Погода

Алергія: як розпізнати хворобу та куди звертатися щодо скошування карантинних рослин

У нашому регіоні найбільше алергики страждають під час пилкування полині, амброзії, лободи, соняшнику, кукурудзи. Цей період припадає на середину серпня і продовжується протягом вересня. Симптоми полінозу дуже схожі на звичайну застуду: риніт, кон’юнктивіт, часте чхання, свербіж у носі. На піку пилкування може з’явитися бронхоспазм. Окрім того, пилок може вражати й внутрішні органи, у деяких випадках температура підвищується до 40 градусів. Про це під час прямої телефонної лінії 17 червня розповіла головна алергологиня Дніпра та Дніпропетровської області, професорка, керівниця алергологічного центру Євгенія Дитятковська.

За її словами, поліноз від інших захворювань відрізняється трьома факторами. По-перше, сезонністю – тобто початок і кінець в один і той же період часу. Окрім того, для цієї хвороби характерна перехресна харчова алергія на такі продукти, як мед, горіхи, соняшник, халва, кукурудзяна та соняшникова олія, кавун, диня, гірчиця, майонез, селера, цукіні, огірки. У тих хворих, які вживають ці продукти, алергія загострюється. Ще одна особливість полінозу – перехресна алергія на ліки, що містять трави або виготовлені з трав.

«Усім, хто страждає на алергію, слід звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням. У нашому алергологічному центрі є усі необхідні препарати, методи діагностики. Але при цьому одні лікарі самі ніколи не впораються. Є чіткі рекомендації пацієнтам: у серпні зачиняйте вікна, вмикайте кондиціонери і пам’ятайте, що найвища концентрація пилку у повітрі з 6-ї до 9-ї ранку. Тому у цей період бажано не виходити на вулицю. Повернувшись додому, прийняти душ і помити волосся, щоб прибрати увесь осілий пилок. Також слід носити окуляри і, звісно, приймати препарати, які прописав лікар», – підкреслила Євгенія Дитятковська.

Вона також нагадала, що у місті розроблена Програма з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин. Вона включає комплекс заходів, серед яких, зокрема, і лікування та діагностика. Так, з міського бюджету на цей рік виділено 2 млн грн на проведення специфічної імунотерапії та діагностики дітям і дорослим пільгової категорії.

Зі свого боку спеціаліст відділу роботи з ОСББ, ОСН і ЖБК міськради Владислав Макарець зазначив, що косити карантинні рослини слід у період, коли вони ще не цвітуть, а краще загалом їх викорчовувати: «Об’єднання можуть звертатися до нашого відділу або через єдину телефонну лінію міськради, щоб отримати роз’яснювальні плакати для розміщення у будинках».

Водночас інспектор департаменту житлового господарства міськради Єгор Худяков додав: «Скошування трави та карантинних рослин на територіях, прилеглих до житлових будинків комунальної форми власності, проводять компанії, які їх обслуговують. Загальна площа покосів згаданих територій – 358 га. В останній час через часті опади і жарку погоду скошування проводиться частіше. Нині триває вже другий етап».