Кількість хворих на COVID-19 зростає, – медики кажуть про необхідність дотримання карантинних вимог

У Дніпрі поступово послаблюють карантин, однак кількість хворих на COVID-19 не зменшується. Медики 21-ї інфекційної лікарні наголошують: серед заражених коронавірусом останнім часом – переважно молодь.

«COVID-19 – це не міф. Ми разом із колегами щодня приймаємо пацієнтів із підозрою та офіційно підтвердженим захворюванням на коронавірус. Їх кількість зростає. Переважно це молодь і люди середнього віку. Важкі пневмонії та тромбози – те, що ми маємо на сьогодні серед ускладнень, які викликає коронавірус. Заходів карантину було вжито цілком резонно – для збереження здоров’я людей. Наразі, коли йде послаблення, потрібно бути ще більш обачними, адже ризик інфікуватися дуже високий. Необхідно розуміти, що недбалість може призвести до фатальних наслідків», – розповіла завідувачка відділення № 7 міської клінічної лікарні № 21 Ольга Конопкіна.

Лікарка-інфекціоністка Ольга Турчіна продемонструвала рентгенівські знімки уражених легень хворої людини: частина легеневої тканини на них відсутня. Якщо недуга прогресуватиме, пацієнту надалі буде важко дихати самостійно, а потім він може загинути від дихальної недостатності. Це дуже страшна й болісна смерть.

«Багато людей сприйняли послаблення карантину, як його повну відсутність і вирішили, що ходити у масках, користуватися санітайзерами та іншими засобами особистого захисту не потрібно. Це не так. Вірус розповсюджується досить швидко, інакше б його не віднесли до найнебезпечніших інфекцій. Одна людина може заразити десятки, навіть не знаючи про свій діагноз. У результаті – це збільшення кількості пацієнтів у лікарнях з різними формами ускладнень. Я особисто бачу, як люди, що належать до групи ризику, без масок та інших засобів захисту стоять у чергах, підходять до інших людей на близькі відстані – це дуже небезпечна тенденція, яка може призвести до погіршення ситуації з цим захворюванням», – сказала Ольга Турчіна.

Фахівці вкотре нагадують: COVID-19 передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, як правило, під час безпосереднього контакту. Вірус може перебувати також на будь-якій поверхні, тому гігієна рук є основним профілактичним заходом. Крім того, використання масок, рукавичок і санітайзерів – ефективна практика протидії коронавірусу, яка застосовується в усьому світі.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.