У Дніпрі після цілковитої модернізації готують до відкриття планетарій

У дніпровському планетарії закінчили капітальний ремонт. Його цілком оновили як ззовні, так і всередині. На сьогодні планетарій у Дніпрі є найсучаснішим і технологічним не лише в Україні, а й серед країн пострадянського простору. Проєкт з модернізації планетарію реалізувала громадська організація «Асоціація Ноосфера» спільно з Аерокосмічним музейним центром культури та освіти молоді.

Під час ремонтних робіт ззовні серед іншого було укріплено підпірну стіну, облаштовано пандуси, а всередині будівлю цілковито оновили із заміною комунікацій, інженерних систем, переплануванням приміщень. По всій будівлі влаштували потужну систему очищення повітря.

У фойє планетарію зробили виставкову зону, де розмістили інфографіку історії вивчення астрономії та дослідження космосу, проєкційну пісочницю з кінетичним піском, на якому зображення космічних об’єктів адаптується під рельєф поверхні. Також там є Місячний глобус, створений за реальними картами поверхні Місяця, інсталяція космічних артефактів, зони доповненої реальності. Трохи згодом тут також з’являться столи з інтерактивними панелями. Планується, що експозиції у виставковій залі постійно оновлюватимуться. Окрім того, зробили навчальну зону для проведення різних воркшопів, майстер-класів.

Справжня родзинка нового планетарію – модернізована зоряна зала, де встановили нові, зручні крісла, оновили підлогу, стіни, улаштували освітлювальну та звукову системи. А найголовніше – це новий надсучасний купол, який не має жодних стиків. Також встановлено 6-ти LED-проєкторну проєкційну систему, яка дозволяє демонструвати відео в найпотужніших форматах з ефектом присутності. Контент створюватиметься за допомогою унікального інтерактивного комплексу – цифрового астросимулятору. Система керуватиметься не механічно, як раніше, а за допомогою планшета.

«Новий планетарій – один із комплексів нашого пасіонарного транслювання трансформації знань, завдяки чому можливий економічний підйом, розвиток економіки, підприємств, галузей. Наша місія і бажання – віддавати себе суспільству. Планетарій хотіли створити таким, щоб він став точкою тяжіння як для самих мешканців, так і гостей міста. Щоб дніпряни пишалися, що у місті є такий технологічний хаб», - підкреслив голова громадської організації «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь під час презентації закінчення ремонтних робіт у планетарії.

Він також додав, що на задньому подвір’ї планетарію планується створити додатковий майданчик, де буде виставка зразків ракетно-космічних виробів Південного машинобудівного заводу з інтерактивними панелями.

Наразі співробітники планетарію вивчають нову систему і готують програми для відвідувачів. Планується, що планетарій розпочне працювати з грудня. Спершу його відвідають школярі цілком безкоштовно, а потім уже й усі охочі. Придбати квитки можна буде онлайн або через термінал у планетарії.

Астроном Людмила Марченко працює в дніпровському планетарії вже 45 років.

«З оновленням планетарію, усього оснащення зростає і рівень вимогливості до нас, співробітників, але це жодним чином нас не лякає. Ми готові до опанування нової системи і вже почали це робити. Новий купол у зоряній залі – це складний інженерний витвір. Окрім нового спорудження, ми отримали унікальний інструмент, за допомогою якого можна наглядно демонструвати будь-який процес у Всесвіті. Із нетерпінням чекаємо на відкриття оновленого планетарію і глядачів», - наголосила Людмила Марченко.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.