У Дніпрі притягують до відповідальності водіїв, що паркуються на газонах

Попри штрафи за неправильне паркування деякі водії міста продовжують кидати авто у зелених зонах і на газоні. З початку 2020 року таких порушень зафіксовано більш ніж пів тисячі. Так, на площі Героїв Майдану інспектори з паркування фіксують до чотирьох випадків щодня, загалом по місту їх налічується з десяток.

«Водії залишають транспортні засоби на газонах, руйнуючи міську інфраструктуру. У нас досить багато обладнаних паркувальних майданчиків, де можна залишити авто, але деякі водії полюбляють ризикувати та наражатися на адміністративне стягнення», – сказала під час виїзної пресконференції 7 липня заступниця начальника інспекції з питань контролю за паркуванням ДМР Марія Алейниченко.

Для тих, хто кидає авто на газоні чи у зеленій зоні, передбачено штраф у розмірі 255 грн.

«Зафіксувавши порушення, ми залишаємо на лобовому склі авто повідомлення з якого водій може дізнатись про порушення. Також про накладання адміністративного стягнення власнику буде відправлено рекомендований лист. Якщо водій не сплатить штраф у 30-денний термін, постанова відправляється до виконавчої служби, яка вже у межах компетенції накладатиме або арешт на майно або на банківські картки власника машини», – сказав головний спеціаліст-інспектор з паркування інспекції з питань контролю за паркуванням Артем Філоненко.

Якщо ж водій сплатить штраф у перші 10 днів після його отримання, матиме 50 % знижку.

«Вважаю, що це добре, коли таких порушників штрафують. Можливо, хоча б так до водіїв дійде, що правил потрібно дотримуватись. Я сама водійка і щоразу коли хочу залишити машину, шукаю офіційну парковку, а не кидаю машину деінде», – говорить мешканка Дніпра Олена.

У зеленій зоні проспекту Яворницького, від вулиці Січових стрільців до Михайла Грушевського, нині немає порушників правил паркування. Алея повністю порожня та зручна для проходу пішоходів.

«Раніше водії влаштовували тут стихійну стоянку. Сьогоднішній вигляд цієї зеленої зони – результат роботи інспекторів з паркування, які притягували кермувальників до відповідальності, проводили роз’яснювальну роботу», – зазначила Марія Алейниченко.

Ще рік тому тут були припарковані автівки у два ряди, а пішоходи вимушені були маневрувати між машинами.

«Вважаю, що це неприпустимо, коли водії паркуються у зелених зонах, бо таким чином вони перекривають прохід пішоходам або проїзд для інших авто, тож до того, що в місті працює інспекція, ставлюсь дуже позитивно. Мені подобаються зміни – тепер алеєю можна нормально пройти», – говорить мешканка Дніпра Ірина.

«Те, що люди перестали ставити тут авто, – це прекрасно. Дуже хочеться, щоб водії не порушували, ставили машини тільки там, де це дозволено, а пішоходи мали змогу спокійно пройти тротуарами та алеями», – зазначив мешканець міста Володимир.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.