Дніпро – лідер серед самоорганізацій: місто проводить Всеукраїнський форум ОСББ, ЖБК та ОСН

23 жовтня у Дніпрі проводиться Всеукраїнський форум самоорганізації. Захід організований Дніпровською міською радою за підтримки міського голови Бориса Філатова. На участь у форумі зареєструвалися понад тисячу учасників, як з Дніпра, так і з понад 20-ти міст України. Серед них – представники ОСББ, ЖБК, ОСН тощо. Головна мета – об’єднати зусилля багатоповерхових будинків, приватного сектору та корпоративного, щоб визначити інструменти для самоорганізації.

«Міська влада, мер Дніпра Борис Філатов має чітку позицію – фінанси і повноваження повинні максимально передаватися на місця. У сенсі міста це має перетинатися саме на рівні органів самоорганізації населення, ОСББ. Тому свого часу створили у міській раді відповідний підрозділ, який постійно комунікує з органами самоорганізації, випрацьовує політику співпраці, організовує навчання для голів, управителів ОСББ/ЖБК. Як результат такої роботи – низка програм фінансової підтримки таких житлових будинків – фінансування ремонтів критичної інфраструктури та проведення ремонтних робіт на умовах співфінансування. Окрім того, ОСББ/ЖБК є активними учасниками Бюджету участі, завдяки чому теж вдається проводити оновлення у будинках. Для мешканців приватного сектору та організованих мікрорайонів створили програму щодо поглиблення децентралізації, яка дасть можливість активним мешканцям, які готові створити представницький комітет, зайнятися питаннями свого мікрорайону. Дніпро і надалі йтиме назустріч самоорганізованим громадянам для системної підтримки їхніх ініціатив», - підкреслив директор департаменту місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько.

Зі свого боку спеціаліст по роботі з ОСББ, ЖБК та ОСН департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Владислав Макарець розповів: «Дніпро – лідер серед самоорганізацій. У нас 1 574 ОСББ, понад 300 – органів самоорганізації. Цього року створений мікрорайонний комітет з 6 тис. мешканців. Це означає, що великі масиви все більше об’єднуються. Загалом у кожного міста своя специфіка, підходи, тому і спілкуємося для обміну досвідом, оскільки з кожним роком об’єднань більшатиме. А міська влада повинна допомагати у цьому процесі, усіляко підтримувати. Серед іншого розповідаємо про сучасні підходи в самоорганізації, які можна запровадити у своєму ОСББ, чи застосувати досвід інших. Таким чином, сподіваємося форум дасть більше можливостей для комунікації, щоб якомога більше людей створювали об’єднання для повноцінного управління будинком».

На форум завітала велика делегація з Харкова. Представниця громадської організації, яка об’єднує будинки ОСББ та ЖБК Харкова та області «Фонд сприяння» Юлія Самойлова зазначила: «Раді приймати участь у такому масштабному форумі у Дніпрі. Знаємо, що місто має достатньо великий досвід в самоорганізації, тому готові перейняти тутешні напрацювання, і поділитися власними. А загалом наразі спільною темою залишається те, що ОСББ потрібні ОСНи. Ми навчилися управляти будинком як власністю, а тепер виникають питання із земельною ділянкою. Наразі на законодавчому рівні відсутній порядок її передачі багатоквартирним будинкам. Тому, щоб якось захистити земельну ділянку перед будинком, щоб там не з’являлися різні споруди і треба створювати об’єднання самоорганізації населення. Загалом за такими об’єднаннями – майбутнє і якісне управління міськими територіями».

Серед програмних питань форуму – створення та реєстрація ОСББ – які складнощі та можливості?; Prozorro чи не Prozorro в ОСББ/ЖБК – перепони у публічних закупівлях; рейдерство ОСББ та ЖБК і підробка документів. А також представницькі комітети (ОСН) – пережиток чи майбутнє, як зараз створити мікрорайонний комітет, сучасні інструменти самоорганізації тощо.

«Поділася власним досвідом, як наше ОСББ проходило реєстрацію, потім перереєстрацію установчих документів, правління, голови. А зараз вже настає актуальність у створенні ОСН, людей необхідно об’єднувати, адже очевидним для усіх залишається те, що лише відповідальний власник жити у безпечних і комфортних умовах. Саме у союзі ОСББ та ОСН можемо піклуватися, наводити порядок на територіях своїх районів, кварталів», - додала управителька дніпровського ОСББ «Ялинка 104» Ірина Покотиленко.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.