У Дніпрі провели моніторинг муніципальної програми для боротьби з амброзією

У Дніпрі розроблено муніципальну програму для боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами. Вона включає декілька етапів: знищення причин алергії та лікування пацієнтів.

«Скошувати амброзію – неправильно, рослину потрібно видаляти з коренем, бо її зерна можуть зберігатись у ґрунті до декількох десятків років. Для винищення амброзії хочемо використовувати пестициди. Китай має позитивний досвід у цьому. Ми взяли у нього декілька зразків і зараз вони проходять клінічні випробування. Коли ми отримаємо сертифікат якості, це буде означати, що пестициди безпечні і їх можна використовувати в межах населеного пункту», – каже заслужена лікарка України, головна алергологиня міста та області, депутатка Дніпровської міської ради Євгенія Дитятковська.

Окрім цього, в місті планується встановлення пилкових пасток у кожному районі. Вони дозволять зменшити розповсюдження алергену. На програму боротьби з карантинними рослинами з бюджету міста виділено 12 млн гривень, 10 з яких підуть на механічне видалення рослини, закупівлю пестицидів та пасток для пилку, а 2 – на дослідження, лікування та профілактичні методи.

«Тим, хто вже має алергію на пилок, коштом міського бюджету допомагатимуть з нею боротись – це проведення відповідних тестів, діагностування та застосування специфічної імунотерапії. Безоплатно це буде для окремих груп дітей, бійців і ветеранів АТО/ООС. Наразі специфічну терапію отримує 221 людина, діагностичні тести застосовуються до 3217 осіб. На обліку в алергологічному центрі перебувають майже 2,5 тис. дорослих», – додає Євгенія Дитятковська.

«До вирішення проблеми карантинних рослин, і зокрема амброзії, місто підійшло комплексно. Програма дозволяє повністю позбутись алергену та допомагає тим, хто страждає від алергії. Для найкращого результату необхідно, аби такі ж дії проводились по всій області», – зазначила голова комітету з питань екології, захисту довкілля та сталого розвитку громадської ради при Дніпровській міській раді Маріанна Мірошніченко.

«Ми у Дніпрі маємо вперше за всю історію України комплексну програму. Наше місто навіть в умовах карантинних обмежень та урізання бюджетів змогло виділити кошти на боротьбу з амброзією. В інших містах України цій проблемі не приділяють достатньої уваги. Але ж її треба вирішувати масштабно!», – сказав голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.