечками та світловідбивними жилетами, а також набором для евакуації у разі екстреної ситуації. Окрім цього, автомобіль укомплектований гідравлічним підіймачем, камерою заднього виду, магнітолою з Hands Free, відео реєстратором, камерою заднього виду та парктроніком для зручності переміщення по місту. Наступного року ми плануємо придбати ще одне спеціалізоване авто. Це необхідно, щоб зробити місто більш доступним і комфортним для людей з інвалідністю», – розповів директор міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко.

Перший раз у новому спеціалізованому авто виїхав і новий водій Володимир Копшар. До цього він шість років допомагав людям, працюючи на швидкій: «Пристосуватися до нової роботи було не складно, звичайна робота – допомагати людям. Ця послуга є дуже важливою для людей з інвалідністю. Я їм допомагаю заїхати та з’їхати з авто, а потім закріплюю крісло паском безпеки».

Підопічний центру Сергій Ткаченко в травні цього року після операції втратив ногу і з тогу часу не мав змоги виходити з дому, доки не дізнався про соціальне таксі. Дніпрянин згадує, що відвідування лікарні для нього перетворювалося на суцільну проблему, бо не у всі машини вміщався возик.

«У парку Шевченка відбувалася спартакіада, де я брав участь у змаганнях з дартсу. Саме там я і познайомився з цією послугою. Коли настав час їхати на протезування, я зателефонував диспетчеру і замовив таксі. Соціальне таксі – це радість для таких людей, як я. Нам допомагають, і все це безкоштовно. Добре, що міська влада опікується придбанням таких авто. Важливо, що така послуга у нас є, і ми маємо змогу нею користуватися. Тільки людина з інвалідністю може зрозуміти, наскільки така звична послуга таксі може бути важливою. Це для нас, як сонце у похмурий день».

Нагадаємо, що скористатися послугою можуть люди з інвалідністю першої та другої групи з захворюванням опорно-рухового апарату та першої групи з порушенням органів зору. Для цього їм необхідно стати на облік у відділені щодо надання транспортних послуг «Соціального таксі» в міському центрі соціальної допомоги, надавши пакет документів: посвідчення особи з інвалідністю або пенсійне, копія довідки МСЕК, паспорту та ідентифікаційного номеру, а також заповнити заяву. Після цього вже замовити таксі із зазначенням своїх даних та часом і місцем призначення поїздки, за номерами телефонів: 050-411-9191, 098-165-9191, 785-64-62 або написати на електронну адресу [email protected]. Також можливо звернутися за адресою: вулиця Комбрига Петрова, 21. Працює служба з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 17:00. Кожен день авто перевозить у межах міста чотирьох – п’ятьох людей з інвалідністю. Також в окремих випадках здійснюються перевезення в Солоний Лиман або Роздори до санаторно-лікувальних закладів.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.