Ремонти приміщень, сучасне обладнання й нові швидкі: як у Дніпрі розвивається екстрена медицина

У клінічній лікарні швидкої допомоги Дніпровської міської ради реалізується проєкт Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», у рамках якого реконструюють приймальне відділення. Його перетворять на відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Там буде нове обладнання, сучасні технічні засоби, необхідне приладдя тощо. Ремонт проводять як усередині, так і зовні – із заміною мереж і комунікацій, покрівлі, утепленням фасаду. Добудовується приміщення для проведення МРТ та інших діагностик.

За словами генеральної директорки клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Вікторії Корпусенко, наразі роботи виконано на 75 %. А завершити їх планують до кінця року. Серед іншого зроблено декілька під’їзних шляхів для автомобілів швидкої, аби мінімізувати час до початку надання спеціалізованої медичної допомоги.

«У самому приймальному відділенні буде вистроєна чітка маршрутизація пацієнтів. Окрім реконструкції приміщення буде придбано сучасне медичне та технічне обладнання як коштом Світового банку, так і з міського бюджету. Зокрема, магнітно-резонансний томограф, ангіограф, комп’ютерний томограф, обладнання для реанімаційних хворих з моніторами відстежування. Цілодобово у відділенні працюватимуть лікарі. Надаватимемо екстрену допомогу пацієнтам з інсультами, інфарктами та в інших «гострих» станах на сучасному рівні у комфортних умовах», – підкреслила Вікторія Корпусенко.

Відділення розташоване на першому поверсі п’ятиповерхового корпусу. Будівлю реконструюють цілком коштом міського бюджету. Там відкриють центр, куди пацієнти переходитимуть на лікування після відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Також у цьому корпусі побудують операційну та відділення політравми. Наразі закінчено підготовку проєкту. Відділення, які раніше були у цьому корпусі, переведені в інші будівлі.

Паралельно у Дніпрі для розвитку екстреної медичної допомоги оновлюють і парк автомобілів. Так, за останні роки було придбано 15 нових сучасних машин швидкої класу «В».

«Вони мають усе необхідне обладнання (дефібрилятори, кардіомонітори, кардіографи, інфузомати, матраци, апарати ШВЛ тощо) для надання допомоги ще до приїзду у лікарню. Загалом на базі нашого підприємства – 115 машин екстреної медичної допомоги та 172 легкові автомобілі, які працюють у центрах первинної медико-санітарної допомоги», – зазначив головний інженер КП «Автопідприємство санітарного транспорту» ДМР Ігор Ризамамедов.

Валерій Навойчік працює водієм швидкої вже понад 30 років. «Працювати на новенькій сучасній машині – одне задоволення. У порівнянні з «рафами», «УАЗиками» нова швидка набагато комфортніша не лише як для водія, а й для медперсоналу та пацієнтів. У неї більш м’який хід. Усередині все зручно облаштовано. У роботі проблема одна інколи виникає – щоб вчасно інші водії пропускали швидку», – наголосив чоловік.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.