У Дніпрі на пошану Дня кримськотатарського прапора урочисто підняли стяг

26 червня на Алеї прапорів біля Дніпровської міської ради урочисто підняли стяг кримських татар на честь Дня кримськотатарського прапора. Свято відзначається із 2010 року. Захід було організовано на прохання діаспори.

«Кримськотатарський прапор постійно майорить на Алеї прапорів біля міськради, як й інші стяги діаспор нашого міста. Дніпро – місто, де у злагоді живуть більше ніж 52 національності. Дуже важливо, що наше місто у такий важкий для кримських татар час прихистило багатьох з них. Оскільки в Криму зараз багато в’язнів сумління саме серед кримських татар. Цей прапор – це символ свободи. Сподіваюся, що так само, як сьогодні ми бачили підняття кримськотатарського прапора біля міської ради, ми побачимо підняття українського державного прапора в містах Криму», – зазначив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько.

Прапор був затверджений на курултаї кримських татар у 1917 році. З початком окупації Росією українського Криму й посиленням репресій щодо корінного населення півострова, головні заходи Дня кримськотатарського прапора відбуваються на материковій Україні силами кримськотатарських громадських організацій за підтримки та координації меджлісу кримськотатарського народу.

«У світлі подій останніх років це свято – день об’єднання усіх кримських татар: і тих, хто зараз у Криму, і тих, хто перебуває на материковій частині України. Я дуже радію, що нас підтримують. Блакитний колір на прапорі символізує чистоту. «Тамга» у верхньому лівому куті – символ влади та перекладається, як підпис або печатка», – розповів представник «Земляцтва кримських татар у Дніпрі» Ділявер Абдуллаєв.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.