У Дніпрі діти, позбавлені батьківського піклування та діти-сироти носитимуть шкільний одяг, розроблений українськими дизайнерами

У Дніпрі діти, позбавлені батьківського піклування та діти-сироти, носитимуть шкільний одяг, розроблений українськими дизайнерами. Таке рішення було ініційоване міською радою, за участі  представників педагогічної та батьківської рад при міському голові та співзасновників електронної платформи дизайн-маркету українських брендів «БУДЬ в UA design market».
«У нас в країні шкільну форму відмінили,  але згідно з чинним законодавством, ми маємо забезпечувати дітей соціально незахищених категорій шкільним і спортивним одягом.  Раніше такий одяг закуповували у готовому вигляді, але цього року питанню приділили більшу увагу. Адже по-перше,  дітям має подобатися те, що вони носять, по-друге, комплекти мають бути  зручними, гарними та якісними. До того ж в нас була умова - розмістити на одязі логотип нашого міста.  Тому ми звернулися до дизайн-маркету українських брендів та оголосили конкурс серед дизайнерів на розробку ескізів», - розповіла заступниця директора - начальниця управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Дар’я Біла.
В оголошеному конкурсі взяли участь 15 дизайнерів з різних міст України. Серед представлених робіт було обрано та узгоджено три ескізних проєкти шкільного одягу для дівчат, для хлопців та спортивного одягу. Авторами цих робіт стали два бренди з Дніпра та один із Запоріжжя.  
«Кожний дизайнер розробив свої ескізи та надіслав їх на конкурс . Разом із представниками міської ради та батьківського комітету ми обговорили та узгодили такі, що найбільше відповідали заявленим умовам: зручність, якість, актуальність.  Така спільна робота дає чудову можливість українським брендам проявити себе. З боку влади – це і підтримка вітчизняного виробника, і можливість надавати дітям якісний та зручний одяг, що подобається», - зазначила  співзасновниця креативної платформи «БУДЬ в UA» Аліна Щербина.
Дизайнерка із Запоріжжя Катерина Гончарова розробила ескізний проєкт спортивного одягу. Під час його створення, говорить, керувалася  уподобаннями сина.
«Я створюю одяг, виходячи з того,  що любить молодь. У мене є син -  він школяр.  Коли я створювала ескізи, я запитувала його думку і розуміла : варто-не варто додавати ті чи інші елементи. Розроблений мною спортивний костюм у стилі оверсайз, він розрахований на те,  що дитина буде рости,  крім того,  я додала світловіддзеркалюючі смуги  для безпеки,  щоб дитину було видно особливо на дорогах», - розповіла дизайнерка.
Для обрання найкращого одягу до обговорення вперше було запрошено представників батьківської ради.
«Це правильне рішення - запрошувати батьків для вирішення таких питань. Тому нам було дуже приємно. Серед основних побажань від батьків були: натуральність тканин, зручність одягу та можливість регулювати розмір  у залежності від вікових особливостей дитини. Власне, в проєктах всіх цих умов було дотримано», - розказала представниця батьківської ради при міському голові Наталя Іванова.
У школах міста навчаються 588 дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей-сиріт, яким потрібен одяг цього року. Для них планується закупити 418 комплектів для школи та  382 спортивних костюми.
«Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, згідно з вимогами чинного законодавства   отримують комплект шкільного та спортивного одягу 1 раз на 2 навчальні роки. Відповідно до термінів експлуатації одягу та в залежності від того,  як діти отримували одяг у минулі роки, цього року дехто отримає два комплекти (шкільний одяг та спортивний),  хтось тільки спортивний,  хтось тільки шкільний», - пояснила  завідувачка сектором соціального захисту відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Інна Васильєва.
Наразі департаментом гуманітарної політики міської ради оголошено закупівлю шкільного та спортивного одягу через "Рrozorro".

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.