«Смарт-сіті: що зроблено в Дніпрі для зручності городян»

Дніпро – один серед лідерів щодо впровадження елементів смарт-сіті. Процес перетворення на «розумне» місто почався ще в 2016 році. А вже сьогодні в Дніпрі впроваджено безліч муніципальних електронних сервісів у різних сферах, які дозволяють мешканцям отримувати необхідну інформацію чи послугу через мережу Інтернет.

Соціальний напрямок теж поступово інтегрується в цей процес. Наприклад, Лівобережне управління соціального захисту надає різні соціальні послуги в електронній формі, серед них– оформлення допомоги при народженні дитини та допомоги дітям з багатодітної сім’ї за допомогою послуги «е-Малятко»; субсидій; щомісячної компенсаційної виплати по відшкодуванню вартості послуг по догляду за дитиною до 3-х років «Муніципальна няня»; допомоги на дітей фізичних осіб-підприємців на період карантину. Загалом з початку року управління надало понад 1 750 соціальних послуг в електронному вигляді.

«Отримання електронної послуги – це передусім зручно для мешканців, а також для працівників управління. Не потрібно витрачати час, щоб прийти до управління, оформити ту чи іншу послугу. Тобто, це значно економить час. Окрім того, не створюються черги в приміщенні. Звісно, таким форматом користуються люди більш молодого покоління, які мають смартфони, інтернет чи вільно працюють з комп’ютером. Наразі триває робота над розробкою програмного комплексу для спрощеного документообігу в управлінні, оцифрування архівних даних. Тобто, переходимо від тонн паперу до діджиталізації. Вже найближчим часом для зручності відвідувачів плануємо запустити електронну чергу та розпочати вести прийом у режимі «Опен-спейс»», - розповіла начальниця Лівобережного управління соціального захисту населення ДМР Світлана Котищук.

Провідна спеціалістка згаданого управління Оксана Лаврик приймає документи на оформлення різних видів соціальних послуг як в паперовому вигляді, так і в електронному.

«Серед найпопулярніших електронних послуг – це оформлення допомоги при народженні дитини через «е-Малятко» безпосередньо ще у пологовому будинку або у ЦНАП. Вже до управління надходить відповідна заявка. Якщо вона без цифрового підпису, то нам доводиться запрошувати батьків до управління. Обробка електронної заявки потребує хвилин 10-15. Загалом оформити соціальні послуги в електронній формі можна через портал Мінсоцполітики, державних послуг iGov, ЦНАП», - сказала спеціалістка.

Зі свого боку головна спеціалістка –програміст управління Оксана Оберемок зазначила: «Для швидкого та якісного опрацювання інформації, а врешті й оформлення соціальних послуг коштом міського бюджету була частково оновлена комп’ютерна техніка, з нетерпінням чекаємо на наступний етап. Це дуже важливо, оскільки весь комп’ютеризований процес значно економить час. А це значить, що швидше містянам можемо призначати різні соціальні виплати, які їм належать».

Водночас електронні сервіси успішно працюють і в громадському транспорті. Так, з 2018 року в місті на основних пасажироутворюючих зупинках з’явилися понад 150 електронних табло, які повідомляють, через який час під’їде трамвай чи тролейбус. За проїзд в електротранспорті можна сплати через QR-код. Також усі трамваї, тролейбуси і 1,5 тис. одиниць автобусів обладнано GPS-трейкерами, за допомогою яких рух кожного з них пасажир може відслідкувати через мобільні додатки «Easy Way», «2Gis», «City Bus».

На базі комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» створено оперативний диспетчерський центр для управління рухом громадського транспорту. Він обслуговує трамвайні і тролейбусні маршрути, а віднедавна – й автобусні.

«За допомогою сучасних електронних програм, зокрема і GPS-трейкерів, які визначають геокоординати транспорту, диспетчери контролюють роботу рухомого складу на маршрутах, зокрема, і під час виникнення різних аварійних ситуацій, дорожньо-транспортних пригод, корок, дотримання графіків, швидкості руху тощо. Приєднання автобусних маршрутів до диспетчерської дозволяє також контролювати дисципліну роботи перевізників та й загалом, чи дотримуються вони договірних зобов’язань. Тобто, за допомогою програмно-технічного комплексу бачимо різну статистичну інформацію щодо роботи усього громадського транспорту в місті», - підкреслив заступник директора КП «Дніпровський електротранспорт» з експлуатації Володимир Сусленков.

За словами заступниці начальника оперативного диспетчерського центру Дар'ї Полякової, важливою роботою диспетчерів є відновлення руху транспорту після різних аварійних ситуацій: «Це робота з різними аварійними бригадами, в тому числі щодо ремонтів колій, контактної мережі. До речі, вони теж мають GPS-трейкери. Словом, оперативно все робимо, щоб поновити рух на тому чи іншому маршруті, якщо щось трапляється».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.