У Дніпрі представники поліції та муніципальної варти забезпечуватимуть правопорядок під час виборів, та що загрожує порушникам за скуповування голосів виборців

У Дніпрі з 17 жовтня під охорону поліції взято 17 територіальних виборчих дільниць. З 23 жовтня під час видачі бюлетенів на дільничних виборчих комісіях чергуватимуть 978 поліцейських. Безпосередньо у день виборів 25 жовтня буде залучено 1 252 представника поліції, які слідкуватимуть за правопорядком. Усього ж на території Дніпровської оперативної зони цього дня буде задіяно 1 550 поліцейських, у тому числі працівники спеціального підрозділу та військовослужбовці Національної гвардії України. Про це під час пресконференції 22 жовтня повідомив заступник начальника Дніпровського відділу поліції Роман Дорош.

«Напередодні виборів представники поліції охороняють приміщення виборчих дільниць, де зберігається уся документація, тобто вже зараз поліція несе службу безпосередньо на дільницях. У день виборів охоронятимемо не лише дільниці, а й прилеглу до них територію, оперативно реагуватимемо на правопорушення, зокрема у сфері виборчого законодавства. Окрім того, представники поліції слідкуватимуть за дотриманням протиепідемічних заходів на дільницях, це і масковий режим, соціальна дистанція тощо. До речі, на прохання членів виборчої комісії можна буде ненадовго зняти маску для посвідчення особи. Серед відповідних рекомендацій – використання власної ручки для голосування, не брати з собою на виборчі дільниці дітей та тварин. Загалом за порушення карантинних заходів передбачена адміністративна відповідальність з відповідними штрафами від 17 тис. грн», - підкреслив Роман Дорош.

Зі свого боку, заступник директора КП «Муніципальна варта» Дмитро Скосарев зазначив: «У день виборів будівлю Дніпровської міської ради буде посилено постами охорони муніципальної варти, оскільки на її території знаходиться міська територіальна виборча комісія. Слідкуватимемо за порядком, спокоєм у місті, щоб не було жодних порушень, зокрема й коли доставлятимуть бюлетені з дільничних комісій».

Заступник начальника Дніпровського відділу поліції Роман Дорош нагадав: «Агітація напередодні та в день виборів, а також підкуп виборців - це одні з найчастіших порушень виборчого законодавства. Якщо надходитиме до поліції відповідна інформація, будемо оперативно реагувати, будемо фіксувати і припиняти такі порушення з притягненням до відповідальності. Так, наприклад, за підкуп виборців передбачено два види відповідальності – адміністративна та кримінальна. У першому випадку штрафні санкції можуть бути від 3 400 грн до 5 100 грн. А при кримінальній відповідальності – від штрафу у розмірі 5 100 грн до позбавлення волі на строк до 7-ми років. А щодо агітації у день тиші та виборів, то за таке порушення передбачена адміністративна відповідальність зі стягненням штрафу від 1 700 до 5 100 грн».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.