У Дніпрі до кінця року планують облаштувати перші шість пунктів прийому вторинної сировини

У Дніпрі до кінця року планують встановити перші шість муніципальних пунктів прийому вторинної сировини. Поки йдеться про їхнє облаштування у трьох районах міста – Чечелівському, Індустріальному та Самарському. А згодом – і в усіх інших. Про це під час прямої телефонної лінії 24 червня розповів директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко. За його словами, Дніпро – одне із перших міст в Україні, які розпочали роботу із сортування сміття, ще не очікуючи ухвалення Закону України та Національної стратегії поводження з відходами.

«Ми вже працюємо над втіленням пілотного проєкту з відкриття згаданих пунктів. Туди мешканці зможуть віддавати різні види сміття, у тому числі пластмасу, скло. Це буде великий контейнер з відділами і спеціальним пресом. По заповненню перевізник усе накопичене вивозитиме. Таким чином це буде реальна дія у сортуванні сміття. До того ж такі пункти зменшать навантаження на контейнерні баки», – сказав представник мерії.

На сьогодні централізованим вивезенням сміття у Дніпрі займається ТОВ «Екологія-Д», яка виграла відповідний конкурс.

«Обслуговуємо понад 7 тис. сміттєбаків і 30 одиниць так званих мультиліфтів (великих контейнерів). Щодня у цьому задіяно 23 екіпажі. У цілому сміття вивозимо за графіком, але якщо з різних причин десь невчасно це зробили, оперативно реагуємо на звернення мешканців. Щодо вивезення великогабариту, то 10 % такого сміття закладено у тариф. Окрім того, мешканці можуть звернутися за цією послугою і до абонентських відділів, що у кожному районі міста, або до диспетчерської служби 068-405-00-00», – зазначив директор компанії Віталій Коваленко.

Він також закликав усіх містян, особливо мешканців приватного сектору, укласти договори на вивезення твердих побутових відходів: «На жаль, лише 40 % мешканців приватного сектору мають договори. Тому, щоб якісно отримувати послугу з вивезення сміття, слід укласти відповідний договір і вчасно за неї сплачувати».

Зі свого боку спеціаліст відділу роботи з ОСББ, ОСН і ЖБК міськради Владислав Макарець порадив співвласникам об’єднань більш детально вивчати договори.

«Наприклад, маємо випадки, коли ОСББ укладає з тією чи іншою компанією договори на вивезення лише великогабаритного сміття. Поруч з цим місцем утворюються негабаритні відходи. А відтак – за додатковим тарифом їхнє вивезення потрібно оплачувати. Такі ситуації досить часто трапляються біля тих багатоповерхівок, які межують з приватним сектором. Так і утворюються стихійні смітники. Тому об’єднання співвласників повинні чітко контролювати, що входить у їхній тариф. Це вже питання ефективного управління ОСББ», – додав Владислав Макарець.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.