Депутати Дніпра звернулися до Верховної Ради України з проханням скасувати для ФОПів різні сплати та врегулювати тариф надання медичних послуг пацієнтам з COVID-19

Депутати Дніпра ухвалили звернення до Верховної Ради України з проханням розглянути питання підтримки фізичних осіб-підприємців (ФОП), які, зважаючи на значне продовження терміну карантину, опинились перед фактом банкрутства.

Зокрема, міські обранці просять народних депутатів на законодавчому рівні звільнити від обов'язкової сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) ФОПів-сумісників і ФОПів, які тимчасово не проводять діяльність; скасувати обов'язкову сплату ЄСВ для ФОПів протягом 2020 року, залишивши для них можливість сплачувати його виключно за бажанням (із відповідним зарахуванням у стаж тільки у разі сплати внеску); скасувати на законодавчому рівні або компенсувати орендодавцю вартість оренди на період впровадження карантинних заходів.

«Через продовження терміну карантину ФОПи опинились перед фактом свого банкрутства. Підприємцям необхідно сплачувати орендну плату, єдиний соціальний внесок та інші податки за період, коли вони фактично не працювали. Збільшення витрат призведе до закриття ФОПів. Значне скорочення надходжень очікує місцеві бюджети та Пенсійний фонд України, збільшиться рівень безробіття, трудової міграції населення», – йдеться у зверненні.

Окрім того, депутати Дніпра пропонують продовжити на 2021 рік право органів місцевого самоврядування вносити зміни до встановлення місцевих податків і зборів щодо зменшення їхніх ставок без проходження регуляторних процедур, а також запровадження на законодавчому рівні кредитних канікул для ФОПів 1 та 2 групи.

Водночас у документі зазначається і про урегулювання тарифу надання медичних послуг пацієнтам з COVID-19. Через відсутність калькуляції від Національної служби здоров'я України виникає незрозумілість його формування, а відтак – відсутній чіткий розподіл на види видатків, що безпосередньо впливає на надання безкоштовної допомоги пацієнтам.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.